Su-100, Revell 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez PiterATS » czwartek, 29 stycznia 2009, 17:46

Na razie mam mieszane uczucia. Fakturę stali zrobiłeś na elementach, w oryginale walcowanych, a same odlewy zostawiłeś nietknięte. No i figurki. Skąd wytrzasnąłeś tak dziwny kolor mundurów?? Są trochę za jasne.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 29 stycznia 2009, 18:29

PiterATS napisał(a):Na razie mam mieszane uczucia. Fakturę stali zrobiłeś na elementach, w oryginale walcowanych, a same odlewy zostawiłeś nietknięte. No i figurki. Skąd wytrzasnąłeś tak dziwny kolor mundurów?? Są trochę za jasne.

Co do figurek to mówiłem, że z kolorami namieszałem troszkę. Nie usprawiedliwia mnie to co prawda, ale tak już musi zostać, człowiek uczy się na błędach. Co do błędów to poinstruuj mnie dokładniej jeśli chodzi o fakturę. Wszystko się poprawi na tym etapie prac.

EDIT:
Poczytałem troszkę i wyszło mi, że bok, tyl, przód i góra powinny być bez faktury. Znajdować się ona powinna tylko na jarzmie działa. Dobrze rozumuję?
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez PiterATS » czwartek, 29 stycznia 2009, 19:22

Z tą fakturą kadłuba ,masz rację. Jest to po prostu zwykła skrzynia, pospawana z płyt walcowanych, więc tutaj faktura odpada. Fakturę odlewu warto natomiast zrobić na następujących rzeczach:
-maska jarzma;
-korpus wieżyczki dowódcy;
-kopuły osłon wentylatorów;
-pokrywy przekładni bocnych;
-podnoszone osłony peryskopów w pokrywie włazu kierowcy-mechanika.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 30 stycznia 2009, 13:33

Dzięki serdeczne, zabieram się do roboty :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 31 stycznia 2009, 20:11

Lecimy dalej. Efekt prac dzisiejszych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyprzedzając pytania: Zostawiłem częściowo widoczne "dziury" po osłonie wydechu, żeby nie mazać modelu cienkopisami z zaznaczeniami gdzie ona była. Na etapie filtrów myślę, że powstanie fajny kontrast, a przy obijaniu te dziurki powinny zniknąć pod ciemnym kolorem... tzn. taką mam nadzieję :lol:

Zastanawiam się też nad pomalowaniem wystających elementów jasniejszym odcieniem... taki ukłon w strone CM... ale generalnie boję się, że może to, w moim wykonaniu, nie poprawić, a pogorszyć efekt ...
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez PiterATS » sobota, 31 stycznia 2009, 21:27

Czy ta zdjęta osłona rury wydechowej i zerwana rura tak zostanie? Bo jeśli to pomysł jest ciekawy, ale warto byłoby jeszcze zrobić w tylnej płycie otwory pod śruby mocujące osłonę rury. Te otwory przechodziły na wylot tylnej płyty kadłuba.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 31 stycznia 2009, 21:45

PiterATS napisał(a):Czy ta zdjęta osłona rury wydechowej i zerwana rura tak zostanie? Bo jeśli to pomysł jest ciekawy, ale warto byłoby jeszcze zrobić w tylnej płycie otwory pod śruby mocujące osłonę rury. Te otwory przechodziły na wylot tylnej płyty kadłuba.


Faktycznie, przeoczyłem ten szczególik. Jeszcze raz dzięki. Wiertło w dłoń! :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Artek » niedziela, 1 lutego 2009, 00:30

I jeszcze po obrębie tej urwanej osłony inny kolorek. Minia np. Będzie wyglądało smakooowooo. ;)
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez metecrylan » niedziela, 1 lutego 2009, 00:46

Witam

Osobiście jeszcze bym mu zmodyfikował końce blach - błotników - takie równe będą sztucznie wyglądąć - skoro ma urwane fragmenty, to przecież pogięcia musiały się jakoś przenieść - chyba, że blachy ktoś wycinał.

Może warto byłoby wygiąć także te uchwyty pod dodatkowe zbiorniki paliwa ?

Gdzieś widziałem fotki jakiegoś SU i miały mocno pogiętą tą blachę-daszek nad jarzmem.

super sie zanosi modelik

zdravim

Maciek
metecrylan
 

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 1 lutego 2009, 01:49

Artek napisał(a):I jeszcze po obrębie tej urwanej osłony inny kolorek. Minia np. Będzie wyglądało smakooowooo. ;)

Wow, nad tym nie myślałem. Sądziłem, że Ruscy nie chrzanili się z minią ;) Raczej myślałem nad zamaskowaniem miejsca jakimś maskolem i przebiedronkowaniem, przefiltrowaniem, washowaniem modelu, dzięki czemu powstałaby taka specyficzna "obwoluta"... Ale minia jak najbardziej kusi...

Maciek, załóżmy, że je wycięli :mrgreen:


Póki co to zdecydowałem się na dodatkowe podkreślenie detali o którym mówiłem wcześniej. Wygląda... charakterystycznie, różne zawiasiki i inne pierdółki fajnie "wyszły", ale liczę, że cały efekt zostanie trochę przytłumiony przy późniejszych etapach.
Jutro obiecuję fotki z samego rana, jak tylko sie obudzę. (jakies południe :mrgreen: )
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 1 lutego 2009, 18:38

Trochę różnokolorowo :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Artek » poniedziałek, 2 lutego 2009, 15:21

Dobre panie, dobre. Robie też ruska aktualnie (KW-1), tylko rozwalony będzie. Ale malowanko podpatruje ;)

Pozdrawiam
Artek
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 2 lutego 2009, 21:14

Artek napisał(a):Dobre panie, dobre. Robie też ruska aktualnie (KW-1), tylko rozwalony będzie. Ale malowanko podpatruje ;)

Pozdrawiam
Artek


Dzięki Artek, cieszę się, że się podoba.
Siedziałem na tyn od rana, zrobiłem filtry, biedronki, washe i tą nieszczęsną minię... nie wygląda to tak jak bym sobie to wyobrażał, brak temu pewnej przestrzenności o którą powinienem był zadbać chyba już na etapie malowania podstawowej barwy. Nadzieją dla mnie jest to, że przy nakładaniu róznego rodzaju syfu, dymu, zacieków oleju uda mi się to ładnie przyprawić...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez metecrylan » poniedziałek, 2 lutego 2009, 21:34

Witam

Moim zdaniem będzie całkiem przyjemny, chyba zbytnio się przejmujesz na zapas. Jak się go "zużyje" to będzie super.

Trochę sztucznie wygląda to, że włazy są pozamykane a na pancerzu siedzi desant taki zbytnio niebojowy. Może kierowcę tam wlepisz czy choćby właz mu otworzysz ?? a zdecydowanie trzeba mu wtedy będzie podnieść zasłony od wizjerów bo teraz jest ślepy :)

pozdr
metecrylan
 

Re: Su-100, Revell 1:35

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 2 lutego 2009, 22:04

Też nad tym myślałem, ale wnętrza włazów są calkowicie gołe, no może wyjątkiem jest właz kierowcy, ale jego akurat nie mam. ;P
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości