Steyr 1500 i Tygrys I Ausf E - AMC & Revell, 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Steyr 1500 i Tygrys I Ausf E - AMC & Revell, 1:72

Postprzez mysiek13 » sobota, 7 marca 2009, 12:45

Witam

Rozpoczynam drugi wątek warsztatowy (po stalińcu i ML20)do małej winietki - modele jak w temacie.

Steyra zdecydowanie odradzam, z uwagi na brak spasowania, fatalne detale oraz wysoka cenę. Nie uważam się za dobrego modelarza, ale sklejaczem jestem dość biegłym a przy tym Steyerze poległem na całego - boki kadłuba nierówne, błotniki tylne powinny wystawać a jakby wystawały to miałyby 2mm szpary do ścianek co w 72 wygląda jak rów mariański :evil: Zobaczcie sami fotki :? Teraz szpachla i detalowanie tego ku.... :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy znacie jakieś zamienniki tego co AMC zaproponowało zamiast kół w swoich modelach Steyr-ów 1500. To co jest wtryśnięte w ramkach to raczej jakaś miniaturka ziemniaka a nie koła :evil: :oops: :shock: .Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź, w przeciwnym razie zostaje mi albo próba własnej roboty kół albo umazać go w błocie do połowy :evil:

Obrazek

Obrazek

Za to Tygrys samosklejalny, tylko trzeba mu założyć Zimmeritt ( Attack lub PART) lub ryć własnoręczne. Ja się zdecydowałem na rycie skalpelem (ok 3-4h wszystko), na razie wygląda w miare ok, zobaczymy ja to będzie wyglądało po pierwszej warstwie farby :?: Dodana blaszka Parta i lufa RB.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdro Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: AMC Steyr 1500 i Tygrys I ausf E Revell 1/72

Postprzez mysiek13 » sobota, 18 kwietnia 2009, 20:30

Trochę ruchu też przy Tygrysie. W związku z przyjazdem kompresora i aerografu, przywiozłem też kilka innych "faszystów" do pomalowania. Czyli painting party na całego :P

RSO - Ace - bardzo miło się sklejał, chyba najtrudniejszym momentem będzie montaż fototrawionych gąsienic :?: Proszę od razu nie krtytkować stelażu budy w RSO - będzie poprawiany a i tak na niego pójdzie plandeka.
Jagdpanzer IV i StuH 42 - Dragon - samosklejalne, do StuHa dojdzie jescze z tyłu konstrukcja "paki" a do Jagda Shurtzeny.
Hetzer - UM - równiez miły w montażu, trochę "się mnie" tylna płyta zwichrowała ale mam nadzieję, że w końcówce nie będzie widać, błotniki do pocienienia, lufa do nawiercenia.

Obrazek

Obrazek

Jeśli macie jakieś komentarze i uwagi do modeli to prosze o info

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości