SU-76M UM+RB+ja 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: SU-76M UM+RB+ja 1/72

Postprzez temir2 » wtorek, 18 grudnia 2012, 21:57

Witam!
Zabawa się rozkręca – kolor podstawowy Gunze HC H-303 „Green”+ barwy uzupełniające Vallejo + sidolux + kalki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.d.n.

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 23:17

Reklama

Re: SU-76M UM+RB+ja 1/72

Postprzez mnak24 » wtorek, 18 grudnia 2012, 23:10

Ładnie, tylko jedna rzecz mnie smuci, dużo ładnych detali zniknęło pod tym ciemnym kolorem, a szkoda... zobaczymy co dalej, myślę że po łoszu to wszystko wyjdzie na wierzch. Jest super i szkoda żeby tyle piękna skryło się pod burym kolorem.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: SU-76M UM+RB+ja 1/72

Postprzez Panzer » środa, 19 grudnia 2012, 12:12

Rzeczywiście jest dość ciemny. Nie myślałeś, żeby go jeszcze trochę rozjaśnić filtrem od góry? Ale po malowaniu prezentuje się znakomicie!
Kalki to jaka firma?
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: SU-76M UM+RB+ja 1/72

Postprzez Michal » środa, 19 grudnia 2012, 12:59

Kawał doskonałej roboty. Tylko nie zabłoć go od góry do dołu, szkoda by było.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: SU-76M UM+RB+ja 1/72

Postprzez temir2 » środa, 19 grudnia 2012, 20:38

Witam!

Panzer napisał(a):Kalki to jaka firma?


ARMO.

Michal napisał(a):nie zabłoć go od góry do dołu, szkoda by było.


Podzielam ten pogląd i dlatego mam zamiar zrobić go brudnym i zakurzonym a nie zabłoconym.

mnak24 napisał(a):Ładnie, tylko jedna rzecz mnie smuci, dużo ładnych detali zniknęło pod tym ciemnym kolorem, a szkoda... zobaczymy co dalej, myślę że po łoszu to wszystko wyjdzie na wierzch. Jest super i szkoda żeby tyle piękna skryło się pod burym kolorem.


Od samego początku prac liczyłem się z taką ewentualnością o czym zresztą wspomniałem w jednym z pierwszych postów tego wątku.

Panzer napisał(a):Rzeczywiście jest dość ciemny.


Hmm...Farba której użyłem to akryl Gunze MC H-303 „Green”. Wg. informacji podanej przez producenta na etykiecie odpowiada ona FS 34102 czyli stosunkowo jasnemu odcieniowi zieleni. Ponadto rozjaśniłem ją jeszcze białym, też Gunze, ale nawet i bez tego farba ta jest znacząco jaśniejsza od innych branych przeze mnie pod uwagę tj. Gunze H-340 „Field Green” (FS 34097), Pactry A112 “Russ. Armor Green” czy Vallejo MC 096 “Russian Green” więc nie bardzo dostrzegam tu ciemnotę.

Panzer napisał(a):Nie myślałeś, żeby go jeszcze trochę rozjaśnić filtrem od góry?


Mogę się mylić ale wydaje mi się że filtry i łosze raczej pociemniają niż rozjaśniają.

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 23:17

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron