Kubelwagen 1\76 airfix

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » czwartek, 23 lipca 2009, 19:21

Witam, chciałbym zrobić moją pierwszą relację na forum. Do wykonania wybrałem mały, fatalnie spasowany, z wieloma wadami i brakami model :) A więc do roboty. Przykleiłem jedynie tył samochodu połączony z fotelem, gdyż to będzie podstawą do dalszej pracy nad modelem (jedyna część dobrze spasowana:P )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać szpachlowania na dziurach po wypychaczach. Także jest babol na prawym przednim błotniku, częściowo zaszpachlowany.
Wzorował się będę na tych zdjęciach
Obrazek
Obrazek
Model wykonam w malowaniu europejskim (planowana farbka to MM Gunship gray)
Dziś dalej będę poprawiał szpachlowania, oraz tę skazę.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie mam dobrego aparatu.
korop
 

Reklama

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » piątek, 24 lipca 2009, 19:51

Dzięki materiałom podesłanym przez użytkownika Kamil Feliks Sztarbała, postanowiłem troszkę poprawić model, nie na najwyższym poziomie. Ale zabawa musi być:) Pierwszą, i najłatwiejszą rzeczą będzie dodanie ożebrowania (rusztowania, stelażu pod materiał, nie wiem jak się to nazywa). Po prostu wkleję wyciągnięte linki z plastiku, o średnicy około 0.8 mm, do daszku wykonanego fabrycznie.
Plan "rusztowania"
Obrazek
Porównanie daszku i wyciągniętej linki
Obrazek
Pytanie czy coś takiego może być, albo czy ktoś ma lepszy pomysł na wykonanie tego elementu? :twisted:
korop
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 24 lipca 2009, 19:58

a czemu nie z drutu?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » piątek, 31 lipca 2009, 16:51

Wiec i stała się rzecz straszna. Spróbowałem wykonać ten stelaż z drutu. Nie lubię drutu, drut jest beee.... :?
Obrazek

Obrazek
Cóż, taka zabawa to chyba nie dla mnie.
korop
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez toled » sobota, 1 sierpnia 2009, 17:08

Niezbyt pięknie to wygląda, do tego masa kleju, spróbuj jeszcze z wykałaczkami, bo mimo wszystko fajnie się je obrabia i można ciekawe efekty uzyskać.
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez Slash » sobota, 1 sierpnia 2009, 17:12

Jeśli chcesz dać tę plandekę, nie ma siły, w pozycji zamkniętej to to rusztowanie i tak będzie minimalnie raczej widoczne. Jak już się bawic w jej doposażanie to proponuję najpierw ją pocienić od środka. Z zewnątrz lepiej żeby trzymała szerokość kubła.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez siara1939 » sobota, 1 sierpnia 2009, 19:55

korop napisał(a): Nie lubię drutu, drut jest beee...


Docenisz jeszcze. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 13:45

A więc pogadam troszkę :P
Po pierwsze czym wykonać pocienianie takiego elementu by zachować katy, oraz obły kształt? Wiem że rusztowanie będzie niewidoczne, więc spartolenie niczego nie zmienia, chciałem się nauczyć, i wie że nie jest to łatwe:)
Siara39, nie myliłeś się. Z drutu wykonałem drążek hamulca ręcznego (6mm kawałek drutu z zaznaczoną rączką/uchwytem za pomocą szpachlówki). Zdjęcia nie będzie bo aparat nie umie złapać:P
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 14:01 przez korop, łącznie edytowano 1 raz
korop
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez Strug » poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 13:58

Właściwie to Slash napisał wszystko co potrzeba. Tylko ja bym tego dachu (wygląda jak ocieplany styropianem) nie pocieniał a zrobił nowy - bryła prosta i szybciej będzie niż mozolnie strugać tamtego kloca.
Pozdrawiam
Sebastian Strugacki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Strug
 
Posty: 155
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:34

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez rollingstones » środa, 5 sierpnia 2009, 20:37

toled napisał(a): spróbuj jeszcze z wykałaczkami, bo mimo wszystko fajnie się je obrabia i można ciekawe efekty uzyskać.

:evil:
Doskonale obrabia się drzewo z lipy - proponuje zrobić ten stelaż z 7 letniego pnia - rewelacja
NIe obraz się Toled ale rada twa jest równie mądra co moja - Drut to najłatwiejszy materiał.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości