SU-100 Zvezda 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez artuzet » niedziela, 6 stycznia 2019, 02:33

To na kiedy finał warsztatu zapowiadasz :lol: :lol:
Jak to twój egzemplarz testowy to ja chcę takie normalne robić :D
Papkę błotną to też z pigmentów robiłeś? Coś dodawałeś żeby zgęstniało, całkiem fajnie to wygląda.
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 6 stycznia 2019, 11:36

artuzet napisał(a):To na kiedy finał warsztatu zapowiadasz :lol: :lol:
Jak to twój egzemplarz testowy to ja chcę takie normalne robić :D
Papkę błotną to też z pigmentów robiłeś? Coś dodawałeś żeby zgęstniało, całkiem fajnie to wygląda.


W tym roku. Picie i palenie już rzuciłem to teraz pokończę zaczęte modele z wcześniejszych lat. Postanowienie noworoczne :)
Błoto robione z pigmentów i kleju do płytek w proporcji 50/50. Przy następnym modelu zwiększę udział pigmentu.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 14 listopada 2020, 22:09

Kolejny rok minął i się nie udało :D W związku z chęcią odpoczęcia od samolotów w 1/72 postanowiłem wrócić do moich szafowych rozdłubańców. W modelu w zeszłym roku dokończyłem koła i gąsienice, ale że chciałem postawić go na jakiejś malutkiej podstawce pojawili się statyści. Z efektu brudzenia pojazdu jak tak teraz patrzę nie jestem zadowolony. Będę jeszcze coś poprawiał...

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez marder » niedziela, 15 listopada 2020, 08:37

Daj jakieś zbliżenia figurek, bo bardzo mi się podobają.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 15 listopada 2020, 20:28

marder napisał(a):Daj jakieś zbliżenia figurek, bo bardzo mi się podobają.


Im bliżej obiektyw tym gorzej to zaczyna wyglądać, ale tak już jest z naszym hobby ;o) Za dwadzieścia figur będzie na pewno lepiej. Nie żebym narzekał, w końcu postanowiłem je pokazać :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 15 listopada 2020, 20:31

Nie wiem co ty od nich chcesz, fajnie zmalowani.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 15 listopada 2020, 20:46

Nie no, na swój obecny warsztat uważam że są ok, ale na pewno można je by było lepiej pomalować. Na pewno jest za mało warstw pośrednich przez co przejścia między kolorami nie są tak płynne. Detal też nie jest za ostry.
Nie wiem czemu mam też problem z pewną częścią farb. Maluję Vallejo. Mimo że je mega długo "trzepię", później dodaje rozcieńczalnik i retardera to po wyschnięciu, niektóre są takie półbłyszczące przez co następna warstwa nie za bardzo chce się płynnie po niej rozchodzić. Nie wiem w czym może być problem. Jak wspomniałem jest tak tylko z częścią buteleczek. Możliwe że farba się zestarzała? Niektóre maja już klika lat. Ehhh na filmikach tak ładnie im te warstwy się rozprowadzają i są od razu takie matowe po wyschnięciu. Czary :)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Yogi_babuu » niedziela, 15 listopada 2020, 21:49

Figurki bardzo fajne, tym bardziej , że jeszcze jak mówisz jest rezerwa w umiejętnościach.

Sam jeszcze nie zabrałem się za figury, ale już niedługo zaczynam. Dlatego zaglądam tu i ówdzie.
A propos połysku po Vallejo, gdzieś na YT spotkałem się z takimi zastrzeżeniami figurkowców i podobno wyjściem z sytuacji jest dodanie do farby, rozcieńczalnika i retardera jeszcze kropli czy dwóch Matt Varnish.

Ale to zasłyszane, niesprawdzone.
Pełne, szczegółowe relacje z budowy moich prac tutaj:
https://www.creativeguy.pl/

Kanał YT:
https://www.youtube.com/channel/UCnLtnYo_JvvYj3m5eyYTSNA
Avatar użytkownika
Yogi_babuu
 
Posty: 53
Dołączył(a): piątek, 12 sierpnia 2011, 20:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Dzikizewsi » wtorek, 8 grudnia 2020, 13:15

Witam .
Najmocniej przepraszam ze sie wtrace , ale czy mnie oczy nie myla lub dostalem pomrocznosci jasnej bo mam wrazenie ze nad gasienicami kolega zostawil te wielkie dziury od sponsonow ? A moze to tylko moje stare oczy mnie oszukuja ?
Pozdrawiam .
Dzikizewsi .
Dzikizewsi
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 18 sierpnia 2020, 08:27

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 8 grudnia 2020, 21:23

Dzikizewsi napisał(a):Witam .
Najmocniej przepraszam ze sie wtrace , ale czy mnie oczy nie myla lub dostalem pomrocznosci jasnej bo mam wrazenie ze nad gasienicami kolega zostawil te wielkie dziury od sponsonow ? A moze to tylko moje stare oczy mnie oszukuja ?
Pozdrawiam .
Dzikizewsi .


Jeśli chodzi o tą japę, którą widać na zdjęciu poniżej przez właz to oczy Cię nie mylą. W 2007 roku były jeszcze modne ;o)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez piotrkur » środa, 9 grudnia 2020, 08:27

A przeszkadza wam tak bardzo?? :twisted:
Avatar użytkownika
piotrkur
 
Posty: 925
Dołączył(a): sobota, 29 maja 2010, 20:46

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Dzikizewsi » środa, 9 grudnia 2020, 12:19

piotrkur napisał(a):A przeszkadza wam tak bardzo?? :twisted:

Witam .
Tak . Jak najbardziej . Zeby bylo delikatnie to zacytuje Pana Wiktora Zborowskiego z filmu " C.K.Dezerterzy " :
- " ... niewazny tyl , wazny front . Kto nie pojmie tego wlot , nie jest zaden patryjot " .
I zostawianie takich dziur w modelach nigdy nie bylo modne , chyba ze splawiamy jakigos malkontenta co smial napisac cos krytycznego zamiast przylaczyc sie do och-ow i ach-ow .
Pozdrawiam .
Dzikizewsi
Dzikizewsi
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 18 sierpnia 2020, 08:27

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez piotrkur » środa, 9 grudnia 2020, 15:00

Zawsze możesz nie oglądać nie swoich modeli i twoje poczucie piękna nie zostanie zbrukane.. :mrgreen: Najważniejsze że właścicielowi tak jak i mi osobiście nie przeszkadzają te dziury 8-)
Avatar użytkownika
piotrkur
 
Posty: 925
Dołączył(a): sobota, 29 maja 2010, 20:46

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 9 grudnia 2020, 23:29

Dzikizewsi napisał(a):I zostawianie takich dziur w modelach nigdy nie bylo modne , chyba ze splawiamy jakigos malkontenta co smial napisac cos krytycznego zamiast przylaczyc sie do och-ow i ach-ow


Nikogo nie mam zamiaru spławiać. Po to pokazuję warsztat modelu bo uważam, że sporo mogę jeszcze w nim poprawić i przed wieloma błędami jestem w stanie się dzięki temu ustrzec. A może i ktoś inny na tym skorzysta. Nie napiszę, że jest mi przykro iż ktoś tak to odebrał. Bardziej by pasowało napisać, że jestem zaskoczony. Emotka z przymrużonym oczkiem miała nadać żartobliwy wydźwięk wypowiedzi. Hmmm... Może mogłem dodać jeszcze jedną, albo co by się stało jakbym nie wstawił w ogóle? ;o)
Wracając do tematu. Co do dziur, jest jak piszesz i świadczy to o moim lenistwie i podejściu do modelarstwa. I nie będę ukrywał, że szkoda mi czasu na łatanie tego typu ubytków, gdzie nie będzie ich widać przez pozamykane włazy ani od spodu bo zasłonią je gąsienice. Gra moim zdaniem nie warta świeczki. Zwłaszcza w moich pancernych warsztatach, gdzie na przykład ten ciągnie się już czternasty rok :lol: Wolę ten czas przeznaczyć na zaczęcie lub kończenie innego modelu.
Więcej dystansu, to jest tylko kawałek plastiku ;o)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: SU-100 Zvezda 1:35

Postprzez Dzikizewsi » czwartek, 10 grudnia 2020, 13:52

Witam .
Dzieki za wyjasnienie . Z racji wieku nie przyzwyczailem sie i w zasadzie nie stosuje emotikonek ( chyba dobrze napisalem ? ) .Jesli pozwolisz twoja wypowiedz bede stosowal do wszystkich malkontentow probujacych krytykowac moje modele , masz w koncu taki staz i prestiz .
Pozdrawiam .
Dzikizewsi
Dzikizewsi
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 18 sierpnia 2020, 08:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości