SKOT 2A 1:72 ARMO

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Panzer » niedziela, 7 lutego 2010, 16:25

No jak go prysnąłeś podkładem to teraz można coś dojrzeć. Jednak żywica na zdjęciach ma to swoje zewnętrzne fuj - nic nie widać. Teraz od razu lepiej :) Nie znam się na nowoczesnym sprzęcie ale modelarsko to chętnie podpatrzę co się będzie działo dalej :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

modele polskich samolotów

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Stroju » niedziela, 7 lutego 2010, 17:43

No i fajnie :) , Ale mam jedno zastrzeżenie do lufy, w oryginale nie wystaje z wieży jak patyk tylko do połowy długości umieszczona jest w łożu wyglądającym jak kawałek rynny używając niefachowego słownictwa (jak na tym obrazku: http://www.tanksforsale.co.uk/OT64_Blac ... kot019.jpg), co ciekawe na większości rysunków jakie widziałem ten element nie jest pokazany, narysowana jest tylko lufa...
Masz już wytypowany jakiś kolor? Ja bym się skłaniał ku mieszance jaką wybrał Artek na swoim T-55, ale nie do końca wiem czy SKOTy były malowane na oliwkowozielony (a z resztą to pewnie zależało od jednostki...).
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 7 lutego 2010, 22:07

Co do lufy, to sugerowałem się TBiU, tam ten rysunek w środku też nie powala. To łoże wygląda tak:

Obrazek

Ale nie miałem pojęcia jak ją zrobić. Mam chwilowy rozwód z modelem, więc pomyślę, może uda się to wygiąć z jakiegoś blaszkowego złomu. Kolor podstawowy to pewnie będzie khaki od Vallejo, pewnie z jakimiś domieszkami. Tu trzy w miarę kolorowe zdjęcia ;o) z epoki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z kolei kolor na tym egzemplarzu muzealnym też może dać jakieś podstawy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Stroju » niedziela, 7 lutego 2010, 22:21

No właśnie tez stoję w obliczy zmierzenia się z tym łożem, chyba rzeczywiście wtłoczę z blachy albo wytnę z kawałka rurki...
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 7 lutego 2010, 22:25

Czyli, rozumiem, ta obejma w łożu, to ten drugi krążek na lufie u mnie, tak? Ja się tam bardziej martwię tymi kółeczkami na wieży, na modelu ich nie ma, a ja nie mam pojęcia jak je zrobić :?

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Panzer » niedziela, 7 lutego 2010, 22:52

Tomek Hejmo napisał(a): Ja się tam bardziej martwię tymi kółeczkami na wieży, na modelu ich nie ma, a ja nie mam pojęcia jak je zrobić


Utnij grubszy plasterek z pręcika plastikowego o odpowiedniej średnicy, a le na tyle cienki, żeby Ci ładnie siadł na wieży, przyklej dobrze CA, a potem zeszlifuj go, żeby ledwo, ledwo wystawał nad pancerz. Myślę, że powinno pójść szybko i bezboleśnie. W czasie szlifowania zmieniaj tylko papier na coraz drobniejszy, żeby nie przesadzić.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 7 lutego 2010, 23:32

Panzer napisał(a):Utnij grubszy plasterek z pręcika plastikowego o odpowiedniej średnicy, a le na tyle cienki, żeby Ci ładnie siadł na wieży


Znaczie prościej nawiercić wieżę, wkleić kawałek pręcika, po czym odciąć nadmiar- uniknąć tym samym można dwóch kłopotów: kleju wypływającego poza obrys naklejanej plastikowej centki (pręcik, jeżeli będzie idealnie pasoał średnicą do otworu można zostawić nawet bez kleju) oraz pasoania przyciętej centki do obłości wieży..

Panzer napisał(a):W czasie szlifowania zmieniaj tylko papier na coraz drobniejszy, żeby nie przesadzić.


Szlifując samym papierem szybciej zedrze się brzegi 'kółeczka', niz jego środek. Ale to da się łatwo obejść- papier ścierny winien być przyklejony do twardej, płaskiej powierzchni- drewnianej szpatułki lub kawałka grubej płytki polistyrenowej (na tyle tardej i grubej, by się nie wyginała)
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 7 lutego 2010, 23:33

Tomek Hejmo napisał(a): Ja się tam bardziej martwię tymi kółeczkami na wieży, na modelu ich nie ma, a ja nie mam pojęcia jak je zrobić :?

Wytnij z folii Oracal i przyklej.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 7 lutego 2010, 23:34

piotr dmitruk napisał(a):Wytnij z folii Oracal


Tak małe to chyba tylko wybijakiem? Ale też metoda, nawet mniej skomplikowana..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:03

Ale się ruch zrobił :D Na początek spróbuję z cienkim plasterkiem. Nawiercanie ma ten minus, że niezbyt fajnie byłoby się machnąć, a bez mini wiertarki jest to dość prawdopodobne.

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:06

No nie rób sensacji ze zwykłego, prostego wywiercenia otworku..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:10

Pięciokilową wiertarką? Ok ;o) Pociacham pręciki :)

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:12

A po co ci do tego wiertarka?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:15

Niby racja, ręcznie też można. Masz punkt ;o)

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: SKOT 2A 1:72 ARMO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:19

Nowłaśnie... Żywica jest bardzo wdziecznym materiałem do wiercenia, nawet jeżeli pzy innych rodzajach obróbki wydaje się twardsza od plastiku, to wierci się w niej zdecydowanie łatwiej niż w inych materiałach. Tylko nie podchodź do tematu od razu z wiertłem, najpierw zaznacz miejsce gdzie ma byc wiercąc maleńki otworek spiczastym ostrzem skalpela
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości