Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » poniedziałek, 4 lutego 2008, 23:03

Witam :)

W ramach odpoczynku od karla postanowiłem zrobić coś na szybko prostu z pudła :lol: Ale człowiek się starzeje i niestety tak się nie da :roll:

Na początek poryłem sobie trochę - tylne wentylatory, bo były płaskie strasznie:
Obrazek

Potem ponacinałem te kratki na tylnej klapie bo w ogólnie nie miały pochylenia:
Obrazek

Potem nawierciłem siedzenie wiertłem 0,5 ale było za grubo :-/ więc dorobiłem symetrycznie, a reszta 0,3mm. Dorobiłem też uchwyt do trzymania km'u, bo ten z zestawu to lepiej nie mówić ... Celownik też wstawiłem zamiast talerza od Italerii :mrgreen: :
Obrazek

Potem najlepsza część i najbardziej uspokajająca, czyli uchwyty kanistrów :lol: jutro dla relaksu czeka mnie druga strona i jeszcze 4 z przodu :D
Obrazek

A tu z kolegą swoim przyszłym wygląda na dużego (tylko go muszę wykąpać):
Obrazek

I dla równowagi:
Obrazek

Do zrobienia jeszcze 22 uchwyty po bokach :roll: cały przód, blachy po bokach i będzie gotów no i najlepsze czyli struganie gumowego ludzika z Italerii DAK.

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to proszę bardzo :P
Balu
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Claoodiush » wtorek, 5 lutego 2008, 14:34

A słyszałem wiele dobrego o tym modelu ,mimo to kilka wpadek jest... Ale cóż by to była za zabawa bez małych problemów :mrgreen: Przynajmniej części jak widać spasowane nieźle.
tylne wentylatory, bo były płaskie strasznie:


??
Avatar użytkownika
Claoodiush
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:32
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » wtorek, 5 lutego 2008, 19:12

Claoodiush napisał(a):??

Chodzi o te kratki koło kilofa :lol:

Ciąg dalszy relacji:
Dorobiłem celownik do działka:
Obrazek

No i zmiana obsady, DAK-owcy zamiast KM-ów dostali przerobione łopaty z zestawu i będą odkopywać sprzęt:
Obrazek
Obrazek

No i drugi:
Obrazek
Obrazek

Jakoś mnie nie ciągnie na razie do dorabiana tych uchwytów ... :P
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez xenomorph » wtorek, 5 lutego 2008, 19:43

Super się prezentuje to maleństwo. A dlaczego nie chcesz robić tych uchwytów, przecież
są takie duże i łatwe do wklejenia :twisted: .

Mam jeszcze małe pytanko, skąd wziąć tak ogromną zapałkę :mrgreen:

Powodzenia w budowie, czekam na dalsze postępy 8-) .
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » wtorek, 5 lutego 2008, 21:06

xenomorph napisał(a):A dlaczego nie chcesz robić tych uchwytów, przecież
są takie duże i łatwe do wklejenia :twisted: .

To żaden problem, problemem jest to, żeby każdy uchwyt był mniej więcej taki sam :lol:

xenomorph napisał(a):Mam jeszcze małe pytanko, skąd wziąć tak ogromną zapałkę :mrgreen:

Kiedyś do zniczy dostałem takie duuuuże zapałki(z 10 cm miały), i teraz je daje na podpuchę, że to niby takie małe :D

xenomorph napisał(a):Powodzenia w budowie, czekam na dalsze postępy 8-) .

Dziękuję i również powodzenia życzę z Nissanem :)
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Sherman » środa, 6 lutego 2008, 02:36

O rzesz kurde drucik... Nie mówiłeś ze będziesz aż tak szalał :P Teraz mi wstyd z moją "kamionką"...
Te germańce mnie tylko niepokoją... ASy na pewno były w jednostkach FJ, ale o użyciu ich przez zwykłych DAKowców nie słyszałem.

Baw się dalej 8-)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » środa, 6 lutego 2008, 09:21

Sherman napisał(a):Te germańce mnie tylko niepokoją... ASy na pewno były w jednostkach FJ, ale o użyciu ich przez zwykłych DAKowców nie słyszałem.


Pewnie masz rację, tak mi się tylko powiedziało :lol: Ważne ze mundury mają pustynne i akurat te figurki miałem :P

Sherman napisał(a):O rzesz kurde drucik... Nie mówiłeś ze będziesz aż tak szalał :P Teraz mi wstyd z moją "kamionką"...


No to zabieraj się do roboty :mrgreen: Ja jutro pobawię się plasteliną, zobaczymy co z tego wyjdzie, a potem zbieram siły na powrót do King Tigera .
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » piątek, 8 lutego 2008, 15:21

Polepiłem sobie dziś z rana i mam już ogólny zarys scenki: chłopaków poniosło to teraz trzeba kopać :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko dopracować szczegóły(jakieś kamienie i podrównać teren), potem pomaluje całość wikolem z wodą(wtedy plastelina nie jest taka tłusta i błyszcząca i będę miał nadzieję, że nic się nie stanie, próby niby się powiodły). Na koniec posypię drobnym piaskiem i coś pomaluję sobie, zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:

Czekam na sugestie, bo do malowania jeszcze trochę czasu, a z plastelną to szybko można zmienić koncepcję :lol:
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Michal » piątek, 8 lutego 2008, 17:48

Co do samej koncepcji "DAK i kamionka"- można przecież założyć że Włochom się wóz zakopał i poszli w... do angielskiej niewoli a cofający się Niemcy znaleźli wóz i wpadli na pomysł że go odkopią i wrócą nim do swoich (wygodniej niż na piechotę).
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » sobota, 9 lutego 2008, 21:01

Wielkie dzięki Michale za pomoc ;o) Rzeczywiście, pewnie by tak było z walecznymi Włochami :P
Małe uaktualnienie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko trochę DROBIAZGÓW przy kamionce i będzie gotowe do malowania :lol: .
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Nowik » niedziela, 10 lutego 2008, 12:15

Pomysł dioramki świetny, tylko ten piasek, wydaje mi się ze lepiej wyglądałoby gdybyś go zrobił z pieprzu bo ten co teraz jest, trochę za grube ziarna ma. A kamionka zrobiona na 6 :lol: , czekam na ciąg dalszy. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 10 lutego 2008, 23:35

Nowik napisał(a):tylko ten piasek, wydaje mi się ze lepiej wyglądałoby gdybyś go zrobił z pieprzu bo ten co teraz jest, trochę za grube ziarna ma.

Masz na to jakieś dowody, że pieprz się sprawdza?, bo propozycja wydaje się dobra :lol: Ogólnie to masz rację i chyba sobie odsieję trochę drobnego piasku, i zamienię te bryły. Na zdjęciach wygląda to inaczej, niż w rzeczywistości :lol:

Dzięki za czujność, jutro będą fotki :P
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Nowik » poniedziałek, 11 lutego 2008, 16:41

Masz na to jakieś dowody, że pieprz się sprawdza?


W poradniku Payo o figurkach Artur Miniszewski tak zrobił na swojej winietce , niby przykrył ten piasek trochę trawka , ale i tak widać go całkiem dobrze i powiem Ci ,że to sie sprawdza :twisted: .
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Balu » poniedziałek, 11 lutego 2008, 23:57

Dzięki, muszę popróbować, a tutaj przesiałem piasek i myślę, że wygląda znacznie lepiej. Zastanawiam się czy go malować :?: Pomaluję bezbarwnym i zobaczę co z tego wyjdzie.

Ogólnie to skończyłem kanistry, dorobiłem takie kółko na kanistrach z przodu, bo u italerii tylko w instrukcji jest i nawet pokazane jest, żeby kalkę nakleić :mrgreen: Dorobiłem też coś co przypomina klakson, bo Włosi to zapewne i na pustyni nie mogli bez niego żyć :lol: . Jeszcze tylko jutro 22 uchwyty, osłony boczne i do malowania :!:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balu
 

Re: Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72

Postprzez Sherman » wtorek, 12 lutego 2008, 06:30

Czemu go ( ją? ) ustawiłeś w piaskownicy? :P
IMO na Sahare to ro nie wygląda... Wywal ten piasek i użyj czegoś bardzo drobno ziarnistego. Może tego pieprzu, a może jakiejś bardzo drobnej ziemi. W każdym razie nie tego :-/
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości