Königstiger - Dragon 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Königstiger - Dragon 1/72

Postprzez Balu » piątek, 15 maja 2009, 19:10

Witam po przerwie :)

Projekt jest prosto z pudła (blaszki Parta z błotnikami, blaszki po piwie, druciki miedziane i polistyren sam wsadziłem sobie przed zaczęciem do pudełka ;o) ).
Trochę tym nim roboty, z dorabianiem elementów to dopiero połowa drogi, jeszcze zastanawiam się nad kompozycją, dwóch gości pali sobie fajki i podziwiają owoc niemieckiej myśli technicznej(porzuconej), ta latarnia to nie wiem czy pasuje, ale mi się spodobała :lol:

Trochę detalu od Dragona:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I trochę zabawy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 29 maja 2009, 21:02 przez Balu, łącznie edytowano 1 raz
Balu
 

Reklama

Re: Kingtiger - Dragon 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 15 maja 2009, 19:30

jak już poprawiasz model- straszne uproszczenia- to zrób, proszę, coś z kugelblende, bo to jakieś nieporozumienie, to co dragon zaproponował. dziwne, bo w trzypiątce zaczynają iśc w absurdy z dzieleniem i 'dopieszczaniem detalu' a w siedemdwójc taką kichę prezentują..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kingtiger - Dragon 1/72

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 15 maja 2009, 20:02

Kamil, Kingtiger to bardzo stary model Dragona. Więc nie ma co się dziwić, że tak wyglądają detale.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kingtiger - Dragon 1/72

Postprzez mysiek13 » sobota, 16 maja 2009, 06:54

Daniel

Latarnia wygląda fajnie, ale nie maluj jej na czerwono , bo Ci Admin wytnie zdjęcia, że Forum jest tez dla nieletnich ;o)

Jak się skleja tego Koeniga? bo myślę nad zakupem zestawów z figurkami, ale nie potrzebuję dwóch Tygrysów Królewskich - ten czołg mi się średnio podoba. A tu jeszcze widzę detale jak na ich starych Panterach/Jagdpanterach niezbyt piorunujące - łopata czy lina na kadłubie to nie jest szczyt ich mozliwości :cry:

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Kingtiger - Dragon 1/72

Postprzez Balu » sobota, 16 maja 2009, 21:34

Dzięki Kamilu, teraz o niebo lepiej wygląda :)

mysiek13 napisał(a): Jak się skleja tego Koeniga? bo myślę nad zakupem zestawów z figurkami, ale nie potrzebuję dwóch Tygrysów Królewskich - ten czołg mi się średnio podoba. A tu jeszcze widzę detale jak na ich starych Panterach/Jagdpanterach niezbyt piorunujące - łopata czy lina na kadłubie to nie jest szczyt ich mozliwości :cry:


No skleja się tak samo ja stare modele, czyli mało co pasuje, ale jakoś idzie :P

Powoli do przodu, wieżyczka i góra skończona. Jeszcze tylko dokończyć lewy bok i cały prawy :) Błotniki z tyłu niestety muszą być, bo są tam straszne szpary wynikające ze spasowania, ciężkie do usunięcia na tym etapie :-/

Palacze też prawie gotowi, straszne z nich koksy, bo w ogóle nie mają szyi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balu
 

Re: Kingtiger - Dragon 1/72

Postprzez Iwan » sobota, 16 maja 2009, 21:41

Model prezentuje się ładnie. Czekam na malowanie i dalsze postępy.
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kingtiger - Dragon, 1:72

Postprzez Balu » piątek, 29 maja 2009, 18:56

Małe uaktualnienie :)
Podkład - surfacer 1000, teraz zostało "tylko" malowanie właściwe :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balu
 

Re: Kingtiger - Dragon, 1:72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 29 maja 2009, 19:18

dopiero teraz zauważyłem, bo zdjęcie lepsze.. osłony rur wydechowych- podfrezował być chocać przestrzeń między nimi, a rzeczonymi rurami..
Kamil Feliks Sztarbała
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości