Su 85M Dragon 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Su 85M Dragon 1/72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 15 lipca 2013, 10:43

Zgadza się, mam kolejny rozgrzebany model. Mam ko na biurku obok Fiata 508. Jak mnie oczy bolą od mini detali w silniku to biorę sobie Suczkę i coś tam w niej dłubię.

Model to typowy Dragon oparty na rodzinie teciaków. Nie znam się na radzieckich puszkach więc nie traktuję tego modelu aż tak poważnie jak innych. Będzie to raczej zbiór stereotypów na temat sowieckich pojazdów niż coś bardziej konkretnego i historycznego. Poligon malarski jeśli kiedyś dotrwa do tego etapu.

Z tej okazji mam zamiar mocno pokiereszować model, zwłaszcza błotniki, uchwyty desantowe, uchwyty na zbiorniki paliwa. Są też "postrzeliny". Nie zabraknie beki i jakichś trofeów.
Na modelu zrobiłem mozaikę części "odlewanych" i walcowanych "płyt pancernych", choć nie jestem pewien czy wszystko co pomaziałem Surfacerem rzeczywiście było odlewane. Własną fakturę odlewu miało tylko jarzmo i osłona. Płyty czy raczej ślady na nich to aceton wklepywany sztywnym pędzlem. Zdjęcia są z ostrym światłem więc mało co widać, jak poskładam go całkiem do kupy siąde i zrobię lepsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyciąłem wahacze. Dokleję je wraz z kołami jak będę miał pomysł na scenkę, bardziej skonkretyzowany niż teraz.

takie pitu pitu...
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Reklama

Re: Su 85M Dragon 1/72

Postprzez gumowy01 » poniedziałek, 15 lipca 2013, 11:23

No brawo Kuba :) Jak by co to nic nie mówię. Ano pasmotrim do którego momentu dojdziesz z warsztatem. Może tym razem odmiana i do ... końca, czego Ci życzę :)
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 02:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Su 85M Dragon 1/72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 15 lipca 2013, 11:32

Na razie muszę zwalczyć przód przy którym Dragon dał... :-/ Więcej zabawy jeszcze czeka mnie z błotnikami, reszta idzie prawie w całości z zestawu.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Su 85M Dragon 1/72

Postprzez Michal » poniedziałek, 15 lipca 2013, 19:56

A może by coś z polskich "samochodek" zrobić? Zdjęć jest trochę...
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Su 85M Dragon 1/72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 15 lipca 2013, 20:08

Michal napisał(a):A może by coś z polskich "samochodek" zrobić? Zdjęć jest trochę...

Nie, tym razem nie będę robił ze zdjęcia. Kuricy nie wykluczam, ale nawet jeśli to będzie to jakiś zmyślony pojazd. Chce się bardziej pobawić w niszczenie niż odtwarzanie ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości