US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Postprzez mysiek13 » sobota, 30 maja 2009, 22:45

Witam

Jak już skończyłem Stalińca i ML20 ( może by ktoś skomentował działo :? :evil: )to trzeba dostawić jakiegoś "gruzowika" do nich. Wybór padł na Studebakera z uwagi na posiadane w szpargałach kalki do polskiej ciężarówki.

Model ogólnie sklejał się dobrze - trochę trzeba było pasować podwozie i wały napędowe, ale bez tragedii, raczej jestem pozytywnie zaskoczony. W kabinie dodałem tylko dwie "wajchy", ponieważ po założeniu szyb i tak będzie bardzo mało widać przy zamkniętych drzwiach.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli widzicie błędy to dajcie znać żebym poprawił przed malowaniem. Planuję użyć H 155 jako Olive Drab.
Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 1 czerwca 2009, 20:44

Studebacker przygotowywany do malowania, na szybach Maskol, koła "na plastelinę" tylko do zdjęć, więc mogą być lekko krzywe. Malowanie będzie z "4 pancernych" :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesli macie uwagi to proszę teraz zanim pójdzie farba. Mam pytanie - czy Vallejo Air mogę rozcieńczać wodą? Na innym Forum dostałem taką poradę. Jeszcze nigdy nie malowałem tymi farbami :?
I kurcze zobaczyłem że zapomniałem zrobić klamek do drzwi kabiny i uchwytów na klapie paki :evil:
Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Postprzez mysiek13 » sobota, 13 czerwca 2009, 21:26

"Stud" pomalowany na Olive Drab, polakierowany połyskiem Humbrola do kalkomanii i weatheringu ( zapuszczanie c brązowym i czarnym wgłebnych linii maski, drzwi itd). Kalki nałożone z zestawu PST, bo się Intech rozszedł po zanurzeniu w wodzie. Czy ktoś wie może gdzie powinna być ostania kalka z zestawu - biała obwódka kwadratu z napisami w środku?

Mieli być "4 pancerni" ale Wichura jeździł Lublinem/Gazem 51 a nie Studebakerem.

Obrazek

Obrazek

No i dziś pomalowałem wszystkie koła od US6 i Mana i sporo innych pierdółek...oraz GAZa 67 po raz drugi, :evil: który trafił wczesniej do kreta po nieudanym eksperymencie z lakirem satin Vallejo :evil:

Obrazek

Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Postprzez mysiek13 » niedziela, 14 czerwca 2009, 15:34

W Studzie trochę ruszyło - zapuszczenia czarnym:

Obrazek

Obrazek

Suchy pędzel i błoto zmodyfikowaną metodą "na Juliusza", z tym że zamiast lakieru bezbarwnego użyłem brązu H186 ( zaznaczam że błoto jeszcze nie jest skończone... :x ). Suchy pędzel - jasny Olive Drab ( OD plus żółty), Weathering Pactry i piaskowy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz kolej na doklejenie kół ( na fotkach są zamontowane na plastelinie :cry: ), obicia, przykurzenie piaskowym i szarym aerografem i jeszcze pigmenty.

Wszystkie nitki i paprochy już zdjąłem ( zostały z wycierania modelu pałeczkami do uszu zamoczonymi w rozp).

Komentarze mile widziane...
Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Postprzez mysiek13 » niedziela, 14 czerwca 2009, 23:39

Panowie mam jeszcze jedno pytanie - czy deski siedzeń/oparć powinny być w OD czy w kolorze naturalnego drewna :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Postprzez spiton » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 10:40

W tej skali może lepiej byłoby dać więcej wash'a, a mniej suchego pędzla.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: US6 Studebaker LWP 1/72 PST

Postprzez mysiek13 » wtorek, 16 czerwca 2009, 21:07

Dodane trochę obić czarną Pactrą mat, retuszerem plamki Humbroli piaskowy, brązowego i OD - teraz chyba wygląda bardziej utytłany:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dmuchnięty "aero" innym piaskowym Humbrola żeby przytłumić obicia i plamy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostało dokończyć lusterka, wycieraczki, ładunek na pakę, światła, pomalować od dołu silnik i wydech...

Proszę o opinie.
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości