Tankietki TKS & TK-3 – 1/72 First To Fight

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Tankietki TKS & TK-3 – 1/72 First To Fight

Postprzez Moses » czwartek, 30 stycznia 2014, 00:39

A co będzie warsztat!
Jako że z pancerką do tej pory miałem mało do czynienia (jeden model w 1:35) tak w mikro skali kompletnie debiutuje. Dlatego tak sobie wykombinowałem że modele z serii FtF będą dobrym początkiem tej przygody. Modele będą robione z prosto z pudełek, bez większego patrzenia w zgodność z oryginałem. Celem moim jest poprawne złożenie i ładne pomalowanie miniatur :) Liczę też na pomoc i podpowiedzi doświadczonych kolegów :)

Na początek wyciąłem główne elementy obydwu tankietek, spasowanie jest całkiem dobre, i tak wiem, peryskop w TKSie powinien być przesunięty w stronę środka kadłuba, i działko też nie powinno być w osi jarzma, ale jak wspominałem, moje modele mają się głównie ładnie prezentować na półce ku uciesze moich oczu :)

Obrazek

Następnie połączyłem na sucho wannę z górną częścią kadłuba i okazało się że jest dziura której gąsienice nie zasłonią, zaradziłem temu więc w sposób następujący

Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Tankietki TKS & TK-3 – 1/72 First To Fight

Postprzez Alex976 » czwartek, 30 stycznia 2014, 00:55

Fajnie, że działasz też w pancerce, tylko dział nie ten ;o)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: Tankietki TKS & TK-3 – 1/72 First To Fight

Postprzez Moses » środa, 5 lutego 2014, 17:51

Prace nad tankietkami toczą się z prędkością terenową ;)
TKS ma już w zasadzie ukończony kadłub. Trzonek szpadla oraz wycior wykonane zostały z profilu Plastructu, zaczepy na których są zamocowane to spożywcza folia aluminiowa (de facto kolejny ciekawy materiał do waloryzacji). Chwyty włazów to druciki z wiązki kabla wielożyłowego jakie można spotkać w powszechnych urządzenia, w tym wypadku ze starego zasilacza od komputera.

Obrazek
Obrazek

PS. Co możecie mi podzielić do wykonania lin które bym umieścił na przednich hakach?
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankietki TKS & TK-3 – 1/72 First To Fight

Postprzez Moses » niedziela, 9 lutego 2014, 19:17

Kadłuby tankietek wykończone. Z nitki wykonałem liny, na TK-3 wrzuciłem płachtę którą widziałem na zdjęciach z defilady w Rzeszowie w 1936 roku. Zostało podszlifowanie niektórych elementów, oraz układu jezdnego i można malować.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankietki TKS & TK-3 – 1/72 First To Fight

Postprzez Skinn3r » czwartek, 13 lutego 2014, 11:33

Bałbym się że to zdepnę :P Czekam na efekty malowania :)
Semper Fidelis - United States Marine Corps
Avatar użytkownika
Skinn3r
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 26 stycznia 2010, 22:02
Lokalizacja: Inowrocław


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości