[W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

[W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage 1:72

Postprzez Nowik » piątek, 21 września 2007, 21:50

Model bardzo fajny,oczywiście w 1:72,dostanie malowanie z Birmy.

Początki (już nie pamiętam kiedy to było).Najwięcej problemów sprawiło mi dopasowanie górnej części kadłuba z wanną.
Obrazek

Kolejny etap, tutaj już mniej problemów.Widać początki wieży,podwozia,a na kadłubie kolejne detale takie jak wlewy paliwa itp.
Obrazek

Model uzupełniony o kolejne detale na kadłubie,zostały również zamontowane wózki podwozia.
Obrazek

Dodałem spawy(chyba ich nie widać).
Obrazek

Chyba problem każdego modelu Mirage czyli jamy skurczowej.
Obrazek
Pomalowane bandaże kól na jednej stronie,wyżłobiony wlot powietrza,dodane uchwyty na wierzy i podstawa anteny.
Obrazek
[ Dodano: 2007-09-21, 21:58 ][/ Wykonałem fakture odlewu na jarzmie armaty i osłonie przekładni. Zdjęcie jest słabe, ale myśle, że coś dojżycie.
Obrazek
[size=75][ Dodano: 2007-09-21, 22:00 ]

No i podwozie skończone. Trochę sie przy nim namęczyłem ( musze przyznać ,że gumowe gąski w tak małej skali to nie najlepsze rozwiązanie przynajmniej w wykonaniu Mirage ).
Obrazek
[ Dodano: 2007-09-21, 22:06 ]
Wykonałem siatke na wylocie powietrza,która jest produktem Abera, czyli produkt najwyższej jakości.
Obrazek

Lufa to produkt Aber, reszta to części Mirage. Faktura na jażmie jak zwykle rozcieńczona szpachla Tamiya. :D
Obrazek
[ Dodano: 2007-09-21, 22:10 ]
Skleiłem wieże do kupy oraz dokleiłem siatkę wentylacyjną.Zmieniłem także za namową kolegów z innych forów tło zdjeć z białego na niebieskie.Jak są jakies babole to piszcie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kilka fotek porównawczych z monetami.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam

To tyle jeśli chodzi o stare PWM, jutro postaram sie dodac kilka nowych zdjęć.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 lutego 2009, 13:16 przez Nowik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage.

Postprzez Nowik » niedziela, 22 lutego 2009, 20:40

Zbyt wiele się nie zmieniło, doszły wszystkie zaczepy i chwyty. Z przodu dodałem uchwyty z zestawu Revella. Do doklejenia zostały tylko przednie światła. Bambetle ułożone na sucho, ale w finalnej konfiguracji. A teraz zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage.

Postprzez spiton » niedziela, 22 lutego 2009, 21:52

Lubie ten czołg. Niby taki archaiczny, i niedozbrojony, a ma urok. Fajnie że Mirage go tak fajnie zrobił. Będę zaglądał regularnie.
Fajne zaczepy. Na zdjęciach się wydaje większy. Mam M3 w 1-76 machboxa, to wiem jakie to maleństwo :-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage.

Postprzez Nowik » niedziela, 22 lutego 2009, 22:18

spiton napisał(a):Fajnie że Mirage go tak fajnie zrobił.


Fajnie... Ja wiem trochę przeróbek wymaga i na pewno gąski by mogły lepsze być, ale ogólnie dosyć przyjemny model. Jutro znowu zdjęcia trochę z osłonami lamp bedzie kombinacji, ale tyle czasu już nad nim pracuję, że nie mogę sobie tego detalu odpuścić.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage.

Postprzez Nowik » niedziela, 4 października 2009, 10:51

Doszły światła i ich osłony. A na całość podkład z Surfacera 1000.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage 1:72

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 5 października 2009, 17:28

Wygląda na czyste sklejanie.
Sprawdź czy lufa i karabin są równoległe osiami, na jednym ze zdjęć wyglądają na nieco przekrzywione.
Póki jeszcze możesz, te grubsze i te ciensze uszka mają spore szpary przy wejściu w kadłub - odrobina kleju lub płynnej szpachli powinna załatwić sprawę.

Skąd miałeś taki ładny wór na tył wozu?
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage 1:72

Postprzez Nowik » środa, 7 października 2009, 16:28

Karabin już poprawiony. Dzięki za uwage może jeszcze coś podziałam z tymi zaczepami. Wór pochodzi z M2A2 Bradley DML-a.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage 1:72

Postprzez Nowik » niedziela, 27 grudnia 2009, 20:10

Dużo się nie zmieniło, zrobiłem tylko preshading. I mam pytanie do znawców tematu, chciałbym dobrać na niego kolor z palety Vallejo i teraz pytanie jaki będzie odpowiedni :?:
Obrazek
Obrazek
P.S. wiem, że nie wyszedł idealnie no ale cóż bywa.

Pozdrawiam :mrgreen:
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage 1:72

Postprzez mysiek13 » piątek, 5 lutego 2010, 12:59

Bardzo fajnie Ci wychodzi ta "pchełka"...czy miałeś jakieś problemy oprócz jam skurczowych? Jakie malowanie planujesz?

Ja swojego planuję wykonać jako wersję Recce II Korpusu z Włoch, bez wieżyczki i będę dłubał wnętrze przedziału bojowego... :(

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: [W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage 1:72

Postprzez Nowik » środa, 10 lutego 2010, 17:56

Jak już pisałem na początku wybrałem malowanie z Birmy, pierwsza warstwa koloru już jest muszę teraz jeszcze poprawić cieniowanie ( może jakieś fotki dojdą :P ). Problemy hmmm... oprócz jamek to trzeba jeszcze uważać przy kole napędowym co by równo przykleić i żeby zęby sie nie schodziły do środka, ja musiałem jedno rozcinac juz przyklejone do modelu i wyrównywać ale jakoś się udało.. :mrgreen: .
Czekam na Twój warsztat, bo wnętrze to jest dopiero wyzwanie, powodzenia. ;o)

Pzdr
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości