ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 28 czerwca 2018, 15:22

Witajcie,

Dawno mnie tu nie było, ale to głównie przez brak czasu. Korzystając z ostatniego dnia urlopu wróciłem do pracy nad ZSU-57. Wiem, że niektórzy mogą być zdziwieni, bo widzieli taki model gotowy na warszawskiej Fieście, ale ja nie mam z nim nic wspólnego. :mrgreen: Mój dopiero dostał ostatnie detale na kadłubie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powolutku działam też przy wieży, zdjęcia wkrótce.

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Reklama

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez qba » niedziela, 1 lipca 2018, 16:14

Coś czuję, że znowu powymiatasz :)
Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 706
Dołączył(a): wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 18 lipca 2018, 16:27

No i powolutku skrobiemy dalej.

Wieża jako taka w 99% gotowa. Tu i ówdzie coś będzie trzeba poprawić, ale to kosmetyka.
Zdecydowałem się na niewykorzystywanie całości amunicji, bo wydaje mi się, że wóz z pełną jednostką ognia i to kilka tygodni od zakończenia działań zbrojnych wyglądałby dziwnie.
Oczywiście do zdjęć wszystko jest połapane na sucho.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Powolutku pracuję nad stelażem nadbudówki nad wieżą i osłonami wokół zasobnika na łuski. Gdy uporam się z tym, reszta już będzie naprawdę formalnością. ;o)

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez artuzet » środa, 18 lipca 2018, 20:13

Wow, świetna robota, tak czysto i z tymi wszystkimi detalami. Czekam na kolejne etapy budowy :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 01:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » sobota, 21 lipca 2018, 08:43

Witajcie znowu,

Najgorsze rzeczy już niemal za mną. Zrobiłem sobie stelaż nadbudówki dla ZSU. Bazą były profile plastikowe 1,6 i 1,2mm. Teraz czekam na materiał do wykonania gumy. Miałem wziąć do tego celu blaszkę ołowianą, która jest super plastyczna, ale z drugiej strony raczej za ciężka.

Obrazek

Zrobienie czegoś takiego nie posiadając planów a jedynie kilka niewyraźnych zdjęć/rzutów ekranu, to trochę słaba sprawa, bo z każdej perspektywy coś wygląda inaczej/proporcje wydają się inne, ale metodą prób i błędów osiągnąłem to co chciałem. Choć jeszcze zastanawiam się nad podwyższeniem stelaża o ok. 0,5/1mm, żeby przestrzeń pomiędzy dachem a wieżą była nieco wyższa. Stelaż będzie przyklejony na amen do wieży, wgląd do wnętrza planuję przez zdejmowane górne płaty gumy.

Obrazek

Druga rzecz to wykonanie pancernych osłon z tyłu wieży. Tu sprawa jeszcze gorsza, bo jest de facto jedno zdjęcie. Dlatego starałem się wykonać te osłony w takich wymiarach, żeby proporcje widziane z perspektywy głównego zdjęcia ZSU-57/2 były w miarę zbieżne.

Obrazek

Na koniec pozostało zrobić uchwyt pod KM. Zdecydowałem się na browninga, ale summa summarum prawdopodobnie go nie będzie - po analizie zdjęć wydaje mi się, że to co widać pod plandeką w głównym zdjęciu wątku, to właśnie sam uchwyt, bez karabinu. Plandekę zamierzam wykonać z mas modelarskich, ale chciałbym ją zrobić "zdejmowalną - dlatego wyrzeźbię ją dopiero jak wszystko zostanie złożone do kupy.

Obrazek

Poza tym pozbierałem trochę bambetli, które mogą pasować do pojazdu. Pozostaje wyrzeźbić skrzynkę z przodu wozu, zrobić "ogumienie" i można malować wnętrze. Po malowaniu złożę wieżę do kupy i będzie można malować resztę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Arcturus » sobota, 21 lipca 2018, 10:54

Zarąbisty!
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Mecenas » sobota, 21 lipca 2018, 11:17

Kapitalny! Kazda kolejna aktualizacja jest lepsza od oprzedniej. Zobacz dokładnie czy z Bronkiem jest wszystko w porządku bo wygląda na wygiętego.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » sobota, 21 lipca 2018, 11:39

Faktycznie, wziął się i "wygł". ;o) Ale to nic, tak jak napisałem w wersji finalnej raczej go nie będzie.
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez BCI Batou » sobota, 21 lipca 2018, 20:53

Mecenas napisał(a):Kapitalny! Każda kolejna aktualizacja jest lepsza od poprzedniej.


O to to to to... Bo więcej nie jestem w stanie napisać...
BCI Batou
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2012, 16:23

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 22 lipca 2018, 10:36

Dzięki!

Kolejne detale - skrzyneczka na przodzie.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 25 lipca 2018, 14:15

Witajcie,

Uporałem się z nadbudówką. W moim odczuciu wyszła całkiem fajnie, tak jak chciałem. Główny materiał to guma magnetyczna 0,4mm, patent nie mój, ale podpatrzony i naprawdę diabelnie genialny w swojej prostocie. Arkusz A4 kosztuje 2-5zł, jest plastyczna, łatwo wszystko uformować, genialna rzecz.

Obrazek

Obrazek

Podkładki pod śruby mocujące wykonałem z pasków polistyrenu 0,2mm, a same śruby z pinów od gąsienic Master Club. Cześć jest dłuższa, część krótsza, tak jak na oryginale. Zobaczymy ile z nich wytrzyma malowanie. ;-)

Obrazek

Obrazek


Nie pozostało mi już wiele więcej jak tylko przejrzeć zdjęcia oryginału, wprowadzić ewentualnie jakieś poprawki i mogę rozmontować tą wesołą konstrukcję złożoną na blue tack i słowo honoru, aby pomalować wnętrze.

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 26 lipca 2018, 16:23

Słowo się rzekło - trzeba było dokonać ostatecznych porównań i skończyć tą epopeję trwającą bez mała 4 miesiące... mam nadzieję, że malowanie zajmie mi mniej czasu niż budowa. :D


Obrazek

Dochodzę do wniosku, że jedyne co wypada zmienić to dosłownie kosmetyka:

- podwyższyć podstawę pod browninga i wtedy ulepić na nią plandekę
- wyciąć pionową część tylnego kątownika, żeby przerwa między dachem nadbudówki, a wieżą była optycznie większa
- ewentualnie - zwęzić tylne płyty pancernych osłon na wieży.

Chyba, że Wy macie jakieś sugestie :?:

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 5 sierpnia 2018, 09:50

Witajcie,

Ostatnio dobra dusza wskazała mi, że pojazd ze zdjęcia ma inny typ włazu kierowcy. Takom w swoim modelu daje go jako opcję. Trochę szukałem po dobrych ludziach tego włazu, ale nie znalazłszy... po prostu go wystrugałem. Pewnie nie jest idealny, ale na moje potrzeby i przykrycie go ogniwem gąsienicy w zupełności wystarczy. ;o)

Obrazek

Przyszedł też wreszcie czas, żeby rozmontować to całe ustrojstwo do malowania.... i dopiero wtedy do mnie dotarło ile tu będzie roboty. :roll: Wybaczcie koc w tle, ale to przerosło mój biały bristol.

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Mecenas » niedziela, 5 sierpnia 2018, 10:33

Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 5 sierpnia 2018, 11:34

Na co mam uważać? ;o)

Konkurencja model już dawno przecież skończyła i pokazała w Warszawie na zawodach. Z pięć osób do mnie pisało w czerwcu, czemu nie zrobiłem galerii, "bo przecież model gotowy w Wawie pokazałeś". :lol:
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości