Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Maciekross » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:20

Witam
Dziś mam do zaprezentowania model który już wcześniej gościł na forum lecz jest po kilku wiekszych i mniejszych przeróbkach, oraz po dodaniu podstawki która robiłem po raz pierwszy w życiu. Co do podstawki to byłem zdany na siebie i własny pomysł drzewko kupione, trawa Fallera, krzaczki robione własnoręcznie . Siatkę maskującą umieściłem w taki sposób lecz najprawdopodobniej zostanie zmieniona jej pozycja, tylko na razie nie wiem jak ja inaczej umocować, proszę o własne sugestie i rady . To mój pierwszy taki 'wybryk' :P

Zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o uwagi i rady

Pozdrawiam
Obrazek
Maciekross
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:42

Reklama

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 14 sierpnia 2011, 23:04

Prawdę powiedziawszy to mam dość mocno mieszane odczucia.
Choineczka zamiast gałązek ma dredy a ściera na czołgu totalnie nie pasuje.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez fazzi » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 08:12

Siatkę zrób z gazy: połóż ją na modelu, nasącz wikolem i potem pomaluj: wtedy ładnie siądzie ;o)
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 11:23

Dużo pracy Cię czeka i dużo czytania tego forum. Robienie modeli jak i obróbka prezentacji to w pewnym sensie sztuka, ale nie sztuka modelarstwa. To sztuka pracy nad sobą. Nad własną osobowością i nad własną doskonałością. Jeśli Twój charakter jest na tyle silny by sprostać modelarskim wyzwaniom dasz radę i dopracujesz aspekt zobrazowania modelu na który Cię stać. Nie piszę tego bez kozery. Jakiś czas temu jeden z bardzo młodych modelarzy zaprezentował tu malowanie standardowej figurki w skali 1/72. Była okropna. Ale chłopak miał ambicje by robić lepiej bo chciał być tak dobry jak najmniej doświadczony weteran modelarstwa. Dlaczego? Bo bycie najlepszym i najbardziej uznanym to tylko jedna pozycja. Doskonałość to najwyższe podium. Ale tuż za tym podium jest mnogość interpretacji a co za tym idzie technik modelarskich.
Ten bardzo młody modelarz czytał, prosił różnych starszych modelarzy o porady ... i dopiął swego. Jego technika na przestrzeni kilku miesięcy w każdym aspekcie wywindowała się w górę a osiągnięcia budzą uznanie.

Pracuj nad sobą nad wyobraźnią, nad własnymi modelami i czytaj forum, czego Ci życzę. A tak poza tym. Model jest całkiem fajny, bajzel na fotce nie za bardzo adekwatny do galerii. Więc myślę, że bardziej pasuje on do warsztatu niż do galerii bo mniemam, że po uwagach kolegów dopracujesz diorame z której może wyjść bardzo interesująca praca.

Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Maciekross » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 14:12

Ja zaczynam dopiero z modelarstwem i wszelakie rady będą bardzo na miejscu i przyjmę je z pokora i postaram się wdrążyć do mojego modelarstwa . Co mogę zrobić aby ta moja trawa była bardziej bogata ?(mchy się już susza różnego pokroju) Wracając do siatki została już zdjęta i będę myślał nad czymś innym , jak mogę jeszcze urozmaicić całość ? Co byście dorzucili ?
Obrazek
Maciekross
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:42

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Nugget » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 14:27

Dziękuję Roman, że dałeś mój przykład. Kolego ile masz lat ?? Teraz rada wywal całą podstawkę, model zostaw zdejmij z niego tą siatkę weź model do warsztatu i pytaj co dalej, rób tak z każdym modelem, a zobaczysz jak wszystko się zmieni, to samo z podstawką, tutaj Ci doradzą co i jak.
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 14:35

W istocie rzeczy. O Ciebie mi chodziło i o Twoje podejście, że się da jak się chce.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Maciekross » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 14:49

17 lat mam :p Tak wiem są dużo młodsi modelarze którzy robią o wiele lepsze modele, ale każdy kiedyś zaczynał :P Co do podstawki to zrobię nową i trochę większą, i zacznę wszystko od nowa .
Obrazek
Maciekross
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:42

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Nugget » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:12

Ale w warsztacie ;o) Apropo ja mam np.14 lat i jeszcze się uczę, możesz zresztą zobaczyć mój ostatni model KW-1 viewtopic.php?f=17&t=17391 . Dużo się zmieniło w moim hobby od czasu gdy chodzę do klubu modelarskiego, i otwieram warsztaty na forach.
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Maciekross » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:19

Jak bym chodził do klubu modelarskiego też bym wiele sie mógł nauczyć , niestety w moim mieście są jedynie od RC a redukcyjni się w ogóle nie organizują i chyba nie chcą :P Wstawie wieczorem zdjęcia od podstawki i powiecie co jest nie tak
Obrazek
Maciekross
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:42

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Maciekross » wtorek, 16 sierpnia 2011, 14:34

Witajcie, podstawka jest już zrobiona gotowa do roboty, zrobiłem ją z gipsu, i teraz mam pytanie z czym to się je ? Jako że do sklepu modelarskiego mam oho ho i jeszcze więcej wszak nie mogę kupić profesjonalnej trawy modelarskiej,drzewek itp , więc większość rzeczy będę musiał zrobić sam (liczę tutaj na waszą pomoc ;P) Materiały jakie mam dostępne na trawę to kilka pudełek suszonego mchu, oraz tą posypke Fallera widoczną na zdjęciach wyżej . Macie może pomysł z czego można jeszcze zrobić trawkę ? Jak z mocowaniem wszystkiego na podstawkę (wikol i kropelka to wiem , jakieś alternatywne sposoby?) Może jakieś rady o których zawsze trzeba pamiętać przy robieniu podstawki ? Wszystko mile widzane , pozdrawiam
Obrazek
Maciekross
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:42

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Slash » wtorek, 16 sierpnia 2011, 15:07

Tym co masz to może być ciężko. Najlepsza byłaby trawa posypka w postaci pojedynczych źdźbeł. Wtedy pomalowaną bazowym kolorem podstawkę (tak żeby biały gips nie straszył spod trawy) smarujesz obficie rozcieńczonym trochę wikolem. Rozcieńczonym na tyle, żeby trzymał objętość i nie spływał, a był zarazem rzadszy. Wtedy zasypujesz podstawkę trawą, gdy klej podeschnie na tyle, że przestaje być biały odwracasz i śmiało klepiesz od spodu, aż odpadnie większość która się nie przykleiła, a reszta wstanie do pionu.

Obrazek
Tak zrobiłem trawnik pod tym MiGiem. Ale musi być trawa "źdźebełkowa". Niestety takie kolorowe wiórki się nie nadają.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Maciekross » środa, 17 sierpnia 2011, 00:12

Oto podstawka w wersji surowej , oraz planu gdzie co ma być rozmieszczone.

Obrazek

Obrazek :mrgreen: :mrgreen:
Zielone - trawica jako podłoże , żółte - trawica jako stojące krzaki, brązowe- drzewo , czarne to droga gruntowa , czerwone to figurki które będą konwersować między sobą. I teraz mam pytanie jak najlepiej umieścić błoto(droge) na podstawce tak aby się nie odrywała i czego użyć ? Z resztą będę sam kombinował zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Reszta 'wolnego miejsca' będzie pokryta piaskiem,ziemią ew. kamieniami .
Pozdrawiam
Obrazek
Maciekross
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:42

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Maciekross » środa, 17 sierpnia 2011, 13:41

Widzę iż zainteresowanie moją pracą jest ogromne :mrgreen: :lol: Dziś dorobiłem 'droge i błoto' co do brudzenia czołgu to zostawie na sam koniec. Jeszcze dzisiaj mam zamiar skupić się na tym mniejszym rogu i 'posiać tam trawe' :D

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Obrazek
Maciekross
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:42

Re: Pz Kpfw IV H Italeri 1:72 + Podstawka

Postprzez Nugget » środa, 17 sierpnia 2011, 14:55

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=28412 Napisałem tutaj wypracowanie na temat błota i ziemi, napisałem również, jak zacząłem robić podłoże do podstawki. Jak co to pytaj. Trawę ale tylko sucha możesz zrobić ze starego pędzla.
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron