ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 8 sierpnia 2018, 17:27

Witajcie,

Pierwsze kolorki na modelu. Podkład to One Shot Primer Miga - baardzo fajny, nie licząc durnej buteleczki.

Obrazek

Następnie model dostał mieszankę brązowo-rdzawych kolorków jako bazę pod zdrapki. Tym razem zamierzam jeszcze nieco ją zróżnicować, ale nie wiem, czy zdążę przed wylotem na urlop. ;o)

Obrazek


Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Reklama

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 15:41

Witajcie,

Urlop skończony, znaczy się można wrócić do modeli. :D

Obrazek

Wnętrze wieży pomalowane i wydrapane. W międzyczasie przemyślałem sprawę i zdecydowałem się na sklejenie nadbudówki wieży "na ament". Wynika to z tego, że cała konstrukcja jest dość delikatna, a poza tym zamierzam ulepić plandekę widoczną na pierwszym zdjęciu w wątku. Zrobienie tego wszystkiego na nieprzyklejonej nadbudówce graniczy z cudem (raz już próbowałem), a poza tym i tak niewiele będzie wtedy widać. Dlatego nie będę sobie utrudniał, a wnętrze pomaluję tyle o ile.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Taki Jeden » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 15:46

Kamil K. napisał(a):Główny materiał to guma magnetyczna 0,4mm, patent nie mój, ale podpatrzony i naprawdę diabelnie genialny w swojej prostocie. Arkusz A4 kosztuje 2-5zł, jest plastyczna, łatwo wszystko uformować, genialna rzecz.

Możesz napisać coś więcej na ten temat ? Co to jest i gdzie można kupić ?
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 12:46

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 22:17

Na przykład tu: https://allegro.pl/folia-magnetyczna-0- ... 05531.html

Gdybyś chciał sobie zrobić własny magnes na lodówkę, to własnie na tym ustrojstwie można go potem powiesić. ;o)
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Taki Jeden » wtorek, 21 sierpnia 2018, 08:39

Dzięki. :lol:
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 12:46

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 6 września 2018, 20:05

Witajcie,

Poskładałem wieżę i pomalowałem wnętrze - tyle o ile. Nie wiem dlaczego, ale złożenie wieży do kupy było straszną mordęgą. Przed malowaniem, przy pasowaniu na sucho było okej. A potem albo coś się zwichrowało, albo ja coś spieprzyłem, ale bez tony CA nie szło tego złożyć razem. Prześledziłem wszystko dwa razy i nie znalazłem przyczyny takiego stanu rzeczy. Ale to już nieistotne.

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » piątek, 7 września 2018, 17:15

No i położyłem kolor bazowy. Wiedząc, że kolor z głównego zdjęcia, którym się podpieram jest mocno zmieniony przez zły balans bieli, wybrałem coś co ma przypominać standardową zieleń dla Jugosłowiańskiej Armii Ludowej. Do tego celu posłużył mi Interior Green Tamki mieszany z bielą w różnych proporcjach. Na koniec kilka miejsc przeleciałem w/w mieszanką z dodatkiem Wooden Deck Tan i/lub Deep Green.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz najlepsze, czyli trzeba to wszystko wydrapać. :)

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Patryk » piątek, 7 września 2018, 19:37

Ładny kolor ;o)
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » sobota, 8 września 2018, 15:34

Dzięki!

Przysiadłem na spokojnie nad ZSU i niewielkim pędzelkiem maczanym wodą z drobnym wsparciem wykałaczek/skalpela wydrapałem sobie podstawową część odprysków. Teraz popracuję jeszcze nad kilkoma miejscami, ale ogólnie jest to dokładnie taki efekt jaki chciałem osiągnąć. Na zdjęciu oryginału widać, że powłoka jest bardzo zmęczona życiem, a niektóre płaskie powierzchnie - zbiorniki i zasobniki na błotnikach szczególnie - są niemal całkowicie pozbawione farby. Trzeba to teraz zabezpieczyć jakimś lakierem i można jechać dalej z tematem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 9 września 2018, 16:37

Dawno nie miałem tyle czasu na model, co teraz. Niestety czyszcząc na śpiocha aerograf rozwaliłem dyszę :roll: więc nie zrobiłem tyle ile chciałem, ale zawsze coś...

Pomalowane koła i bambetle - kolorki bazowe udało się położyć przed śmiercią dyszy. Trzeba jeszcze potraktować matem i powalczyć nieco z drewnianymi trzonkami.

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 12 września 2018, 18:29

Witajcie,

Pierwszy etap malowania udało się zamknąć. Pomalowałem część detali, położyłem lakier błyszczący i kalki. Nadbudówka zaś zyskała kolory - starałem się je zróżnicować na każdym kawałku gumy - i lakier matowy. Do zdjęć złożone wszystko na sucho.

Obrazek

Przy okazji doszło do małego zgrzytu z kalkami. Nie wiem czy to ich specyfika, że są dość grube, czy jakiś mój błąd, ale siadły średnio na jeża.
Pierwsza lipa to lakier błyszczący Ammo - odrobinka Micro Set prowadziła do rozpuszczenia farby, tak jakby żadnego lakieru nie było. Efekt bolesny szczególnie na wieży przy jednym z numerów, który musiałem trochę nieudolnie ratować. Wkurzony na tą chemię zapsikałem model starym dobrym sido i problemy nieco zelżały. Ale i tak niesmak pozostał. :roll:


Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 16 września 2018, 21:17

Niedziela okazała się nawet łaskawa i udało mi się położyć filtry. Miejscowo wykorzystałem kilka olejnych kolorków: biel, żółty, brąz/rdzawy, zieleń i błękit. Pojazd z jednej strony trochę przygasł, a z drugiej zyskał na kolorycie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 23 września 2018, 14:51

Przyszedł czas na wash. Teraz podmaluję tylny zasobnik, podstawę pod Browninga, a potem lecimy dalej z obijaniem, brudzeniem i psuciem. ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 24 września 2018, 20:04

Wczoraj przysiadłem i udało mi się zacząć go tyrać. Postanowiłem zacząć od rdzy i odrobiny odprysków - parę miejsc, np. kalki, musiałem uzupełnić pędzelkiem.

Nie jest to jeszcze oczywiście moje ostatnie słowo. Nad paroma zakamarkami popracuję, być może uderzę też w nieco inne tony rdzy tu i tam. Na inne miejsca, które mogą wyglądać podejrzanie czysto mam zaś inne plany i pomysły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 26 września 2018, 14:02

Witajcie,

Kadłub gotowy na lakier matowy i ostateczne brudzenie - kurz, błotko i jakieś tłuste mazidła.


Teraz, póki oleje są niezabezpieczone jest szansa na interwencję i ew. poprawki, także gdyby ktoś coś widział - niech mówi. ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości