Zil - 131 Command Vehicle

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez isz007 » niedziela, 2 czerwca 2013, 17:49

Witam.

Debiut z LWS-Czapla nie wyszedł najlepiej, ale minęło trochę czasu dokupiłem parę niezbędnych rzeczy i ponownie zmagam się z ciężką sztuką modelarstwa.
Jak widać w ręce wpadł mi Zil, moje dotychczasowe zmagania tak oto wyglądają.
Do tej pory pomalowałem podkładem kabinę i skrzynię, pędzlem ramę plus osprzęt, koła, wnętrze kabiny, zbiorniki paliwa (wyszły średnio). Chciałbym dzisiaj pomalować kabinę i skrzynię przy użyciu aerografu farbą revell półmat zielony, jak to wyjdzie nie wiem ponieważ aerografem jeszcze nie malowałem, a i sam w/w z najwyższej półki nie jest tak samo jak kompresor ( nie ma odstojnika i kiedy kończy się farba pluje wodą), próby jakie wykonałem na plastikowych kubkach dały jasną odpowiedz na temat farb mr. Hobby i revell, te pierwsze świetnie współpracują nawet z moim zestawem "AIR" firmy X maluje się nimi świetnie, natomiast te drugie wlane prosto z puszki już tak przyjemnie w malowaniu nie są, ale po użyciu rozcieńczalnika firmy Wamod rezultat malowania był dużo lepszy, choć daleki od mr. Hobby.
I tu moje pierwsze pytanie, w jakich proporcjach i czym rozcieńczać farby revell aby móc je optymalnie wykorzystać w czasie malowania aerografem, i pytanie drugie, czy farby pactra też się rozcieńcza i czy można używać ich w areografie, pytam dlatego, że z tego rodzaju farbą poszło mi najgorzej podczas moich prób na plastikowych kubkach.
Dziękuję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Reklama

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez Boogeyman » niedziela, 2 czerwca 2013, 19:49

Pactry możesz śmiało używać w aerografie, ja rozcieńczałem ją wodą destylowaną. Można też chyba wódką oraz zwykłą wodą.
Zapowiada się ciekawie.
MDK Świdnica - Grupa Trzymająca Władzę - Królowie Lenistwa - Przerzeczyn
Boogeyman
 
Posty: 436
Dołączył(a): wtorek, 30 sierpnia 2011, 21:39

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez GrzeM » niedziela, 2 czerwca 2013, 20:54

Pactrę rozcieńczaj wódką. Do malowania aero dodaj kroplę Sidoluxu (tego do PCV/paneli).
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez Axel1st » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 17:38

Używam Pactr zamiennie z Lifecolorami, rozcieńczam dedykowanym rozcieńczalnikiem Lifecolora. Polecam taką kombinację jako bezproblemową i dającą dobre efekty...
Co do Revella, z tego ich plastikowego "boxa" są bardzo gęste, musisz je mocno rozcieńczyć, ale nie sprawiają problemó w malowaniu.
Warsztat: Szyłka 1:35, T-55AM 1:35
Pozdrawiam Paweł Koseda
http://www.plasticscalemodels.blogspot.com

Grupa Modelarska Valkyria Grudziądz
https://web.facebook.com/grupamodelarskavalkyria/
Avatar użytkownika
Axel1st
 
Posty: 606
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:02
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez marder » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 22:18

Szkoda że nie przyjrzałeś się dobrze instrukcji, bo niestety źle opony skleiłeś ale trudno, teraz już musi tak zostać ;o)
A tu taki 1-szy z brzegu przykład jak się układa bieżnik
Obrazek
źródło internet
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez isz007 » wtorek, 4 czerwca 2013, 08:37

marder napisał(a):Szkoda że nie przyjrzałeś się dobrze instrukcji, bo...


O kurde, rzeczywiście. Nie poprawie już tego ponieważ przykleiłem koła do ramy. Przy budowie kolejnego ziła będę o tym pamiętał.
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez isz007 » wtorek, 11 czerwca 2013, 14:02

Witam.
Pomalowałem dziś aerografem kabinę Ziła, użyłem do tego farby firmy lifecolor UA 238 Dark Olive Var. Planowałem zrobić więcej ale przygoda jaka mi się zdarzyła skutecznie mnie do tego zniechęciła, o czym piszę niżej.

Obrazek

Axel1st napisał(a):Używam Pactr zamiennie z Lifecolorami, rozcieńczam dedykowanym rozcieńczalnikiem Lifecolora. Polecam taką kombinację jako bezproblemową i dającą dobre efekty...


Po przeczytaniu postu od Axel1st pomyślałem że wypróbuję tę kombinację kupując taki oto zestaw farb i dedykowany rozcieńczalnik:

Obrazek

Zaczynam malowanie farba-rozcieńczalnik (Lifecolor) i nagle okazuję się że to połączenie sprawiło że w bardzo krótkim czasie farba w areografie zamieniła się w coś rodzaju skórki (tak jakby się ścięła), która skutecznie go zatkała, nie zdążyłem nawet wypsikać farby którą miąłem w zbiorniku ( na początku szło fajnie, ale po chwili areo zaczął się zatykać i pluć farbą) Próba udrożnienia aerografu rozcieńczalnikiem Lifecolor nic nie dawała (ciężko było mi usunąć zaschniętą farbę w zbiorniczku).
Kiedy użyłem rozcieńczalnika MR.Hobby i Wamod, farba zaczęła się w poprawny sposób rozpuszczać i zmywać, wlewałem zamiennie wcześniej wymienione rozcieńczalniki do zbiorniczka, zatykając palcem wylot areo pompowałem powietrze, co spowodowało że w zbiorniczku zaczęły pływać zaschnięte wcześniej resztki farby w postaci granulek i cienkich skórek. Kilka takich prób dało rezultat, aerograf działa. Kombinacja farba (lifecolor)-rozcieńczalnik (MR.Hobby) sprawdziła się lepiej.
Zupełnie nie wiem o co chodzi? Głupi jestem. Farba i rozcieńczalnik jednej firmy i..., może Ja coś źle robię? Po prostu nie wiem.
HELP! :) Może ktoś miał podobną przygodę lub wie gdzie leży problem?
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez isz007 » poniedziałek, 30 września 2013, 14:33

Hey.

Z ziŁem jak to ziŁem, bywa różnie. (żart)

Mówiąc poważnie, po pierwsze:
Podjąłem próbę pomalowania areo budę ziŁa farbą Lifecolor UA 238 (taki sam kolor ma kabina) - rezultat marny, na koniec jeszcze bezczelnie plunął wodą, (osuszacze powietrza mam założone). Pomyślałem te farby są zje...e. Wlałem więc do areo inny kolor tej firmy o nr. UA 239 - efekt super, aerograf idealnie rozprowadził farbę, nie zatykał się.
Zmyję farbę i spróbuję pomalować jeszcze raz (w końcu kabinę jakimś cudem udało się pomalować)
Na dzień dzisiejszy postępy marne, kabina po wyschnięciu farby i przepolerowaniu wygląda tak:
Obrazek

Po drugie:
Pożeracz pieniędzy i wolnego czasu sprzedany, więc czasu i pieniędzy dla pasji modelarstwa będzie więcej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez isz007 » czwartek, 14 listopada 2013, 22:19

Hey.
Po dłuższym rozstaniu z Ziłem dzisiaj troszkę zrobiłem, a mianowicie pomalowałem budę Ziła pędzlem (po ostatnich przygodach z farbą nie miałem odwagi wlać jej do nowego aerografu) trochę też podłubałem przy kabinie, próbowałem też wkleić szyby i zapomniałem że klej CA do tego się nie nadaje, stąd widoczna plamka w rogu szyby, szyba tylna i jedna boczna niestety już się do niczego nie nadają. Wiem post pod postem ale nie mogłem znaleźć "edytuj"- Taka sytuacja ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez isz007 » niedziela, 17 listopada 2013, 18:05

hEy.

Potraktowałem kabinę washem AK, chciałem sprawdzić jak to działa (pierwszy raz tego użyłem) w związku z tym mam pytanie:
1. Czy to wyschnie? Malowałem to wczoraj późnym wieczorem i do teraz nie do końca wyschło, nadal się błyszczy. Może tak ma być.
2. Jeśli to normalne to: Czy mogę teraz kabinę polakierować półmatem?

Tak teraz wygląda kabina. (szyby zabezpieczyłem maskolem humbrola)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spróbowałem też sił z pigmentami, ale chyba trochę przesadziłem, na szczęście to można zmyć.

Obrazek

Obrazek

Trzeba próbować i uczyć się nowych rzeczy i technik, najlepiej na swoich błędach, choć miło jak ktoś pomoże, doradzi.
A nawet jak coś nie wyjdzie to zawsze jest inna możliwość, a mianowicie można zrobić tak:

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez mnak24 » czwartek, 21 listopada 2013, 20:28

Fajne to foto, wiesz coś więcej o nim?
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: Zil - 131 Command Vehicle

Postprzez isz007 » piątek, 22 listopada 2013, 08:57

mnak24 napisał(a):Fajne to foto, wiesz coś więcej o nim?

Niestety nie, znalazłem tylko jedno zdjęcie tego dziwadła.
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron