Revell mil gl 8x8 1:72. Malowanie i wash

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Revell mil gl 8x8 1:72. Malowanie i wash

Postprzez Shant » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 13:50

Zakupiłem mojego MAN'a 8x8, chciałbym prosić was o pomoc co do malowania.
Chodzi mi konkretnie o taką kolorystyke: http://www.hobbyrc.com/makale/haberler/ ... at_6x6.jpg
Myślałem o akrylach pactry jako podstawa i olejakach model mastera do wash'a lub pinwashów.

Jako że to będzie mój pierwszy model z wykorzystaniem washów etc, chciałbym prosić was o pomoc:
-Czy trzeba lakierować(sidolux) model przed washem? Czy mogę na akrylowy mat położyć wash (aby model nie był jednolity) i jakich kolorów użyć do tego? - Czy nie będzie wtedy połyskujący?
-Jaki to jest kolor (całego modelu?) w palecie akryli pactry?

Wielkie dzięki za pomoc

EDIT:
"znajomy" chce mi odsprzedać pare farb model mastera, mówi że z połączenia
RAF Trainer Yellow / nr2063 / i French Earth Brown / nr2108 można uzyskać podobny kolor a "używaną blache" robi się za pomocą brushingu czyli suchego pędzla.. to prawda? Będzie to lepszy efekt niż wash ?
Shant
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 13:43

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Revell mil gl 8x8 1:72. Malowanie i wash

Postprzez zinnat1918 » sobota, 6 kwietnia 2013, 20:47

Również zamierzam skleić ten dwa modele w dwóch barwach, europejskich i pustynnych. Na youtubie widziałem dokumenty z działań niemieckich jednostek w Afganistanie jak malują swoje pojazdy. Na kolory bazowe nakładają piaskowy mat. Tak przynajmniej wynikało z filmu i podobnie pisali na niemieckich forach. Ja kupiłem farbę cytadeli calthan brown. Na razie testuję na figurkach i efekt taki sobie. Model z linka to efekt fotografowania. Wydawało mi się, że najpierw nakłada się wash, a potem lakier. Do pozostałych pytań to ci nie pomogę bo dopiero zaczynam pracę z washami i efekt jest słaby. Technika suchego pędzla moim zdaniem jest lepsza od wash(ale to moje zdanie). Napisałem do gościa z linku, może dostanę odpowiedź.Będziesz malował aerografem
zinnat1918
 
Posty: 103
Dołączył(a): piątek, 18 maja 2012, 10:42


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości