Polski T-72 Revell 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Polski T-72

Postprzez Michal » poniedziałek, 24 grudnia 2007, 12:26

Kolejne fotki - doszły drobiazgi. Jeszcze jakieś obicia, lekkie brudzenie i będzie. Uwagi wymaga belka do wyciągania z błota - na nią przychodzi lina która jest odrobinkę za krótka i trzeba kombinować żeby belkę objęła. Na zdjęciach miejscami widać odrobinkę kurzu - nie doczyściłem go przed foceniem wystarczająco dokładnie. W rzeczywistości jest bardziej matowy niż na fotkach wychodzi.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 09:18 przez Michal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Polski T-72

Postprzez a jak myślisz » wtorek, 25 grudnia 2007, 02:45

Myślę, że dowódca mógł by mieć problemy z otworzeniem włazu (km go zasłania, przeważnie jest obrócony do tyłu, jak jest do przodu to z całym włazem dowódcy, bo tak jak masz to i tak nie mógł by z niego strzelać) :)
a jak myślisz
 

Re: Polski T-72

Postprzez Michal » sobota, 5 stycznia 2008, 14:45

Km obrócony do tyłu - dziękuję za czujność!
Doszły obicia i brudek. Lekko przykurzony szara suchą pastelą, błoto to jakiś nieco zbrylony żółto - brązowy stary Humbrol, na to naniesiona żółta sucha pastela. Okopcenie końcówki lufy (na fotkach słabo widoczne) to czarna sucha pastela. Na ostatniej fotce koło modelu leży gałązka - dostanie jeszcze jedną warstwę Pactry A30 (Olive Drab trochę jaśniejszy od zasadniczego koloru modelu) i okręcą nią lufę. To dość typowy patent na maskowanie - jak uważacie, będzie OK czy lepiej bez gałęzi na lufie?
Jeszcze jakieś drobne poprawki, jak coś wypatrzycie to dajcie znać - i pójdzie do galerii.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 09:20 przez Michal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Polski T-72

Postprzez a jak myślisz » niedziela, 6 stycznia 2008, 01:01

Fajnie ubrudzony, ale jeśli chodzi o maskowanie to proponuję coś takiego :twisted:
Obrazek


Jeszcze można by się przyczepić o osłonę reflektora, przeważnie nie jest czarna ;)

Obrazek

pozdrawiam :)
a jak myślisz
 

Re: Polski T-72

Postprzez FAHRENHEIT » niedziela, 6 stycznia 2008, 17:07

Jeszcze można by się przyczepić o osłonę reflektora, przeważnie nie jest czarna ;)

Dokladnie tak. Na czarno moglbys zrobic oszklenie reflektora, ale jako ze zrobiles reflektor z zalozona oslona to powinna ona byc w kolorze kamuflazu.
Granaty dymne powinny byc przymocowane w jednej linii patrzac od przodu i skierowane wzdluz osi pojazdu, rownolegle do lufy, a nie rozchodzic sie promieniscie.

ps. nie mam polskiej klawiatury stad brak polskich liter.
lubię dobre...
FAHRENHEIT
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polski T-72

Postprzez Michal » sobota, 19 stycznia 2008, 20:08

Osłony reflektorów przemalowane. Dorobiona antena, dołożone maskowanie gałęziami. Do wyrzutni granatów dymnych nie miałem zdrowia - rzeczywiście niektóre nie są osiowo. W tej skali to jest horror z przyklejaniom ich po 20 razy (zarazy lubią odpadać przy byle zawadzeniu) pensetą. Paproch z prawego błotnika (wyszedł na fotkach) już zdmuchnięty, na ustawienie anteny nie patrzcie bo to skutek zawadzania o nią w trakcie robienia zdjęć.
Tym razem fotki przy sztucznym świetle, więc trochę słabsze niż zwykle. Jak trafię na moment lepszej pogody to zrobię lepsze i wrzucę do galerii.

Dziękuję wszystkim którzy pomagali i doradzali - tu i w pierwszej części wątku na starym PWM-ie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 09:22 przez Michal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Polski T-72

Postprzez a jak myślisz » sobota, 19 stycznia 2008, 20:46

Mi się bardzo podoba :) czekam na zdjęcia w naturalnym świetle.
a jak myślisz
 

Re: Polski T-72

Postprzez Michal » sobota, 26 stycznia 2008, 12:57

Nareszcie znalazłem czas o przyzwoitej porze i trochę światła naturalnego do zrobienia lepszych fotek - galeria jest na http://pwm.org.pl/viewtopic.php?p=17422#17422
Zapraszam!
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości