RSO 1/72 Ace

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

RSO 1/72 Ace

Postprzez mysiek13 » niedziela, 21 czerwca 2009, 17:59

W związku z praktycznym zakończeniem prac przy Studebakerze i końcówką z MANem trzeba było coś dłubnąć. RSO już był złożony, więc dostał pierwszą warstwe farby piaskowej, dojdzie kamo wężyki albo łaty brąz i ciemna zieleń... Nie śmiejcie się z ramy na pace - na to pójdzie plandeka więc nie będą ( chyba :?: ) raziły grube druty użyte na kratownicę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo boję się pracy z fototrawionymi gąskami w tym modelu, wiem że Temir2 bawił się w ACE i czytałem żeby je podgrzać na gazem to się lepiej formują - pozyjemy zobaczymy...

A tu kolejne prawie poskładane modele. Salva narobił mi smaka i Hetzer chyba bedzie jako "Chwat" :twisted:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: RSO 1/72 Ace

Postprzez mysiek13 » piątek, 26 czerwca 2009, 21:38

Duży ruch przy RSO z małym wynikiem :evil: Po pomalowaniu pędzlem kamo i pierwszym filtrze z piaskowego farba się zważyła :evil:

Model trafił do kreta, gdzie się porozklejał, cos tam się zgubiło itede itepe więc wulgaryzmów w trzy i trochę...

Kupiłem z zamysłem do weatheringu akryle Vallejo i dla draki spróbowałem ich na RSO- efekt przeszedł moje najsmielsze oczekiwania - jakbym przesiadł się z Matiza do Audi A6 ( ale niestety RS :( ). Świetnie się maluje, nawet niedoścignione dla mnie wężyki "mottlingu" w 72 ( chociaz trochę poprawiane pędzlem 000), ale tak szybko blokuje się aerograf że mnie ... coś tam strzela... Ale nie śmierdzi i dobrze się też pędzluje - chyba nadejdzie kres dwudziestolecia Humbrola w moim modelarstwie :roll:

Pierwsze wyniki oceńcie sami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: RSO 1/72 Ace

Postprzez hubert72 » sobota, 27 czerwca 2009, 14:24

Witaj! Kamo bardzo mi sie podoba fajne wykonanie . Jakich farbek użyłes do tego celu??
Obrazek
hubert72
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 23 kwietnia 2009, 16:30

Re: RSO 1/72 Ace

Postprzez mysiek13 » sobota, 27 czerwca 2009, 16:29

Dzięki Hubercie za dobre słowo :mrgreen:

Jako bazę zastosowałem Yellow Ochre 70913 Vallejo Model Color, brąz to Chocolat Brown 70872 też Model Color Vallejo, a zielony ( ku zgrozie purystów) to Model Air Vallejo Olive Drab 71043 ( :roll: mam nadzieję że mnie Chłopaki z Forum nie usuną za takie bluźnierstwo w doborze farb :P ).

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: RSO 1/72 Ace

Postprzez hubert72 » sobota, 27 czerwca 2009, 16:33

Ja niestety vallejo nie miałem okazji sprawdzić ( takie aero) jeszcze jade na humbrolach i gunzatorach. A plandeke z czego będziesz robił chusteczka czy folia alu ??
Obrazek
hubert72
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 23 kwietnia 2009, 16:30

Re: RSO 1/72 Ace

Postprzez mysiek13 » sobota, 27 czerwca 2009, 18:08

Folia alu ( chyba) plus coś na siatkę maskującą...

A Vallejo zdecydowanie polecam, choć z Humbrolami bawię się od chyba 20lat :) a z Gunze używam tylko bezbarwnych lakierów mat i połysk w sprayu i jestem z nich ekstremalnie zadowolony 8-)

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: RSO 1/72 Ace

Postprzez mysiek13 » niedziela, 12 lipca 2009, 21:05

Z powodu braku korka w Rumunii ( do budowy ruinki na makiecie) :-/ :evil: małe prace przy RSO.

Założone gąsienice fototrawione -patent Chłopaków z podgrzewaniem sprawdził się znakomicie, faktycznie były jak plastelina :lol: Troche czarnego washa, pierwszy raz zastosowana przez mnie plandeka z husteczki higienicznej naszączonej wikolem - to super technika a jaka prosta i tania :mrgreen: Na bokach załozyłem siatkę z torebek Liptona - w tej skali ma imitowac siatkę maskującą z drobnymi oczkami - dostanie ciemnobrązowego koloru, farfocli i powinna być gites...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do założenie drzwi, zrolowane tył i boki plandeki, kalki, wycieraczki lusterko i wykończenie maskowania z boków... Potem lekki weathering, poprawki malarskie, przykurzenie ( bez błota :P ) i finito :?: :roll: Chyba że widzicie jeszcze coś do poprawienia...

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości