King Tiger - Tamiya - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

King Tiger - Tamiya - 1:35

Postprzez MarcinP. » niedziela, 28 stycznia 2018, 19:23

Witam wszystkich, mam na imię Marcin i będzie to mój pierszwy wątek na tym forum.

Pierwszą styczność z modelarstwem miałem około 17 lat temu, jednakże kilka modeli sklejonych byle jak nie można nazwać modelarstwem uznajmy, że tytułowy model, który jest prezentem świątecznym od żony, będzie moim pierwszym:)

Model chciałbym złożyć poprawnie, prosto z pudła, bez zużycia czy super waloryzacji. Całość będzie malowana pędzlami, liczę na pomocne rady.

Pierwsze zdjęcie to pudło, zestaw zawiera czołg, motocykl oraz cztery figurki.
Obrazek

Model kleje w wolnych chwilach, których nie ma dużo, dlatego przez ostatni miesiąc udało mi się przygotować motocykl oraz figurki do malowania.
Jeszcze przed podkładem, dodałem linki hamulcowe, gdyż same klamki wyglądały jakoś tak goło.

Obrazek
Obrazek

Figurki szpachlowane, szwy odlewowe usunięte.

Obrazek
Obrazek

Figurki i motocykl w podkładzie:

Obrazek
Obrazek

Tutaj pojawiają się moje pytania:

Nie ruszałem czołgu bo nie widziałem czy powinienem jakoś specjalnie przygotować pancerz? Model jest ładnie odlany widać spawy płyt pancernych, ale co z fakturą stali?
Na motocykl wybrałem dunkel gelb, czy to dobry kolor dla maszyny używanej pod koniec wojny?
Czy macie jakieś rady na co konkretnie zwrócić uwagę przy tym modelu?

Bardzo dziękuję z góry za wszelkie sugestie i rady.
MarcinP.
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2018, 16:16

Reklama

Re: King Tiger - Tamiya - 1:35

Postprzez andre12 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:28

Moja rada jest taka,że jeżeli masz taką możliwość,to zamień pędzel na aerograf...efekty będą o niebo lepsze.
andre12
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 10 czerwca 2018, 19:35

Re: King Tiger - Tamiya - 1:35

Postprzez MarcinP. » poniedziałek, 10 września 2018, 01:01

Witajcie po długiej przerwie,

Odgrzeje trochę kotleta, model cały czas robię, a po drodze z uwagi na obowiązki około domowe oraz dziecko w drodze nie było za dużo czasu.

Dzięki za sugestię o Aero, bardzo chętnie bym kupił, ale miejsce w którym sklejam oraz aktualny budżet trochę to uniemożliwią.

Motocykl udało mi się pomalować, pozostały jeszcze kalki, wash i jakieś poprawki.
Obrazek
Obrazek

co do samego czołgu to wylądował już w podkładzie, teraz czeka już tylko na malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

na razie to tyle, jeżeli gdzieś popełniłem jakiś błęd, albo nad czymś powinienem popracować to śmiało dajcie znać :)
MarcinP.
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2018, 16:16

Re: King Tiger - Tamiya - 1:35

Postprzez robertmodelarz » niedziela, 25 listopada 2018, 22:28

Ogólnie fajny model. Ten patyk imitujący antenę w skali 1/35 to chyba stylisko od łopaty miało taką grubość. Rozciągnij ramkę nad świeczką i zrobisz fajną cienką antenę. Blaszki na osłony wlotów powietrza by się przydały (Aber lub Eduard). Rb Model robi całkiem przyzwoite niemieckie anteny.
robertmodelarz
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2011, 08:37


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości