Chenillette Lorraine A.P.C. | 1:35 RPM

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Chenillette Lorraine A.P.C. | 1:35 RPM

Postprzez Akahoshi » wtorek, 2 października 2007, 22:20

Maszkaronek, którego mam teraz na warsztacie. Przeróbka RPMowskieg Lorraine 37L(f) "Schlepper"

Tu mój największy błąd. Przyklejenie dolnej części gąsienic przed malowaniem. No cóż, pierwszy raz robiłem gąsienice z pojedynczych ogniw
Obrazek
Zoom i mała konwersja ;o)
Obrazek
Złożona na sucho dolna i górna część:
Obrazek
Trochę większa ingerencja w oryginał:
Obrazek
I rzucony podkład:
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 17:58 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez spiinacz » środa, 3 października 2007, 01:58

Ten model to straszne dziadostwo :/
Mam takie cztery na stanie (3x Ironside i jedną sztukę z RPMu). Ironside to chyba przepaki, tyle że dodali troche żywicy (przekładnia) i marne blaszki.
U Ciebie na fotkach nawet dobrze wygląda. Próbowałem jednego złożyć... Skończyło się na tym że zaszpachlowałem wszystko co się dało (tyle jam skurczowych jeszcze nie widziałem..) i schowałem model głęboko do szafy!

Rozumiem, że na swój model wrzucisz jakiś kamuflaż?!



Pozwolę sobie w tym temacie zadać jedno pytanko:
Czy są jakieś kwity na poniższy model, głównie chodzi mi o kamuflaż bo to na zdjęciu wygląda mi na SF :?
Obrazek
Obrazek
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00
Lokalizacja: Poznań `84

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Akahoshi » środa, 3 października 2007, 06:28

Ja szczerze mówiąć nie spotkałem się ani z takim pojazdem, ani takim kamo.

A mój potworek będzie w poniższym kamo. W związku z tym poszukuję podobnych jak na tych rysunkach dwóch kalek. Czy nie ma ktoś na zbyciu? Chętnie odkupię
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 18:00 przez Akahoshi, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Modelarz » środa, 3 października 2007, 10:23

Witaj Akahoshi, model wygląda interesująco i też dobrze się zapowiada. Prawda jest taka, że z każdego shit-modelu można przy nakładzie (sporej) pracy coś złożyć.

:idea: Te "tablice rejestracyjne" możesz zrobić natryskując czarny prostokąt od szablonu i przyklejając cyfry -kalkomanie. Ja tak niegdyś zrobiłem (tylko nie aerografem :? )

jaka powinna być wysokość tych cyfr? ja mam w swoim magazynie kalek komplet białych cyfr o wysokości ok 2,5 mm i szerokości 1mm, czcionka jest bardzo standardowa- Times New Roman prawie. Nie wiadomo jaka jest zgodność z oryginałem cyfr z tablic barwnych które pokazałeś. Takiej "3" w mojej kolekcji nie ma ale myślę że pędzelkiem dało by się to zmajstrować. "0" też się przepołowi.
moje GG znasz :P

P.S. Przyczepię się do czegoś, dobra? Ten reflektor powinien świecić bardziej prosto.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Juli(an) » środa, 3 października 2007, 10:41

podobne kalki na "tablice" są w zestawach tamiya na M20 i M8.
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Akahoshi » środa, 3 października 2007, 15:08

Modelarz napisał(a):Przyczepię się do czegoś, dobra? Ten reflektor powinien świecić bardziej prosto.

Masz racię Marku, lampę będę musiał "podnieść".
Juli(an) napisał(a):podobne kalki na "tablice" są w zestawach tamiya na M20 i M8.

Wielkie dzięki Julian. Akurat mam M8 Greyhound Italki i tam też są podobne kalki.

A modelik sobie chwilkę postoi. Skrzywiłem przez nieuwagę iglicę od aero.
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 22:29

Małe odświeżenie tematu.
Czyli nałożenie drugiego koloru w trójbarwnym kamuflażu. Jest to moja pierwsza próba zrobienia czegoś takiego. Myślę, że jak na początek nie jest najgorzej. W niektórych miejscach niezbyt dobrze zamaskowałem powierzchnię, ale przy następnym kolorze już będę bogatszy o te doświadczenia :mrgreen:
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 18:09 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Marines » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 22:56

No, nawet ładnie Ci to wyszło. ;o) Liczę na następne fotki.
Marines
 

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Modelarz » środa, 9 stycznia 2008, 01:39

Ciekawiej teraz wygląda, zmienił oblicze. Niedoskonałości maskowania znikną jak dasz trzeci kolor.
Idę spać bo się znowu zasiedziałem, ale jutro wracam do kibicowania :mrgreen:
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Akahoshi » środa, 9 stycznia 2008, 23:42

I po trzecim malowaniu. Teraz sobie schnie, ale widzę, że muszę jeszcze delikatnie poprawić (na żaluzjach).
Ten ciemny kolor, to tzw. "francuska czekolada" (H98). Zastanawiam się, czy to aby na pewno dobry kolor. Ten brąz ma odcień fioletowy.
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 18:10 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Akahoshi » czwartek, 10 stycznia 2008, 23:48

A oto i efekt ostatniego malowania. Nie jest może olśniewający, ale obleci ;o) Wszelkie opinie mile widziane...

ObrazekObrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 18:10 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Maciek » czwartek, 10 stycznia 2008, 23:57

Gdzieniegdzie na łączeniach zielonego i szarego przebija się piaskowy, nie jestem ekspertem, ale tak chyba nie powinno być. :P No i zdejmij ten kawałek taśmy z zawieszenia (lewy przód). Poza tym bardzo fajnie.
Maciek
 

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Akahoshi » piątek, 11 stycznia 2008, 00:14

Ups, taśmy nie zauważyłem :oops:
Zgadza się, piaskowego nie powinno być widać między kolorem "czekoladowym", a zielonym. Przynajmniej w miejscach przeze mnie do tego nieprzewidzianych. Ale, jak pisałem wyżej, pierwszy raz zastosowałem na swoim modelu tak "skomplikowany" kamuflaż. Następnym razem na pewno będzie lepiej :twisted:
Ostatnio edytowano piątek, 11 stycznia 2008, 09:42 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Maciek » piątek, 11 stycznia 2008, 00:20

Przepraszam za pomylenie kolorów. Na moim monitorze wygląda jak szary. :P Ja pierwszy trójbarwny kamuflaż stosuję w swoim Hummerze... również jest do poprawki. :roll:
Trening czyni mistrza. Z każdym następnym będzie nam szło lepiej. :D
Maciek
 

Re: Chenillette Lorraine A.P.C.

Postprzez Akahoshi » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:42

I mały kroczek do przodu
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 18:12 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron