Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - ACE & Wespe Mod., 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - 1/72

Postprzez mysiek13 » środa, 22 kwietnia 2009, 21:41

Dzięki Panowie za komentarze

Mariusz - Co do domku to jak go pomaluję i wrzucę fotki na Forum, to po Waszych komentarzach zadecyduję czy go wstawiać czy nie :D

Kabanos - błoto będzie przerabiane ( powykruszam żeby nie było własnie takie"plastelinowe" oraz je domaluję, a i kurz dodam aero, jak pisałem Staliniec był pędzlowany w całości, a dopiero dzis przyszedł do mnie aero i kompresor z Polski :D :twisted: :mrgreen: ).

Właśnie juz ML20 pomalowana kolorem bazowym ( Humbrol H86), Staliniec był malowany rozjaśnianym H116. Z uwagi na to że wszystkie pojazdy będą "Russian Green" to i staram się stosować różne odcienie zieleni żeby nie było nudno, stosując tezę że sowieckie farby były słabej jakości i w różnych "zawodach" były wykonywane poszczególne pojazdy, więc nie trzymam się kurczowo jednego słusznego koloru. Rozcieńczałem jakimś rumuńskim "dilutantem", nawet dobrze zachowuje się z Humbrolem ale wali niemiłosiernie... Wietrzę juz pokój 2 godzinę i dalej mnie łeb nap... jak po flaszce wódki na drugi dzień :-/ A jako "młody chemik" z wykształcenia niejeden merkaptan mi nieobcy :twisted:

Fotki ML 20 z oświetlniem tylko lampami stołowymi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla porównania z odcieniem Stalińca, foto z dodatkową lampą błyskową, ciekawie inne odcienie kolorów działa niz powyżej.

I teraz mam dylemat jaki kolor zastosować na łaty kamuflażu działa - ciemnozielony w stylu niemieckiego schwarzgrunu czy brązowe, czy piaskowe :?: :? :?: Porady mile wskazane.

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - 1/72

Postprzez bartek piękoś » sobota, 16 maja 2009, 18:49

Hej!
Gazik zapowiada się rewelka!
Armata też wygląda fajnie!
Staliniec ma o klasę słabsze detalowanie, ale ogólnie wygląda bardzo ładnie!

Zdecydowanie poprawiłbym błoto na gąskach, w niektórych miejscach są nim obklejone, a miejscami czyściutkie.
Na te czyste naniósłbym suchą pastelę zmieszaną z śliną/wodą/lakierem bezbarwnym poprzez topowanie pędzlem.
Myślę, że to by nieco wyrównało fakturę na gąskach.
Powodzenia! Czekam na efekt końcowy :)
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - 1/72

Postprzez mysiek13 » niedziela, 17 maja 2009, 19:30

Dzięki Bartku za komentarz - jak już pisałem błoto będzie poprawiane na podstawce.

Armata dostała łaty z jasnego brązu - H26. Domek też trochę kolorków -jest to wstępne malowanie przed cieniowaniem, washami, itd itp - próbowałóem na nim cieniowania biały i jasnym szary aerografem - jestem bardzo zadowolony z efektu, którego oczywiście w ogóle nie widac na fotkach ;o) Na razie wygląda jak nieudany katalog Fallera z 1985r :twisted:

Obrazek

Obrazek

I zacząłem modyfikować 2 szeregowców w kufajkach z zestawu Preisera http://www.jadarhobby.pl/preiser-72525- ... -3830.html , sory za reklamę, ale nie umiałem znaleźć szybko lepszego linka, a dałem w "Rumii" 24PLNy zamiast 33...

Obrazek

- jutro jak będzie padac to dostana jeszcze głowy w kufajkach a jak nie to ide na tenisa :P Nie chciałem kupowac tych figurek, bo bałem się że mają te wieśniackie ruskie koce przez ramie na stałe, ale okazało się że są one doklejane. Więc nadaja się z grubsza do modyfikacji ( bluzy, czapki) na LWP.

Pozdro Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - 1/72

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 18 maja 2009, 09:21

Wreszcie przyszła blaszka do Stalińca - więc dziś wieczorem zakładamy blachę i świetlówki :mrgreen:

Obrazek

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 18 maja 2009, 10:37

to przy okazji podmodeluj trochę kształt gąsienic, bo wygladają narazie jak twarde winylowe paski, średnio opięte na kołach..
przy okazji montażu grilla nowego, możesz dodać mały drobiazg- smaczek tak zwany:
Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - ACE & Wespe Mod., 1:72

Postprzez mysiek13 » czwartek, 28 maja 2009, 22:38

Po delegacjach i wyjazdach dziś wieczorem trochę ruchu przy Stalińcu - założyłem "światełka" i pomalowałem przód od nowa. Jutro wash i suchy pędzel, żeby wydobyć detale (szczególnie napisy) oraz wyprostuję reflektory i poprawię odklejony lewy uchwyt kierowcy- fotki na "mokrej farbie" i świeżym kleju pod "kagankami" :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Działo dostało połyskiem Gunze w sprayu, przed washowaniem - jutro też trochę washu, pylenia, kurzenia i brudzenia.

Obrazek

Obrazek

O komentarze proszę jak zwykle, ale mam nadzieję że jutro będzie wyglądał duzo lepiej :->

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - ACE & Wespe Mod., 1:72

Postprzez spiton » piątek, 29 maja 2009, 03:26

Robisz dobre foty, ale dopiero pieniążek pokazałby "skalę problemu" ;_))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - ACE & Wespe Mod., 1:72

Postprzez mysiek13 » piątek, 29 maja 2009, 17:22

Trochę "brudzingu" armaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - ACE & Wespe Mod., 1:72

Postprzez mysiek13 » sobota, 30 maja 2009, 22:48

Pryśnięty H105 Gaz, plandeka H84.

Obrazek

Obrazek

Pozdro Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - ACE & Wespe Mod., 1:72

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 1 czerwca 2009, 20:53

Dalsze kroki przy Gaziku - doklejone fotele, "sprajniety" półmatem Vallejo przed washem

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Staliniec S65 i armatohaubica ML20 - ACE & Wespe Mod., 1:72

Postprzez author21 » poniedziałek, 16 listopada 2009, 12:15

Mam nadzieję, że jak staliniec się tak upaprał w błocie, to armatka też troszkę będzie upaprana. No chyba, ze doczepiono ja później :). Jak na tą skalę to nieźle. Ułóż tylko lepiej gąsienice.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości