T-70M - UM, 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez R_Mazzi » sobota, 18 października 2008, 14:16

Kolejny Etap

Niby to nie wiosna a maszynka się zazieleniła :)

W świetle dnia wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i fotki dwie w cieniu
Obrazek

Obrazek


Jak widać na podstawce chyba będzie z przyjacielem, o ile uda mi się go poskładać w jedną całość :)

Zastanawiam się czy jeszcze bardziej ropucha cieniować, chyba już wystarczy...

Jadą do mnie filtry MiGa i cały czas myślę, kiedy je zastosować.
Z tego co pogooglałem wychodzi mi, że właśnie chyba teraz jest odpowiedni moment :)
A później biedrona, wash (punktowy), młotek, pigmenty itp
Zgadza się kolejność (filt a później reszta)?

No i jeszcze w tym zestawie filtrów są trzy buteleczki, oczywiście najpierw wypróbuję na złomiaku, ale cały czas się głowię, czy cały model maziamy tym samym filtrem czy też różne powierzchnie różnymi?

Oczywiście użyłem magicznej funkcji szukaj ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi która by rozwiała moje wątpliwości.... Może dlatego, że z grafiką mam tyle wspólnego co z mercedesami (a nawet mniej)
HELP ME ;)

PS. Ech te zbliżenia, są zabójczo szczere :)
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez R_Mazzi » wtorek, 21 października 2008, 22:04

Na razie po dłuższej chwili zastanowienia nad kolejnością działania mogę zanucić taką pioseneczkę:
" .......... Biedroneczki są w kropeczki ..... "

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia spod żarówki.
Biedronka raz, że raczej mało intensywna, dwa zostawiłem trochę mało roztartą ale mniej więcej taki miałem zamiar. Mniej chodziło mi o zmianę kolorów a więcej o powstanie delikatnego "smużenia" (hmmm jest w ogóle taki wyraz w języku polskim? :)
Teraz spokojnie niech sobie wyschnie i spróbujemy jak smakuje filtrowanie :)
Ostatnio edytowano sobota, 25 października 2008, 22:28 przez R_Mazzi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez R_Mazzi » sobota, 25 października 2008, 14:33

Next step :)

Modelik dostał zgodnie z trendami mody warstwę filtrów. Robione pierwszy raz, więc dość nieśmiało, poziome powierzchnie zielonym, pionowe brązowym z palety Miga dla pojazdów alianckich.
Szczerze mówiąc dużej różnicy widać nie było, zmiany kolorów można było minimalnie zobaczyć pod światło. No i troszkę przyciemniał.

Następny kroczek. "Łoś", jako, że jestem leniwy dość też użyłem gotowca Miga (dark). Coś mnie kusi, żeby jeszcze miejscami poprawić jaśniejszym odcieniem.

I na koniec tego odcinka pamiętnika sklejacza. Młotkowanie, najpierw jasnozielony a później czarny z odrobiną sieny palonej.
Z tego etapu jestem najmniej zadowolony, w sumie dopiero pod koniec podłapałem co i jak. Myślę, że gdybym młotkował kolejny model jutro czy pojutrze byłbym z efektu zadowolony, jak zrobię to za kwartał to znów zapomnę co i jak i trzeba będzie się uczyć od nowa. Ech chyba trzeba zwiększyć produkcję :)

Tyle nawijki teraz fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki w świetle dziennym nieco przychmurzone.
Następne sesja mam nadzieję będzie już na podstawce, więc sam czołgutkek nie będzie już tak strasznie wykadrowany. Kurcze ciągle piszę, że zoom mi nie służy ale nie wyciągam z tego żadnych wniosków :)

Jak zwykle mile widziane wszelkie uwagi.
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez Michal » sobota, 25 października 2008, 19:31

Aż tak to się chyba 70-ki 1 BPanc nie styrały. Na przyczółek warecko - magnuszewski poszły właściwie świeże, zaraz potem brygada się ich pozbyła (przy reorganizacji ze struktury pułkowej na batalionową). Ale samo wykonanie uszkodzeń błotników - super.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez R_Mazzi » sobota, 25 października 2008, 22:31

Michal napisał(a):Aż tak to się chyba 70-ki 1 BPanc nie styrały. Na przyczółek warecko - magnuszewski poszły właściwie świeże, zaraz potem brygada się ich pozbyła (przy reorganizacji ze struktury pułkowej na batalionową). Ale samo wykonanie uszkodzeń błotników - super.


No bo kurcze, jak już przykleję błotnik z blaszki to się jakoś nie mogę powstrzymać, żeby go nie zmasakrować :)
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez Klima1 » niedziela, 26 października 2008, 17:54

Sz szacunem przyglądam się postępom. Ale zwróć uwagę, iż burty masz uwalane, a koła i gąski czyściutkie...
Klima1
 

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez R_Mazzi » niedziela, 26 października 2008, 20:40

Ostatni etap. Następne fotki już będą w galerii.

Obrazek

Obrazek

Zastanawiam się jeszcze co z tłumikiem, zostawić jak jest, czy bardziej na rudo?

A koła i gąsienice się ubrudzą jak będziemy stawiać na podstawkę, fakt teraz rzeczywiście wygląda dziwnie :)
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez Michal » niedziela, 26 października 2008, 21:20

Tłumik na moje wyczucie wręcz mnie na rudo, bardziej na szaro-metalicznie. Tu wygląda (przynajmniej na fotkach) prawie jak na wraku czołgu. Czekam na galerię z wersją finalną - zapowiada się bardzo ciekawie.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-70M [UM 1/72]

Postprzez SLAWKO Z. » niedziela, 26 października 2008, 22:56

:) Witam. Ładny modelik, obserwowałem twoją relację z prac choć nie jestem zwolennikiem polskiego sprzętu ( nie że był zły ). Efekt końcowy ciekawy, czekam by zobaczyć go w galerii już całkiem ukończonego. :roll:
Dobra robota. Pozdrawiam ;o)
SLAWKO Z.
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości