W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA

Postprzez kazio » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:25

Mariusz - jeszcze coś a propos tych małych blaszek na włazach (teraz to zauważyłem) - masz odwrotnie przyklejoną tą blaszkę na górnej połówce bocznego włazu. Podgięcie powinno iść w stronę bocznej krawędzi nadbudówki ("na zewnątrz"), a nie jak teraz w stronę środka pojazdu oraz sam podgięty fragment był praktycznie nad tym otworem do mocowania mechanizmu rygla. Sorry za małe czepiactwo, ale ten elemnet przeoczyłem sam w swojej pierwszej jedynce, a dopiero podczas budowy Ausf. A znalazłem w necie walkaround'a dobrze ukazującego m.in. ten detal :).

P.S. Okablowałeś przód, możesz jeszcze dorobić kabelek do światła pozycyjnego z tył ;o).

EDIT: Problem detalowania tylnej płyty wanny w jedynkach jest pomijany przez producentów - nawet Aber pewnych rzeczy nie przewiduje. Jak będziesz miał ochotę na wydłubanie super poprawnej jedynki, to sobie możesz zobaczyć w linku do warsztatu mojej Ausf. A, o czym zapomniało MB i Aber:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=10422&start=0

Już działa ;o).
Ostatnio edytowano czwartek, 22 stycznia 2009, 14:24 przez kazio, łącznie edytowano 2 razy
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Reklama

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 22 stycznia 2009, 10:26

Chętnie zobaczę ale coś "nieteges" z tym linkiem.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA

Postprzez rollingstones » czwartek, 22 stycznia 2009, 22:24

Mariusz - przepiękny!!!!
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez Modelarz » wtorek, 3 lutego 2009, 18:11

Genialne rękodzieło, szkoda malować :D
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez Mariusz 72 » wtorek, 3 lutego 2009, 23:21

Dzięki za pochwały ale czeka mnie tu jeszcze sporo poprawek. Kazio jak zwykle mi namieszał ;-)
No więc jest problem z tym tyłem. Wynika to głownie z faktu, że MB zrobił z tył za krótkie błotniki o ok. 2 mm
Niby łatwo dokleić ale u muszę tęż blaszkę wierzchnią wydłużyć...,
a blaszkę wyduszałem własnoręcznie więc nie jest to idealnie równo... zobaczymy jak to wyjdzie.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez Mariusz 72 » środa, 4 lutego 2009, 23:23

Kazio napisał w poście o Pz. IB:
Orientujesz się może, co imituje ta blaszka w kształcie litery T przyklejona na włazie inspekcyjnym silnika z tył? Czy to ma być ten "klucz", którym otwierali zamknięcia/blokady włazów?

Myślę, że to rodzaj klucza lub bardziej klamki do zamka... ale to tylko przypuszczenia.
A uwaga - łączenie elementów "szlaucha" na prawym błotniku jest wydumane przez MB. Na "kolanku" tego elementu, zaraz nad płytą nad transmisją jest coś przypominające jakąś "złączkę", takie zgrubienie. Nie powinno go tam być. Łączenie to w rzeczywistości przypomina rurkę mniejszej średnicy wsadzoną w rurkę większej średnicy

Niestety nie rozumiem co napisałeś. Opisz to proszę jakoś inaczej.
Poza tym mam chyba błąd bo błotnik (patrząc z boku) powinien być z jednego kawałka blachy.
Blacha ta też powinna być widoczna z przodu (po zdjęciu przedniej półokrągłej części błotnika)
Mam tez pytanie: Czy przypadkiem na końcu czerpaka (filtra) powietrza nie było dziurki - otworu? ...ale chyba nie było.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez kazio » czwartek, 5 lutego 2009, 09:54

Czy przypadkiem na końcu czerpaka (filtra) powietrza nie było dziurki - otworu? ...ale chyba nie było


To zależy co rozumiesz pod pojęciem "filtr powietrza"? Jeżeli chodzi Ci o to, co ja nazwałem "szlauchem" (wąż) na prawym błotniku to jest to chwyt/wlot powietrza chłodzącego dla transmisji i prawdopodobnie zarazem forma wentylacji całego przedziału bojowego i kierowcy. Na końcu był otwór, ja w swoich jedynkach te wloty rozwiercam (w przypadku podstwowych wersji A i B brak otworu zresztą nie rzuca się w oczy, bo ta końcówka jest wepchnięta trochę za rynienkę spoczynkową dla anteny radiostacji).

Poza tym mam chyba błąd bo błotnik (patrząc z boku) powinien być z jednego kawałka blachy.


Nie, mariusz. Błotnik składał się z dwóch kątowników (ten od zewnętrznej strony był "mniejszy", ten od wewnętrznej miał jedną połówkę "większą" - ta powierzchnia była nitowana do wanny). Oprócz tego (to uwaga co do błotników Abera dedykowanych do Zvezdy) - brakuje połówek kątowników z przodu, ja je dosztukowywałem. Wynika to z faktu, że cały "szkielet" błotnika jest wytrawiony jako jeden element, a w rzeczywistości te duże pionowe powierzchnie z przodu, po pewnętrznych stronach błotników były kawałkami blachy przynitowanej do kątowników.

Niestety nie rozumiem co napisałeś. Opisz to proszę jakoś inaczej.


Spójrz sobie w link na górze tej strony do mojej Ausf. A. Znajdziesz w tym wątku prawidłowy wygląd "szlaucha".
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez spiton » piątek, 6 lutego 2009, 00:41

Zapowiada się super. Piękna robota!!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez Mariusz 72 » poniedziałek, 22 listopada 2010, 02:07

Cześć

Po dość długim okresie leżakowania pora skończyć ten modelik.
To już 3 demolka. Poprawiłem elementy możliwe do zmienienia
rozsądnym nakładem pracy. Zapraszam do oglądania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W następnym odcinku wymiana tylnej części modelu.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez Dumo » poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:17

Ja rozumiem że twoje palce to spreparowane pencety a oczy to microskopy ale powiem tyle że jesteś chory z tymi szczegółami :lol:

Kończ budowe i lecisz z malowaniem ;o)
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 13:09

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 22 listopada 2010, 17:17

Mariusz

To Twój kolejny rewelacyjny model :shock: :D :-o Naprawde szalenie podobają mi się Twoje relacje z budowy z fantastyczną dokumentacją zdjęciową podjętych działań... Dla mnie jedne z najlepszych relacji na polskich forach internetowych...

Tak trzymaj :D Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez Mariusz 72 » poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:18

Cześć. Cieszę się, że się podoba. Może mnie to zmotywuje :-)

Teraz to co mnie odrzuciło na 2 lata. Przeróbka błotików oraz ich oparcie na kadłubie.
Okazało się, że po przedłużeniu o 2-3 mm wszystko zaczęło pasować. No może poza samym błotnikiem który Aber wykonał z błędem... ale po wklejeniu małego kawałka plastiku zagrało.

Obrazek

No i na koniec lampeczka. Typ wczesny (jak i cały pojazd). Zrobiłem o zera z różnych pozostałości.

Obrazek

Widok ogólny:
Obrazek

Obrazek

Dobra to maluję!
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:50

Maluj wasc.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez bartek72 » poniedziałek, 22 listopada 2010, 22:43

O! Miło widzieć kolejną pracę mojego ulubionego detal-perwera! ;o)
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: W budowie Kleine Panzerbefehlswagen IA, MB 1:35

Postprzez Akahoshi » wtorek, 23 listopada 2010, 19:42

W końcu doczekałem się ciągu dalszego tej pracy. Dawaj dalej!
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości