Flammpanzer SdKfz 251 - 1 :72 - Italeri

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Flammpanzer SdKfz 251 - 1 :72 - Italeri

Postprzez hiwis » niedziela, 15 września 2013, 00:33

Widać że nie słuchałeś rad i pomalowałeś jedną grubą warstwa zamiast kilku cienkich/rozrzedzonych.
Wiem że dla początkującego to trudne - malujesz pierwszą warstwę rozrzedzoną farbą i co widzisz - masakra, nie pokryło idealnie plastiku - ALE TAK MA BYĆ ! - nakładasz kilka (3-4) rozrzedzonych i jest OK.
Nie myśl o ścinaniu - spiłowywaniu drobnych elementów /nitów - to zła droga - ucz się malować te drobiazgi - spieprzysz kilka modeli ale się nauczysz - nie od razu Kraków zbudowano :D
Najważniejszą cnotą modelarza jest cierpliwość - wiem że korci by szybko skończyć i pokazać - ale to kolejna zła droga
I jak zwykle - Powodzenia
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Flammpanzer SdKfz 251 - 1 :72 - Italeri

Postprzez Jan Maria Kozik » wtorek, 17 września 2013, 15:37

Idę z wykańczaniem malowania nadwozia i z narzędziami lecz na razie nie ma co wrzucać. Oczywiście przyznaje wam racje ze za duzo farby (zreszta już przy moim Pz II tamii ktoś na to zwrócił uwagę).
Obecnie mam 2 pytania:
1. Czy nie powinienem załatwić sobie jakiegos podkładu np. http://www.hobbysta.pl/podklad-liquid-s ... 10986.html ?
2. Czy kupić metalizer (do malowania łopat i kilofów oraz do gąsiennic) a jesli tak to jaki?
Jan Maria Kozik
 
Posty: 175
Dołączył(a): środa, 20 marca 2013, 08:47

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości