Rozciaganie gąsienic Panzerkampfwagen IV Tamiya 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Rozciaganie gąsienic Panzerkampfwagen IV Tamiya 1:35

Postprzez Rafikk222 » wtorek, 13 listopada 2018, 20:46

Hej, kupiłem model Panzerkampfwagen IV od Tamiya
Jako osobę lubiącą broń pancerną troszkę martwi mnie zbyt mała ilość ogniw na gąsienicach, nie można zrobić zwisów, są one z gumy, ktoś ma pomysł może jak je rozciągnąć delikatnie? Może podgrzać w gorącej wodzie ( precz z ogniem ) albo jakoś inaczej i wtedy rozciągnąć?
Rafikk222
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 5 lipca 2018, 23:27

Reklama

Re: Rozciaganie gąsienic Panzerkampfwagen IV Tamiya 1:35

Postprzez robertmodelarz » niedziela, 25 listopada 2018, 21:22

Natychmiast wyrzuć te gumiaki. Za małe pieniądze kupisz ruchome gąsienice np. MiniArt 35235 WORKABLE TRACK LINKS SET FOR Pz.III / Pz. IV (do wczesnych wersji). Za podobną kwotę kupisz na portalu aukcyjnym nieruchome ogniwkowe tracki od modeli Dragona (Smart Kit). Zwisy w gumowych gąskach jest bardzo trudno zrobić, ze względu na sprężystość gumy. Od biedy dostępne są w sprzedaży ogniwka Academy 1357 - Separate track links for Panzer IV - tanie i na pewno lepsze od gumiaków. Są jeszcze dragonowskie DS - ale chyba wszyscy je wymieniają na ogniwkowe.
robertmodelarz
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2011, 07:37

Re: Rozciaganie gąsienic Panzerkampfwagen IV Tamiya 1:35

Postprzez HubertKendziorek » niedziela, 25 listopada 2018, 21:55

robertmodelarz napisał(a):Natychmiast wyrzuć te gumiaki. Za małe pieniądze kupisz ruchome gąsienice np. MiniArt 35235 WORKABLE TRACK LINKS SET FOR Pz.III / Pz. IV (do wczesnych wersji). Za podobną kwotę kupisz na portalu aukcyjnym nieruchome ogniwkowe tracki od modeli Dragona (Smart Kit). Zwisy w gumowych gąskach jest bardzo trudno zrobić, ze względu na sprężystość gumy. Od biedy dostępne są w sprzedaży ogniwka Academy 1357 - Separate track links for Panzer IV - tanie i na pewno lepsze od gumiaków. Są jeszcze dragonowskie DS - ale chyba wszyscy je wymieniają na ogniwkowe.

Dodam jeszcze, że kupując inne, prawidłowe "wczesne" gąsienice trzeba pamiętać, że koło napędowe w tej czwórce od Tamiyi jest zbyt szerokie, dostosowane do nieodpowiednich dla wersji D szerokich gąsienic z gumy. Można próbować te koła zwężać, ale u mnie i tak nie pasował do Friuli rozstaw zębów. Ja kupiłem koła od Friula, nie są drogie.

Z pozdrowieniami
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości