M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Adas' » środa, 20 listopada 2019, 08:31

Zrób z papieru. Zawiń taki szary papier do pakowania paczek w tulejki tak zeby te granaty pasowały do środka, zostaw ten margines/ustep na jednym końcu na dekiel jak na zdjeciach, pomaluj z zewnatrz na jakiś ciemny szary i juz... Bedzie ciekawie i niecodziennie.

Musze poszukac tej gazety w której był ten ludek, tam było napisane jak sie zwały te pudełka, ja nie potrafie odgadnac pod jakim hasłem sie takie googluje.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Reklama

modele polskich samolotów

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Kamil K. » środa, 20 listopada 2019, 18:41

Spróbuję coś wykombinować. Dzięki za pomoc!

Dzisiejszy post będzie traktował o błocie. Trzeba model składać do kupy, a bez wykonania też nijak myśleć o sklejeniu układu jezdnego. 



Warstwa pierwsza - AMMO Acrylic Mud przemalowane XF-57 Buff plus odrobina pigmentów. Wszystko nakładane pędzelkami.

Obrazek 



Obrazek


Nie myli się jednak ten, co nic nie robi. Za ostro pojechałem z kontrastami i robiąc pierwszą wersję drugiej warstwy przeszarżowałem... połączenie Wet Effect od Ammo z olejnym Abteilungiem Engine Grease, dało efekt dość komiczny... jakbym wylał gorącą czekoladę... trzeba było jakoś ratować. 



Obrazek





Pomysł na błoto jest inny, ale postanowiłem po prostu zamalować wszystko Tamkami kładzionymi z aerografu. Tak powstała właściwa warstwa druga: XF-57 Buff + XF52 Flat Earth + XF-1 Black (różne proporcje) nakładane aerografem, głównie w zakamarki, cienkimi warstwami.   Na koniec nieco Wet Effect od AMMO Mig i ew. suchych pigmentów w miejscach mających symulować te suche.  



Obrazek



Obrazek









Podobnie potraktowałem koła. 



Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 25 listopada 2019, 14:08

Złożyłem układ jezdny... Prawie każda część była z innej parafii, więc było trochę roboty, ale nie ma takie CA, który zalany od spodu nie skleiłby wszystkiego jak należy... ;)
Teraz chcę się wziąć za podstawkę, a potem dokończymy weathering na pojeździe - kurzenie, wilgoć i wewnętrzne przestrzenie kół, które są na razie prawie nie ruszone. 

Obrazek 



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Kamil K. » środa, 27 listopada 2019, 18:14

Cześć i czołem, 



Zostawmy na moment model na boku, bo czas zająć się podstawką. Jak już gdzieś sugerowałem będzie ona inspirowana filmem. Zdecydowałem się na wykonanie kawałka okopu, w którym stoi Hellcat - ale bez drewnianej osłony z jego prawej strony - oraz towarzyszącego mu śmietniska. Ze względu na kwestie rozmiarowe, to co widać na filmie będzie trochę skompresowane na mniejszym obszarze. 



Na filmie z 1. posta w wątku widać, że w okół Hellcata wala się trochę skrzynek amunicyjnych, tub po pociskach, deski, cegły i pustaki, wyciągnięte zapewne z pobliskich zburzonych domów, jest tez mowa o rozbitych muzułmańskich nagrobkach - pozycja Hellcata była na skraju cmentarza. Większość z tych elementów postanowiłem wykonać sam. Ale po kolei. 



Najpierw powstał plan podstawki (i to dość dawno temu...) - ja jak sobie czegoś nie narysuję, to tego nie widzę. :D



Obrazek



Potem plan przeszedł w rzeczywistość - baza pod grunt to styropian, ramki z balsy, wszystko klejone na klej polimerowy uniwersalny. 



Obrazek



W międzyczasie powstały w/w bambetle na podstawkę. Część to odlewy gipsowe (choć to chyba za szumna nazwa na kilka połamanych kawałków...). Na zdjęciu ułożyłem je dość niefortunnie, w każdym razie fragmenty nagrobków mają przypominać to, co widziałem m.in w Mostarze: 



Obrazek



Z kolei tuby na pociski to patyczki higieniczne owinięte papierem do pakowania przesyłek. Nic specjalnego, ale po malowaniu powinno być akceptowalne. 



Obrazek



Grunt to standardowa u mnie mieszanka kleju do płytek, piasku, ziemi z pola, kamyków, pokruszonych gipsowych resztek, trawek, korzonek, gałązek... 



Obrazek



Wszystko zostało pomalowane farbami tamiya, grunt tą samą mieszanką, która jest na pojeździe w formie błota. 


Obrazek


Na koniec pozostało podmalować te z detali, które na stałe były złączone z gruntem... Dodałem też trochę szmat/płatcht/plandek z pociętej rękawiczki jako kolejny element wszechobecnego burdelu, który ma panować na podstawce. 

Obrazek



Obrazek



Obrazek


To oczywiście nie koniec malunków. 




Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Kamil K. » piątek, 29 listopada 2019, 17:32

W międzyczasie pomalowałem resztę bambetli na podstawkę... 

Obrazek



... i zacząłem wszystko układać na tejże. Tu i tam trzeba będzie jeszcze podmalować, np. wnętrza tub mojej skromnej produkcji. Teraz podsypiemy tu i tam śniegiem, liśćmi, gałęziami i tak stopniowo będziemy budować efekt ostateczny. 



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez HubertKendziorek » piątek, 29 listopada 2019, 18:18

Piękne, a w powiększeniach jeszcze piękniejsze. Jest moc.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Kamil K. » wtorek, 3 grudnia 2019, 14:15

Witajcie, 



Jak już podstawka powstała, to trzeba było przymierzyć Hellcata. 



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Fajnie to nawet wszystko wyglądało, ale stety-niestety, trzeba było zasypać to śniegiem... Z podstawką poszedłem wcześniej na pewne kompromisy to i teraz postanowiłem iść dalej - trochę ograniczyłem ilość śniegu, żeby nie skryć zupełnie tego, co pod nim.



W oryginale mamy taką fajną ciekawą aurę roztopów, tylko weź to zasymuluj na podstawce... Użyłem śniegu Tamki.  Nakładałem szpatułką i pędzelkiem a potem pędzlem maczanym w wodzie rozprowadzałem tak, żeby wyniknął w zakamarki, pomiędzy trawę, itd. Potem dodałem trochę liści, gałązek i tak to się prezentuje obecnie. 





Obrazek



Obrazek



Obrazek



Z efektu jestem zadowolony w... 50%? Ciężko powiedzieć, bo mam jakąś awersję do zimowych podstawek. Bałem się, że będzie znacznie gorzej, z drugiej strony czegoś mi jeszcze brakuje, żeby było bardziej śnieżnie, mroźno i zimowo. Może jakaś drobna kałuża ze still water? Sam nie wiem. 



Jeśli macie jakieś porady co z tym jeszcze zrobić, to przyjmę każdą pod rozwagę. 





Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Grzegorz H. » wtorek, 3 grudnia 2019, 19:39

porad nie mam,
cicho podziwiam ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 493
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 12:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 3 grudnia 2019, 20:55

Kamil K. napisał(a):Słuchajcie, mam pytanie, w sumie przede wszystkim do dioramiarzy, którzy być może tu zaglądają. 

Jaki specyfik do śniegu polecacie? 

Z sodą oczyszczoną i wikolem mam takie sobie wspomnienia, szukam czegoś pewniejszego. Przy tym potrzebuję czegoś do malutkich ilości/resztek na pojeździe jak i czegoś na podstawkę - tu miejscami będzie sporo śniegu, a miejscami chciałbym zrobić wywiane resztki, spod których widać grunt i np. trawę... 

Kiedyś widziałem, że ktoś stosował jakiś proszek od plastyków, którym posypuje się np. zaproszenia i robi z niego literki, ale za cholerę nie mogę teraz znaleźć. Także proszę o pomoc i propozycje. ;o)


Dopiero zobaczyłem, ale może jeszcze się przyda. Jeszcze nie stosowałem, ale w słoiczku wygląda fajnie
https://www.mojehobby.pl/products/AK803 ... eries.html
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 18:06

Witajcie,

Wracam na moment do Hellcata, bo ostatnio trochę zaniedbałem relację.

Od ostatniej aktualizacji model otrzymał kolejne kilka warstw roztworu kurzowego z Tamki i wyglądał tak:



Obrazek

Obrazek

Następnie przy pomocy Wet Effect i Sido zmoczyłem górne płaskie powierzchnie i narobiłem zacieków - na zdjęciach prawie niewidocznych.


Obrazek

Obrazek

Na koniec, tam gdzie to widać na prawdziwym pojeździe sypnąłem nieco śniegu.

Obrazek

Obrazek


Teraz wracam do podstawki, podrobię to i owo, model na amen do niej przytwierdzę i kończymy.
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 12 grudnia 2019, 13:59

Trochę pokombinowałem w kwestii błota, kolorystyki śniegu i ogólnie pojętej wilgoci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 12 grudnia 2019, 14:46

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości