M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 15:17

Taki gość z turbanem, rzeczywiście pasował by do scenki, oddał by skalę wielkości pojazdu. Nie wiem gdzie takowy produkt można zdobyć. Figurowej samoroboty nie wykonam- jeszcze nie potrafię.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez TomB(raider) » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 15:42

Pozdrawiam
Tomek
TomB(raider)
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez CzarekB » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 15:59

Czolem.
Moim zdaniem to raczej nie. Farmer, czyli rolnik, gdzies z za miasta, co on by robil przy spalonym Abramsie ? Wlasciwie wszystkie stracone Abramsy byly zniszczone w miastach lub terenach zabudowanych.

Figurka zawsze dodaje zycia modelowi, ale ja bym przy tym Abramsie postawil jakiegos wartownika US Marines, albo ze dwoch saperow / mechanikow / kierowcow jak sie zastanawiaja jak tego rozbitka najlatwiej odholowac na tyly.

Swoja droga, nie wiem czy styl podstawki pasuje tutaj jak ulal. Zrobiona jak zwykle genialnie tyle tylko, ze pokazuje czolg zniszczony w polu, na pustyni czy gdzies w podobnym miejscu. A jak juz wspomnialem prawie wszystkie te czolgi zostaly zniszczone w miescie, na twardych drogach i ciasnych ulicach. Moze i podstawka mogla by wygladac jak ulica ?
Ale teraz to juz wlsaciwie po ptokach, szkoda tego rwac i poprawiac / zmieniac.
Sorki za marudzenie,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 16:24

Dziwię się Piotr, że koncern General Dynamics nie próbował jeszcze zmusić Cię do zaniechania prac nad tak realistycznym modelem.
Przecież robisz im taką krecią robotę, pokazując ich sztandarowy produkt w stanie nienadającym się 'do spożycia'.

A może jednak już ktoś dzwonił?... ;o)

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez ewpiga » wtorek, 23 grudnia 2008, 00:17

Jarek Gurgul napisał(a):...A może jednak już ktoś dzwonił?... ;o)

Oni , nie…..z elektrowni tylko zadzwonili.., że rachunek będą podnosić. ;o)
CzarekB napisał(a):...Figurka zawsze dodaje zycia modelowi, ale ja bym przy tym Abramsie postawil jakiegos wartownika US Marines...

Nie marudzisz wcale, konkretnie się wypowiadasz.
No tak, wartownika US Marines czemu nie, mógłbym postawić. Zdobędę gdzieś takiego faceta i tam ulokuję. Co zaś do podstawki, to jest tam asfaltowa droga, którą wykonałem z papieru ściernego. Podstawka mała, sam pojazd swą wielkością nieco zasłania detal tego asfaltu, dochodzi jeszcze ten popiół rozwiany przez wiatr po tej jezdni dlatego też mało co tam widać. Samo drewno- zwróciłeś na to teraz mą uwagę, ten cokół chyba przemaluje na ciemniejszy kolor to może się wpasuje do wszechobecnej sadzy. Zerwać całości chyba nie dam rady.

Teraz jeszcze dopisuje taką legendę:
Obrazek
1-dekiel skrzynki amunicyjnej do armatki niemieckiej (45mm, II WŚ)jest ich na modelu ze trzy sztuki,
2-dalmierz niemiecki futerał -to samo, II WŚ (gliniane butelki, nie zaznaczałem)
3- Podpory armatki 45mm II WŚ, Niemcy,
4-osłona przednia tejże armatki.
5-skrzynki z magazynkami do p-lotki niemieckiej 20mm II WŚ,
6-rura moździerza niemieckiego II WŚ, wraz z przyrządami,
7- podstawa tego moździerza,
8-kanka z polowej kuchni niemieckiej..tak więc pojazd w skrzyni i na kadłubie przewozi armatę (bez kół) wraz z moździerzem i kilkoma jeszcze drobiazgami.

Czy to nie po modelarsku tak style pomieszać ? czy tylko o sam efekt się tu rozchodzi?
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez matejson » wtorek, 23 grudnia 2008, 00:24

ewpiga napisał(a):5-skrzynki z magazynkami do p-lotki niemieckiej 20mm II WŚ,

no ja się właśnie wcześniej zastanawiałem co ona tu robi... :idea: :twisted:
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez subgrafik » wtorek, 23 grudnia 2008, 01:06

ja bym powiedzial, ze wzorem dawnych mistrzow pedzla ukrywasz znaki i symbole,
ktore na pierwszy rzut oka nie wyrozniaja sie z obrazu... ale rozpoznane niosa tresc
i wiadomosc do odbiorcy... ;)

pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez CzarekB » wtorek, 23 grudnia 2008, 01:15

Etam, gdybys nie napisal co tam jest to malo kto by sie zorientowal. Poza tym w Iraku mozna nadal znalezc takie fanty, ze niczemu sie juz nie zdziwie.
Zdecydowanie najlepsze figurki wspolczesnych amerykancow robi firma Think 180 ale zdaje sie, ze teraz jest wykupiona przez MIG, czyli latwiej dostepne w Europie choc i Alpine niczego nie brakuje.
http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... alpine.htm
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez ewpiga » środa, 24 grudnia 2008, 00:50

Sztuki plastyczne to akurat drugie moje hobby, które poza modelarstwem czas mi zajmują więc wypróbowałem sobie metody tych dawnych mistrzów w 3D modelu..sadzę, że w pewnej kwestii coś mi się udało…

Figurkę jakąś to już po nowym roku postawię.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez wuen » piątek, 27 lutego 2009, 23:43

Witaj,
Od dłuższego czasu śledzę Twoje prace - zwłaszcza pod kątem edukacyjnym czyli zdobycia wiedzy na temat "jak to zrobić?!?!" - zwłaszcza teraz, gdy dołączyłeś z Subarką do mojej niszy czyli "cywili" to jeszcze bardziej... Mam w planach - a ściślej to na szafie - 2 rajdówki - Subaru i Lancię Deltę, które chciałbym również - a przynajmniej jedną z nich - artystycznie pobrudzić...
Ale koniec dygresji - nie o to mi tutaj chodziło - w relacjach z 12.12 oraz 21.12 na drugich fotkach licząc od góry, widoczny jest karabin/działko (nie jestem mocny w militariach :oops: ) i wydaje mi się, że lufa jest "zaczopowana" ...
Jeśli jest inaczej - sorki
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez portalus » sobota, 28 lutego 2009, 00:49

subgrafik napisał(a):...wzorem dawnych mistrzow pedzla ukrywasz znaki i symbole,
ktore na pierwszy rzut oka nie wyrozniaja sie z obrazu... ale rozpoznane niosa tresc
i wiadomosc do odbiorcy... ;)

Ciekawe co tam leżą za dynksy wokół wraku i jaką treść za sobą niosą czyli dochodzimy do sedna - co artysta miał na myśli.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez ewpiga » niedziela, 1 marca 2009, 00:33

Stary, powiem Tobie, że brudzenie pancerki to dowolność wyrażeń oczywiście w granicach rozsądku, jest łatwiejsze. Pobrudzenie tej subarki –gdybym wiedział wcześniej jak trudno realistycznie jest to do wykonania nie brałbym się imitowanie tego syfu na niej. Wrzucę tam fotki to zmienisz plany by „artystycznie” pobrudzić swoje oba pojazdy- na tym ładnym lakierze ta imitacja (jeszcze bez kolorów) zaschniętego błotka wygląda dość makabrycznie.

To model z pudełka-nie chciało mi się takich dupereli upiększać, te dwa detale to ułamek tego co trzeba by było przy tym modelu poprawiać. Lufa KM’u powinna być nawiercona- a tę rurę można by tak zrobić.
Obrazek
Obrazek
Te dynksy:tak dokładnie nie widać, okrągłe blaszki, pozostałości wyszperane- pochodzą od pojazdów M-16 i Opel Blitz, kilka wyciąłem też z aluminiowej blachy. Mniejsze skrzynki-wyposażenie brytyjskich armat (II WŚ) trochę poskręcanego żelastwa i drutu cienkiego. Znaki: gapiący się na ten bajzel widz poszukujesz związków przyczynowych-skąd się to mogło tam znaleźć, czy pasuje do całości obrazu, no i skąd się urwało. Rozpoznaje lub nie- wnioskuje, że muszą jednak pochodzić z tego modelu, skoro są poczernione jak wszystko dokoła i jakoś to pasuje. Nie zawraca sobie głowy -bo po co, że mogą pochodzić od innych modeli. Wysypało się to z kosza lub oderwało od pancerza. To jest cała treść tej pracy.. nie miałem w zamiarze w ten sposób ośmieszać, czy obrażać kogokolwiek. Ja uprawiam modelarstwo nieco inaczej bez angażowania umysłu tym czy dana śruba jest akurat w tym miejscu gdzie powinna być, lub tym, że wanna kadłuba jest za krótka (2mm)sklejam i tym się cieszę.
Piotrek.
Zobacz, tam leży jeszcze wyciągarka od M-16
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez spiton » niedziela, 1 marca 2009, 18:49

Dla mnie jest to już dzieło sztuki!!!! Powaga.

PS. Powinni wypuścić limitowaną serię wypalonych gąsek :-)).To chyba jedyna rzecz, która mi się nie podoba w Twoim wraku.
Czarek, Twoje posty odpowiedziały na chyba wszystkie pytana, jakie zrodziły się w mojej głowie po obejrzeniu obrazków!! ;_))

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez ninja Kajman » poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 19:02

Wracając do tego napisu NO RAD to prawdopodobnie chodzi o wyjęte wkłady pancerza ze zubożonego uranu, który jak wiadomo jest substancją silnie toksyczną i radioaktywną
ninja Kajman
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 13:53

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Muśtax » poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 22:17

Uran zubożony składa się głównie z izotopu uranu U-238 który nie jest szkodliwy,a promieniotwórczego izotopu U-235 jest mniej niż w naturalnym metalu.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości