Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Rafal » wtorek, 12 lutego 2008, 17:13

Balu napisał(a):Dzięki, muszę popróbować, a tutaj przesiałem piasek i myślę, że wygląda znacznie lepiej. Zastanawiam się czy go malować :?: Pomaluję bezbarwnym i zobaczę co z tego wyjdzie.


Kwarc ze sklepu zoologicznego do mycia dla gryzoni. Jednostajny ale bardzo drobno zmielony.

Rafal
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez MarcinKK » wtorek, 12 lutego 2008, 20:08

Racja piasek na do kąpieli dla koszatniczek i szynszyli jest najlepszy. Kosztuje stosunkowo niewiele (~3,5zł za 1,5kg) a starczy na całą Saharę :D No i wydaje się najodpowiedniejszy do skali bo to co ty masz to co najwyżej pustynia kamienista ;)
MarcinKK
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » wtorek, 12 lutego 2008, 22:29

Koniec budowy :!:
Teraz zostało TYLKO malowanie :mrgreen: Co do piasku to w rzeczywistości jest bardzo drobny, i jestem bardzo zadowolony z efektu(czy wystarczająco okaże się po malowaniu). Co do tego kąpielowego to go zakupię i popróbuje na następnej scenie, albo jeszcze na tej jak wyjdzie lipnie :lol: Dzięki za rady.

Obrazek

Obrazek

Jutro pójdzie pod aero jak czas pozwoli :P .
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 17 lutego 2008, 23:43

Po drugiej warstwie H93 i wszelakich poprawkach, teraz tylko rozjaśnienia z Vallejo desert yellow i reszta zabawy :D Nie wyszło to jakbym chciał, ale już trudno :roll:

Pustynię posypałem sodą, ale dziwna sprawa wyszła :-/ Na razie nie bardzo się chce trzymać i jak się dotknie to odpada :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » sobota, 1 marca 2008, 21:00

Witam po dłuższej przerwie :)

Trochę sobie pomalowałem, poprawiłem piasek i przykleiłem kamionkę do podstawki :P
Teraz podmalować pustynię, sponiewierać wóz, no i pomalować DAKowców :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » piątek, 7 marca 2008, 23:38

Dzisiaj pchnąłem prace do przodu:

Kamionka gotowa? :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do podłoża i ludzi(zwłaszcza kolorów) to czekam na propozycje, o oba tematy otwarte. Dakowców to trzeba dokończyć malować i wycieniować, ale to jutro. Nie ma to jak pierwsze ludki w życiu :twisted:
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 16 marca 2008, 01:33

Chyba koniec ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez xenomorph » niedziela, 16 marca 2008, 01:52

A ja mam jeszcze takie sprytne pytanko, skąd ten pojazd się tam wziął ?
Chodzi mi dokładnie o to, jak on tam się zakopał. Czy olbrzym go tam postawił, czy z
samolotu spuszczony ?

Bo nigdzie nie mogę się dopatrzeć śladów kół na piasku, ani przed, ani za, ni z boku pojazdu :roll: :?:
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 16 marca 2008, 01:56

xenomorph napisał(a):A ja mam jeszcze takie sprytne pytanko, skąd ten pojazd się tam wziął ?
Chodzi mi dokładnie o to, jak on tam się zakopał. Czy olbrzym go tam postawił, czy z
samolotu spuszczony ?

Bo nigdzie nie mogę się dopatrzeć śladów kół na piasku, ani przed, ani za, ni z boku pojazdu :roll: :?:


Tak jak pisał Michał wcześniej, Włosi go zakopali i poszli w siną dal. Piasek zatarł ślady i przyszły Niemce co by na piechotę nie wracać postanowili sobie pokopać :P
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez siara1939 » niedziela, 16 marca 2008, 01:56

Wydaje mi sie ze sposob w jaki sa obsypane kola, stoi on juz tam troche. Z tego wzgledu zostaly te slady zatarte przez wiatr.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez xenomorph » niedziela, 16 marca 2008, 02:06

No faktycznie nie zauważyłem opisu wcześniej, choć nie wiem czemu, czytam zawsze uważnie.
Ale w takim razie skoro długo stoi tam, to gdzie ten piasek. Powinien być wszędzie, nawet
wewnątrz pojazdu. ;o)

Fajna robota, po za tym małym, według mnie, przeoczeniem. 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Gundlach » niedziela, 16 marca 2008, 08:17

xenomorph napisał(a):No faktycznie nie zauważyłem opisu wcześniej, choć nie wiem czemu, czytam zawsze uważnie.
Ale w takim razie skoro długo stoi tam, to gdzie ten piasek. Powinien być wszędzie, nawet
wewnątrz pojazdu. ;o)


Zgodzę sie z tobą "xenomorph" Jeżeli to jest pustynia to na pustyni są ostre burze piaskowe i to nie rzadko. Dlatego jak owa burza przejdzie po jakimś czasie to pojazdu nie powinno być wcale widać . Z pojazdu zrobiła by sie górka pustynnego piasku.
Gundlach
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Gundlach » niedziela, 16 marca 2008, 08:46

Obrazek


To jest dowód ile tysięcy ton piasku niesie burza piaskowa. Bardzo częste zjawisko atmosferyczne.
Gundlach
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 16 marca 2008, 10:59

Jakoś nie zagłębiałem się w ten temat, można założyć, że to delikatny wiatr tylko ślady zasypał, a Niemcy przyszli 10 minut po Włochach :lol:

GALERIA
Balu
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości