Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Postprzez dzejo » sobota, 19 października 2013, 15:51

szapo ba....


Dodatkowo zastanawiam się jak można tak realistyczną podstawkę zrobić w 1/72 :mrgreen: ?
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 397
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Reklama

Re: Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Postprzez matejson » piątek, 1 listopada 2013, 10:39

Termir, stawiasz coraz wyżej poprzeczkę... rewelacja :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 1 listopada 2013, 11:28

Pancerka w 1/72 jest dla mnie jak lotnictwo 1/144. Skala mizerna i nie można z tym nic zrobić :mrgreen:
Twoja praca sprawiła że zmieniam poglądy o tyle że są jednak osoby które w takiej skali mogą zrobić na prawdę wiele :shock:
Ja do nich nie należę :lol:Czasem czytam że w lotnictwie 1/72 to zabawka dla dzieci, a modelarstwo zaczyna się od 1/48 i teraz śmiech mnie ogarnia, dla dobrego modelarza 1/72 i w pancerce nie straszna :!:
Ciekawe jak by tak umieścić fotkę modelu bez podania skali ile osób pomyślałoby od razu że to 1/72 :shock: :?:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Postprzez temir2 » czwartek, 21 listopada 2013, 20:59

Witam!
Na początek mała skrzynka odpowiedzi:
radoslaw6363 napisał(a):Pancerka w 1/72 jest dla mnie jak lotnictwo 1/144. Skala mizerna i nie można z tym nic zrobić :mrgreen:
Twoja praca sprawiła że zmieniam poglądy o tyle że są jednak osoby które w takiej skali mogą zrobić na prawdę wiele :shock:
Ja do nich nie należę :lol:Czasem czytam że w lotnictwie 1/72 to zabawka dla dzieci, a modelarstwo zaczyna się od 1/48 i teraz śmiech mnie ogarnia, dla dobrego modelarza 1/72 i w pancerce nie straszna :!:


Bodajże jedynie na forum u „marynarzy” nie spotkałem się z opinią że prawdziwe modelarstwo zaczyna się dopiero od jakiejś tam skali… Tam nikt nikomu nie sugeruje budowy np. „Yamato” w skali 1/100 i że dopiero taki model będzie godny uznania a wszystko co mniejsze jest niewarte uwagi. Wręcz przeciwnie – równie gorący entuzjazm i przychylność publiczności wywołują modele w skali 1/700 czy nawet mniejszej jak „bracia więksi”. Może tam obowiązują jakieś inne kryteria oceny wkładu pracy modelarskiej? Natomiast nagminnie u „pancerniaków” i jak widać niestety coraz częściej u „lotników” daje się zaobserwować rosnącą tendencję do niemal swoistego (freudowskiego?) „kultu wielkości” co samo w sobie daje asumpt do szerokich rozważań na temat fascynacji rozmiarami…

A teraz w kolejnej odsłonie dramatu na scenie pojawia się załoga:

Obrazek

C.d.n.

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 23:17

Re: Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Postprzez Sherman » piątek, 22 listopada 2013, 01:59

A z czego te ludziki?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Postprzez temir2 » piątek, 22 listopada 2013, 13:10

Witam!
Sherman napisał(a):A z czego te ludziki?

To frankensztajny bazujące na Milicaście.

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 23:17

Re: Crusader AA Mk.III Hasegawa+ja 1/72

Postprzez temir2 » sobota, 23 listopada 2013, 16:16

Witam!
I tak oto Sz.Publiczności nastąpił nieuchronny finał:

Obrazek

Na koniec pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim tym którzy zechcieli podzielić się swoimi uwagami bądź skomentować postępy budowy modelu a także tym którym chciało się po prostu odwiedzić ten wątek.

Zapraszam do galerii!

viewtopic.php?f=170&t=50571

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 23:17

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości