Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Balu » sobota, 22 grudnia 2007, 00:56

Model to Hobby Boss, debiut w skali 1/72(chyba, że czegoś nie wiem). Jak go zobaczyłem w sklepie to od razu pomyślałem: w sam raz na święta :lol: . Elementy dobrze spasowane, tylko miejscami są przesunięcia form, ale jak dotychczas z miejscach niewidocznych. Całość prezentuje się bardzo dobrze, dużo szczegółów, a czy nauczę się przy jego budowie kilki nowych słów to się okaże :mrgreen:
Dzisiejsze wieczorne posiedzenie:
trochę dużo kółek ... :P
Obrazek

Obrazek

A tu dla porównania(o dziwo nie wygląda na tym zdjęciu na ogromnego):
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 grudnia 2007, 14:58 przez Balu, łącznie edytowano 1 raz
Balu
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez zytek » sobota, 22 grudnia 2007, 03:11

Po ilość zawieszenia to wersja protoypowa, i jest bez błędu ,wózki nie są umieszczone symetrycznie tak jak w Hasegawie :evil: .Czekam na dalsze postępy Twojej pracy .
zytek
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:20

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 22 grudnia 2007, 11:32

tak z ciekawosci- dają możliwość zrobienia zawieszenia w dwóch pozycjach?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Balu » sobota, 22 grudnia 2007, 13:20

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):tak z ciekawosci- dają możliwość zrobienia zawieszenia w dwóch pozycjach?

Wszystko jest na sztywno, w pozycji do jazdy, wahacze są odlane razem z wanną, trzeba by piłować ;o)
Balu
 

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez zytek » niedziela, 23 grudnia 2007, 00:34

Tak model za 100pln a nie dali na podłogach blach ryflowanych :twisted: zresztą Trumpeter jest nie lepszy też nie daje na błotnikach ryfli tylko w skali 1/72 :twisted: .i teraz jeszcze czeka Cię Balu wydatek, kupno blachy ryflowanej następne 30pln :twisted: bo model będzie wyglądał goło :)
zytek
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:20

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 23 grudnia 2007, 11:39

Ja dałem w sklepie 85 zł, a z tą blachą to pomyślę, może coś uda się wykombinować(kiedyś widziałem jak ktoś robił to w 72 zrobił z papierka z wnętrza paczki papierosów), a jak nie to kupię ;o)

Ale mam pytanie, jak to rozmieścić?
Mam takie zdjęcie:
Obrazek
Na modelach z netu znów jest inaczej :-/

Już nie wspomnę o tym:
Obrazek
Zdjęcie z recenzji Dragona 1/35 z HyperScale

Na tym zdjęciu albo tego w ogóle nie ma, albo ja źle patrzę :lol:
Balu
 

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez zytek » niedziela, 23 grudnia 2007, 16:39

Z papierosów to ja robię od paru lat ;o) teraz czeka stug C z Trumpetera na te błotniki , a co do tych ryfli jak położyć to muszę tego poszukać bo gdzieś coś miałem to tego Karla ,ale jeszcze możesz popatrzeć na blachę jaką daje Eduard do Karla z Hasegawy.
zytek
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:20

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Mierzu » niedziela, 23 grudnia 2007, 17:04

Najbardziej intrugująca jest ta "figurka" żołnierza na zdjęciu. :mrgreen: Widziałem Morser Karla w tej skali i już jest to olbrzym, co dopiero w skali 1:35, albo już w ogóle totalny odjazd i robić go w skali 1:1 :D
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 23 grudnia 2007, 18:34

Dzięki Zytek, już znalazłem kilka ciekawych fotek na stronie Eduarda :mrgreen:. Miał być szybki i bezstresowy projekt, ale już widzę z tych fotek, że czeka mnie trochę dorabiania :P . Właśnie drukuje się instrukcja do blaszek Edka więc będzie co robić dziś wieczorem, a Karl trochę urośnie jeszcze, na razie niepozorny :lol: .
Balu
 

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Balu » poniedziałek, 24 grudnia 2007, 01:00

Karzełek trochę urósł, na zdjęciach ze swoim nieodzownym kolegą:

Obrazek

Ogólnie model jest dość ciekawy, ale ma trochę urozmaiceń w postaci śladów po wypychaczach w widocznych miejscach:

Obrazek

Jest w nim także całkiem pokaźna ilość jam skurczowych, ale da się żyć :mrgreen:

A tu próba blach z folii, ale zauważyłem, że co papierosy to inne folie, np. te z Marlboro są wg mnie za drobne, dlatego użyłem tych z Cristali, które lepiej się nadają :D

Obrazek

Obrazek

Ciekawe jak wyjdzie po malowaniu, myślę, że na pewno lepiej niż bez nich :P

Jak ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty na propozycje ;o)
Balu
 

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez zytek » wtorek, 25 grudnia 2007, 02:34

A jak je przetrzesz to będzie efekt , a najlepsze są po Pall Malach ( nie pale i nie wiem czy to tak się pisze) ;o) .
zytek
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:20

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Balu » wtorek, 25 grudnia 2007, 02:41

zytek napisał(a):A jak je przetrzesz to będzie efekt .

No właśnie próbowałem na sucho, ale robiły się bardzo małe dziurki i nie wiem właśnie czy farba ich nie zaleje, aż jutro będę testował jak to wyjdzie, przetrzeć można zawsze, gorzej na odwrót :lol:
Balu
 

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Balu » czwartek, 27 grudnia 2007, 19:11

Trochę sobie dziś popracowałem, niby święta dużo czasu, ale ciężko się zmobilizować - chyba się starzeje :mrgreen:

Jak to mawiają im dalej w las tym więcej drzew, no i Hobby Boss sprezentował na święta kilka niespodzianek w postaci milimetrowych szpar i jam skurczowych wielkości ludzi :lol:

Obrazek

tu mamy blaszki firmy Marlboro(drobniejsze):

Obrazek

a tu prawie gotowy do malowania:

Obrazek
Balu
 

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Claoodiush » sobota, 29 grudnia 2007, 20:32

ech proste rozwiazania są najlepsze... ja ryflowaną blache robiłem odciskająs pilnik na foli aluminiowej... ale papierosy wygrały :mrgreen:
A propos wątku, będziesz coś kombinował z tą siatką na prawo od kierowcy?? bo w prosto z pudła, wygląda to średniawo...
Ostatnio edytowano sobota, 29 grudnia 2007, 21:05 przez Claoodiush, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Claoodiush
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:32
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72

Postprzez Akahoshi » sobota, 29 grudnia 2007, 20:45

Właściwie to 1/72 to nie mój "resort", ale Twój projekt wyjątkowo mnie zaciekawił. Czekam na dalszy ciąg relacji...
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości