Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez spiton » sobota, 19 czerwca 2010, 22:51

Pantera pięknie dojrzewa.
Zastanawiam się, czy syfienie w miejsc częściej "odwiedzanych" jak okolice przednich włazów, czy klapy dostępu do silnika i chłodnic, nie powinny odróżniać się od tych partii, które faktycznie miały prawo mieć tygodniową warstwę syfu.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez Iwan » niedziela, 20 czerwca 2010, 16:38

Radek Pituch napisał(a):Te "drewienka" zdaje się służyły do przejazdów po trudniejszym terenie.
Bardzo fajnie Ci idzie Michale.

Właśnie tak myślałem. Tylko nigdzie nie trafiłem na potwierdzenie moich przypuszczeń. W każdym razie dzięki za wyjaśnienie.

spiton napisał(a):Pantera pięknie dojrzewa.
Zastanawiam się, czy syfienie w miejsc częściej "odwiedzanych" jak okolice przednich włazów, czy klapy dostępu do silnika i chłodnic, nie powinny odróżniać się od tych partii, które faktycznie miały prawo mieć tygodniową warstwę syfu.


Brudzenie jeszcze nie skończone, więc wszystko, o czym wspomniałeś, postaram się odpowiednio zrobić.
A oto dojrzewająca panthera:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez rollingstones » niedziela, 20 czerwca 2010, 16:48

Co odsłona to ładniejsza kocica. Miałem często mieszane odczucia dlatego tak podoba mi się twój wątek ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 20 czerwca 2010, 22:24

Ja też swoje 3 grosze dorzucę - zredukowałbym ilość zacieków, a te po zimmericie szczególnie.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez Iwan » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 07:33

rollingstones napisał(a):Co odsłona to ładniejsza kocica. Miałem często mieszane odczucia dlatego tak podoba mi się twój wątek ;o)

Dziękuję za dobre słowo. Do końca konkursu jeszcze kilka dni, więc jest szansa, że model będzie wyglądał jeszcze lepiej :P

Adam Obrębski napisał(a):Ja też swoje 3 grosze dorzucę - zredukowałbym ilość zacieków, a te po zimmericie szczególnie.


Pomyślę o tym (choć jeśli miałbym redukować zacieki to pewnie właśnie te na zimmericie - reszty nie ruszę). Tak swoją drogą - to Twoja subiektywna opinia czy ma jakieś "uzasadnienie historyczne" ?

A póki co Panthera została wzbogacona o błoto (jeszcze jedna - dwie warstwy pigmentów na to przyjdzie, więc kolor nie jest ostateczny)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A po skończeniu błota zostają do wykonania poprawki. Dlatego jeśli ktoś ma jakiekolwiek sugestie, rady i wskazówki - z chęcią przeczytam, co jeszcze można by ulepszyć.

Michał
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 09:20

Jak dla mnie to przemaluj odpryski na Zimmericie, bo z tego co widzę, mają brązowe wypełnienie. Zdejmij też błoto z zębów kół napędowych i wyślizgaj je do gołej stali. To samo możesz zrobić z obręczami na środkowych kołach jezdnych.

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 09:23

...i rozwierć rury wydechowe.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 11:59

Michał to moja subiektywna opinia :) Ja kosztem większości zacieków rdzawych pobawiłbym się rozcieńczoną farbą akrylową i porobił rainsy.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez Iwan » sobota, 26 czerwca 2010, 01:12

Dziękuję za wszystkie rady. Przy pantherze ograniczyłem się do kosmetycznych poprawek, jednak sugestie postaram się wziąć pod uwagę przy budowie następnych modeli.

Zapraszam do galerii: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=210&t=11715
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez author21 » piątek, 4 marca 2011, 10:38

zeszlifuj jeszcze pomocnicze kółeczka do alternatywnego mocowania uchwytów przy włazach dla kierowcy i radiotelegrafisty
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez klajus » sobota, 5 marca 2011, 19:02

author21 napisał(a):zeszlifuj jeszcze pomocnicze kółeczka do alternatywnego mocowania uchwytów przy włazach dla kierowcy i radiotelegrafisty


Chłopie, od 26 czerwca ubiegłego roku model jest w galerii...
Po co odkopujesz takie tematy?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Panther Ausf. A - Dragon - 1:35 - open

Postprzez author21 » piątek, 11 marca 2011, 14:21

Nie można komentować tematów sprzed pół roku ? Zauwazyłem cos to piszę, zawsze komus się przyda.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości