Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 12 marca 2012, 11:17

Witam i przesyłam kilka fotek Diamonda Wreckera z WESPE. Model dość trudny, ale jeden z lepszych wypustów tej firmy w 72 w mojej ocenie. Dużo dłubania z korektą i dorabianiem detali - konieczne posiłkowanie sie walkaroundami z netu i Axis-Allies ( jesli potrzebna dokumentacja chętnie się podzielę). W zamyśle Wrecker będzie łaciaty piaskowo-OD (lub czarny lub bardzoi ciemny brąz - jeszcze nie zdecydowałem) plus uszkodzony GMC z PST na holu.

Finalnie ma wyjść coś podobnego do fotek z "od Acromy do Zwycięzcy"

Obrazek

Obrazek.

Na razie wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podwozie z kabiną:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zabudowa "paki":

Obrazek

Obrazek

Obrazek.

Proszę o komentarze

Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez Seweryn » poniedziałek, 12 marca 2012, 11:23

Śietny temat, siedzę i patrzę (i szukam dziada na ebay :) )
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez czak45 » poniedziałek, 12 marca 2012, 23:52

Bardzo realistyczne wyglądają te linki, chyba najlepsze jakie widziałem.
Z czego zrobione?
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 23:40

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez mysiek13 » wtorek, 13 marca 2012, 09:18

Linki to bardzo cienki drut stalowy, stosowany chyba do modeli RC. Ma dużą zaletę - nie "mechaci się" i jest sztywny , więc może utrzymywać naciągi - w przypadku nici, żyłki itd konstrukcja może się deformowac lub po czasie linki zwisają.

Sprawdzę producenta i wyśle Ci namiary.
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 10:18

Witam Wszystkich

Chciałbym pokazać nieco progresu przy Diamondzie. Jak juz pisałem model b. trudny, dużo przeróbek, szlifowania, pasowania, detalowania etc...

Teraz jestem przy największym problemie - jaki kamuflaż mu zaserwować. Fotki na których się wzoruję są w górze tematu - oczywiście II Korpus Polski z Italii lata 1944-45.

WG mnie "kamo" powinno być - podstawowy piaskowy (sand) do tego łaty czarne? - ciemno brązowe? - olive drab?. Koncepcyjnie wzoruję się na pojazdach z Afryki Płn i Włoch ( Shermany, Granty, Crusadery, Morrisy itd) które miały analogiczne malowania. JAkie są Wasze porady w tym temacie? Co z wnętrzem szoferki - piaskowy czy OD???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model i elementy czekające na szary "acrylic-polyurethane primer" czyli podkład Vallejo.

Obrazek



Pozdrawiam i prosze o komentarze
Michal
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez Sherman » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 17:09

Trochę zabawy z nim musiałeś mieć.

Co do kolorów, podstawowy to na pewno Light Mud czyli szaropiaskowy (coś w okolicach Humbrola 187, ale nie do końca). Co do plam... Raczej na pewno nie czarne, zdjęcie "zimowe" jest z Apeninów a tam już czarny jako kolor kamuflażu nie występował. Albo OD, acz te plamy wydają mi się ciemniejsze więc obstawiałbym S.C.C.2 albo S.C.C.3.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez mysiek13 » wtorek, 16 kwietnia 2013, 08:42

Diamond został "psikniety" primerem Vallejo - używam go w ogóle bez rozcieńczania. Trzeba uważać żeby później zbytnio go nie obrabiać, jest bardzo wrażliwy na szlifowanie i potrafi odłazić płatami :( Wg mnie nawet nieźle wyszedł, powierzchnia była przygotowana dośc dobrze - nie widac zbytnich farfocli, rys czy wad powierzchni ( oczywiście w miejscach niewidocznych po złożeniu, pomalowaniu, zbrudzeniu coś tam widać:))

Po informacjach z kilku forów modelarskich zdecydowałem się na "light mud" plus "blue black", pomimo sugestii Kolegi Shermana, a wnętrze kabiny "olive drab" . Wrecker będzie ciągnął uszkodzonego GMC właśnie w OD więc nie chciałem być "monochromatyczny" :) Poza tym ostatnio wszystko maluje różnymi odcieniami oliwkowego i zielonego, więc zdecydowanie chciałbym odpocząc od tych kolorów ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o komentarze i krytykę Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez spiton » wtorek, 16 kwietnia 2013, 11:52

Bardzo efektowny model. A linki mają rewelacyjne ugięcia !
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez Sherman » wtorek, 16 kwietnia 2013, 16:38

mysiek13 napisał(a):Po informacjach z kilku forów modelarskich zdecydowałem się na "light mud" plus "blue black", pomimo sugestii Kolegi Shermana, a wnętrze kabiny "olive drab" . Wrecker będzie ciągnął uszkodzonego GMC właśnie w OD więc nie chciałem być "monochromatyczny" :) Poza tym ostatnio wszystko maluje różnymi odcieniami oliwkowego i zielonego, więc zdecydowanie chciałbym odpocząc od tych kolorów ;o)

S.C.C. 2 i 3 nie mają zbyt wiele wspólnego z Olive Drab, oba to kolory brązowo-zielone (kolejność kolorów nie bez znaczenia). Blue black natomiast na pewno nie występowało już na pojazdach walczących na przełomie 44/45.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez Domi » wtorek, 16 kwietnia 2013, 17:28

Cześć,

Ja bym nie przekreślał tego Blue-Black'a /SCC 14/ jako koloru deformującego na podstawowym Light Mud, chociaż na drugim zdjęciu oryginału kolor jest jaśniejszy...może rzeczywiście OD?
Przeglądając Warpainty D.Taylor'a i broszurkę M. Starmer'a o malowanich brytyjskich pojazdów we Włoszech '43-'45, skoro nie chcesz malować plam w OD, pozostałbym przy opcji jaką wybrałeś: SCC14 na Light Mud, która opisywana jest raczej jako typowa dla tego teatru działań i spotykana na pojazdach /w warsztatowych i ewakuacyjnych rotacja była pewnie mniejsza niż maszyn liniowych i może stąd starsze malowania/ na przełomie 44/45.

Jeśli tyczy się kolorów to polecam mieszanki Tamiyi z tego linku, oczywiście odpowiednio dla skali rozjaśnione:
http://www.network54.com/Forum/47208/me ... ith+thanks
Na Blue-Black'a ja stosowałem Nato Black, moim zdaniem całkiem dobrze wygląda.

Przy malowaniu zwróć uwagę na jeden szczegół: wydaje mi się że "gruszka" tylnego mostu jest pomalowana na biało. Na tą białą plamę było skierowane światło do jazdy w kolumnie, które zawieszone było pewnie gdzieś pod skrzynią. Taki szczegół można spotkać na dużej ilości brytyjskich ciężarówek /łącznie z Willysami/ - detalik, ale wart pochylenia.

Ogólnie świetnie zdetalowany model jak na taką małą skalę. Czekam na dalsze malowanie :-)

Sherman :arrow: SCC 2 i G3 /?/ bo chyba ten kolor miałeś na myśli, raczej nie były używane jako plamy na Light Mud.
Z kolorem SCC 3 /Brown/nie spotkałem się w żadnym standardowym malowaniu...

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 07:57

Witam Wszystkich

Dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc w analizowaniu kolorów kamuflażu. Byc może zmyliłem trochę Kolegę Shermana - nie chodziło mi dokładnie o przełom 44 na 45, tylko ogólnie o lata 1944 lub 1945. Myślę ( oczywiście moge się mylić) że pojazdy 2-go liniowe/WZT nie miały takich strat jak pierwszoliniowe czołgi czy samochody panc, i w związku z tym rzadziej były wymieniane, a co za tym idzie mogły zachowywac starszy kamuflaż. Na potwierdzenie mojej tezy ( pojazdów 2-liniowych)załącze zdjęcia Priesta z II KP chyba z końca 45 lub 46 roku, jeszcze w malowaniu "afrykańskim", ale to w kolejnym poście.

Kolor bazowy na autku - pierwszy raz malowałem serią Panzer Aces (dostępne w Modelworld na 3 maja w Katowicach od ręki :) )- bardzo miłe wrażenie, rozcieńczane starą wódką Luksusową do aero ok, dobre krycie.

Obrazek

Obrazek

Na bazę poszła pędzlem mieszanina czarnego i niebieskiego w stos ok 2/1. Wnętrze Olive Fadded type z Lifecolor kładziony pędzlem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz czas na "washa" i malowanie tablicy rozdzielczej, opon plus elementów - mam nadzieję do końca tygodnia coś popchnąć :)

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez Grzegorz H. » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 17:44

Na temat tego czy to dobre malowanie wypowiadać się nie powinienem, bo nie mam pojęcia, ale teraz wygląda interesująco :)
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 498
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 09:07

Diamond dostał "łosze" Vallejo czarny i jasny szary, linki pomalowane Gun Metalem Humbrola, białe elementy, narzędzia etc... Teraz czas na drobne poprawki i podmalowania kolorem bazowym Light Mud, bardzo delikatne odrapania Gun Metalem z Model Mastera ( bardzo ciemny) rozjaśnionym Gun Metalem Humbrola (średni) oraz duuuuuuużooooo piaskowego jako filtry, przykurzenie aero oraz pigmenty... Kierowcy wybrani, detale podmalowane - niedługo w kabinie i "na pace" zacznie się spory ruch :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o komentarze
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez mysiek13 » wtorek, 28 maja 2013, 07:59

Witam z rana i chciałbym zaprezentować trochę postepu przy Diamondzie. Niestety nie ma tak "sprinterskiego" tempa jak Tomek Hejmo :) i mój model "kończy sie" :) znacznie wolniej...

Zostały dodane odrapania, ślady eksploatacji oraz pigmentoza piaskowym Agamy i light rust MIG-a, utrwalona fixerem MIG-a ( osobiście niezbyt go lubię za wysychanie na połysk, ale pigmenty trzyma dość mocno co mu trzeba przyznać). Do Diamonda dojdą jeszcze figurki, bambetle i kompresor na pakę, drobne detale oraz reszta olinowania. W międzyczasie zrobił się też kolega dla Diamonda, uszkodzony GMC ( mix PST )i Airfixa , którego Wrecker będzie ciągnął piaszczystą, włoską drogą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prosze o komentarze i pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Diamond Wrecker - II KP - Wespe Models

Postprzez Panzer » środa, 29 maja 2013, 10:13

Powiem tak - kolor ostateczny jest daleki od moich wyobrażeń. Mam nadzieję, że to wina zdjęć. Baza z Vallejo była super, a potem cały model zrobił się żółto-żółty.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2408
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości