Kubelwagen 1\76 airfix

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » czwartek, 23 lipca 2009, 19:21

Witam, chciałbym zrobić moją pierwszą relację na forum. Do wykonania wybrałem mały, fatalnie spasowany, z wieloma wadami i brakami model :) A więc do roboty. Przykleiłem jedynie tył samochodu połączony z fotelem, gdyż to będzie podstawą do dalszej pracy nad modelem (jedyna część dobrze spasowana:P )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać szpachlowania na dziurach po wypychaczach. Także jest babol na prawym przednim błotniku, częściowo zaszpachlowany.
Wzorował się będę na tych zdjęciach
Obrazek
Obrazek
Model wykonam w malowaniu europejskim (planowana farbka to MM Gunship gray)
Dziś dalej będę poprawiał szpachlowania, oraz tę skazę.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie mam dobrego aparatu.
korop
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » piątek, 24 lipca 2009, 19:51

Dzięki materiałom podesłanym przez użytkownika Kamil Feliks Sztarbała, postanowiłem troszkę poprawić model, nie na najwyższym poziomie. Ale zabawa musi być:) Pierwszą, i najłatwiejszą rzeczą będzie dodanie ożebrowania (rusztowania, stelażu pod materiał, nie wiem jak się to nazywa). Po prostu wkleję wyciągnięte linki z plastiku, o średnicy około 0.8 mm, do daszku wykonanego fabrycznie.
Plan "rusztowania"
Obrazek
Porównanie daszku i wyciągniętej linki
Obrazek
Pytanie czy coś takiego może być, albo czy ktoś ma lepszy pomysł na wykonanie tego elementu? :twisted:
korop
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 24 lipca 2009, 19:58

a czemu nie z drutu?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » piątek, 31 lipca 2009, 16:51

Wiec i stała się rzecz straszna. Spróbowałem wykonać ten stelaż z drutu. Nie lubię drutu, drut jest beee.... :?
Obrazek

Obrazek
Cóż, taka zabawa to chyba nie dla mnie.
korop
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez toled » sobota, 1 sierpnia 2009, 17:08

Niezbyt pięknie to wygląda, do tego masa kleju, spróbuj jeszcze z wykałaczkami, bo mimo wszystko fajnie się je obrabia i można ciekawe efekty uzyskać.
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez Slash » sobota, 1 sierpnia 2009, 17:12

Jeśli chcesz dać tę plandekę, nie ma siły, w pozycji zamkniętej to to rusztowanie i tak będzie minimalnie raczej widoczne. Jak już się bawic w jej doposażanie to proponuję najpierw ją pocienić od środka. Z zewnątrz lepiej żeby trzymała szerokość kubła.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez siara1939 » sobota, 1 sierpnia 2009, 19:55

korop napisał(a): Nie lubię drutu, drut jest beee...


Docenisz jeszcze. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez korop » poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 13:45

A więc pogadam troszkę :P
Po pierwsze czym wykonać pocienianie takiego elementu by zachować katy, oraz obły kształt? Wiem że rusztowanie będzie niewidoczne, więc spartolenie niczego nie zmienia, chciałem się nauczyć, i wie że nie jest to łatwe:)
Siara39, nie myliłeś się. Z drutu wykonałem drążek hamulca ręcznego (6mm kawałek drutu z zaznaczoną rączką/uchwytem za pomocą szpachlówki). Zdjęcia nie będzie bo aparat nie umie złapać:P
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 14:01 przez korop, łącznie edytowano 1 raz
korop
 

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez Strug » poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 13:58

Właściwie to Slash napisał wszystko co potrzeba. Tylko ja bym tego dachu (wygląda jak ocieplany styropianem) nie pocieniał a zrobił nowy - bryła prosta i szybciej będzie niż mozolnie strugać tamtego kloca.
Pozdrawiam
Sebastian Strugacki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Strug
 
Posty: 155
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:34

Re: Kubelwagen 1\76 airfix

Postprzez rollingstones » środa, 5 sierpnia 2009, 20:37

toled napisał(a): spróbuj jeszcze z wykałaczkami, bo mimo wszystko fajnie się je obrabia i można ciekawe efekty uzyskać.

:evil:
Doskonale obrabia się drzewo z lipy - proponuje zrobić ten stelaż z 7 letniego pnia - rewelacja
NIe obraz się Toled ale rada twa jest równie mądra co moja - Drut to najłatwiejszy materiał.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości