Leopard 1A5 Revell 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » wtorek, 11 stycznia 2011, 20:22

Z iście szatańskim przekorem wobec nadchodzącej sesji, rozpocząłem budowę tytuowego leoparda. Model jest przyjemnie sklejalny, od zdjęć nie różni się zbytnio, widać, że detale które pominął revell zostały pominięte z powodów technologicznych, nie słabości dokumentacji (przynajmniej tak mi się wydaje). Jak na zdjęciu widać, nie wiele na razie zrobiłem, i prace raczej nie będą postępowały zbyt szybko, przynajmniej do końca pierwszego tygodnia lutego(mam nadzieję:D).
Obrazek
Co do moich planów odnośnie modelu, to zamierzam wykonać od zera kosze z tyłu wieżyczki, z rozciągniętych ramek od modelu. Próbowałem z drucikami, ale odniosłem tak sromotną porażkę, że stwierdziłem iż nie ma to sensu. Planuję także zrobić nowe mocowania do pancerza dodatkowego, które niestety revell zrobił tak, że przypominały wszystko tylko nie oryginał- nie mam też zdjęć dobrze pokazujących jak wyglądają i gdzie są umiejscowione te mocowania, więc gdyby ktoś mógł, to było by mi barrrrdzo miło gdyby dał linka czy zdjęcie albo nawet szkic pokazujący gdzie są te mocowania. Zdjęcia które znalazłem w internecie pokazują jedynie małe części, widoczne przez wąską szparę, więc wiem naprawdę niewiele w tym temacie. Dorobię też te haki i zaczepy które będę w stanie dorobić, jeden już widać na jarzmie działa, jest tam kilka mniejszych, ale nie wiem czy uda się je zrobić tak by wyglądały sensownie. Możliwe, że w przypływie euforii pokuszę się dorobienie osłon peryskopów itp. Poza detalami wieżyczki, model nie wydaje się mieć zbyt wielu niedokładności, przynajmniej nic co by sie rzuciło mi w oczy.
A, zapomniał bym o podstawce- planuję wykonać, będzie ubłocony:D Dowócę też, będzie wystawał z włazu, ale jeszcze zobaczymy jak mi pójdzie rzeźba.
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez Piotrel » środa, 12 stycznia 2011, 00:31

Hej, fajnie że robisz Leosia 1 :)
Tutaj parę fotek mocowania
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
death to tyrants. death to tyrants. send them straight to hell
Avatar użytkownika
Piotrel
 
Posty: 98
Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2010, 09:46

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » czwartek, 13 stycznia 2011, 19:39

Dziękuję, ale właśnie takie zdjęcia już znalazłem- nie wiele na nich widać, i poszukuję zdjęć czołgu ze zdjętym dodatkowym pancerzem. A prace niestety stoją w miejscu, z bólem serca muszę przyznać, że całki są ważniejsze niż model:(
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » wtorek, 15 lutego 2011, 21:26

Prace powoli pną się do przodu-
ciągle działam głównie na wierzyczce, reszta modelu nie potrzebuje aż tylu poprawek chyba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wszystko co na razie zrobiłem.

I podstawka, ciągle w produkcji ale i tak proszę o porady:
Obrazek
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez Sacrebleu » wtorek, 15 lutego 2011, 23:31

Witaj !
moim zdaniem, powinieneś coś zrobić z ciągłością drogi, o ile to ma być droga, gdyż obecnie te grubsze kamyki otaczają centralną - "miałką" płaszczyznę co jest mało naturalne ... modelik bardzo fajny, miałem kiedys przyjemność go kleić :-)
pozdrawiam i powodzenia życzę !
Sac
Avatar użytkownika
Sacrebleu
 
Posty: 125
Dołączył(a): wtorek, 29 czerwca 2010, 14:04
Lokalizacja: Plymouth UK / Zgierz PL

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » środa, 16 lutego 2011, 01:18

Tak, kamyki i trawa na drodze to nieszczęśliwy wypadek, pozbędę się ich.
generalnie droga ma być błotnista i rozjeżdżona przez inne pojazdy, z kałużami.
Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale na razie i tak nie będę miał czasu na zajmowanie się modelem, więc się nie przejmuję:D
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » sobota, 19 lutego 2011, 20:15

Prace dalej suną do przodu, z dodatkowym pancerzem po lewej stronie chyba już skończyłem, teraz zostaje druga połowa zabawy...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zdjęcia robione na szybko, proszę o wybaczenie za brak tła.
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez pawelc » wtorek, 22 lutego 2011, 20:06

Wygląda bardzo fajnie. Chętnie zobaczę go po malowaniu.
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » wtorek, 22 lutego 2011, 21:55

Haha, ja też.
Na razie przerobiłem troche podstawkę, i kombinuję z drugą częścią pancerza dodatkowego. Nie ma co pokazywać.
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » wtorek, 28 czerwca 2011, 23:44

Ok, nie umarłem, a leopard się rozwija!
W związku z zakończeniem roku akademickiego wróciłem do pracy, powoli ale mam nadzieję solidnie.
Dokleiłem parę części, a także zgubiłem prawy kosz od wierzyczki, co postanowiłem ukryć chusteczką(ale to jedynie przymiarka, jak to moze wyglądać). Nie dorabiam nowego, bo mimo usilnych prób nie jestem w stanie wykonać zadowalająco symetrycznego elementu. A teraz, jak to mówią, jeden obraz powie więcej niż tysiąc słów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
proszę o krytykę, i pomysł na podstawkę, bo na razie to jedyne co mi do głowy przychodzi to Leopard jadący przez polną drogę, z ładowniczym wystawiającym głowę. Czemu ładowniczy? bo pomyliły mi się włazy, a teraz już nie odkleję dowódcy:(
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez pawelc » środa, 29 czerwca 2011, 10:06

Co do kosza, spróbuj może jeszcze raz, nie wyjdzie całkiem symetryczny-trudno, na pewno będzie lepiej wyglądał niż plandeka...

proszę o krytykę, i pomysł na podstawkę


Duński leopard w Bośni
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mogła by być fajna scena na moście:
Obrazek

źródła: http://www.milhist.dk/post45/boellebank/boellebank_uk.htm
i http://www.google.pl/search?hl=pl&q=leopard%20tuzla&gs_sm=e&gs_upl=190146l193089l0l13l13l0l2l0l0l502l2968l0.3.5.2.0.1l11&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1920&bih=888&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » środa, 29 czerwca 2011, 18:34

O, na moście wygląda super:D
Biały leopard jakoś mi nie pasuje, ale chyba mostem może jechać też w normalnym kamuflarzu.
Następnym modelem jaki kupie chyba będzie scimitar, o ile ktoś go robi, bo ten w bieli wygląda fantastycznie, dzięki za to zdjęcie:D
A z koszem to jeszcze spróbuje, może jeśli wyjdzie krzywy to da się od niego nawrzucać bambetli tyle, że nei będzie widać tej koślawości:D
Dzięki za zdjęcia, jeszcze dziś pewnie zrobie małego apdejta z błotnikami i częścią tyłu.
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez pawelc » środa, 29 czerwca 2011, 22:33

Następnym modelem jaki kupie chyba będzie scimitar, o ile ktoś go robi


http://www.sklep.tankmodels.pl/skala-1-72/332-fv107-cvrt-scimitar.html

W 35- ce prawdopodobnie też jest, wydaje mi się , że widziałem gdzieś warsztat.
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez prawdziwy-sok » czwartek, 30 czerwca 2011, 01:28

hehe, dzięki, ale jako następny model do kupienia to jest dość odległy w czasie jednak, bo czeka na mnie mi 24 trumpka, i szerman dragona jeszcze:D
a na 35 to ani miejsca ani czasu nie mam, niestety.
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: Leopard 1A5 Revell 1/72

Postprzez pawelc » czwartek, 30 czerwca 2011, 21:01

Ja oprócz Abramsa, męczę od 3 lat izraelskiego Shermana w 35-ce (jest złożony w około 70 %)- ostatnimi czasy, nie mam motywacji żeby go kończyć. Za to, ruszyłem ostatnio pierwszego ze wspomnianych i myślę, że uda mi się wrzucić za niedługo zdjęcia z postępów.
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości