Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mnowogro » wtorek, 3 listopada 2009, 03:52

Witajcie,
A więc kontynuuję rozpoczynanie warsztatu bez wyraźnego terminu jego zakończenia.

Kolejna nocka po relaksacyjnym sklejaniu. Tzn składaniu i odwzorowywaniu rzeczywistych pojazdów w małej skali (biorę sobie do serca dyskusję o tym że nie należy umniejszać swojego hobby w stosunku do innych) ;)

A więc tak: do wszelkich hybryd czołgów z mniej czołgowymi elementami mam szczególny sentyment, stąd gdy tylko zobaczyłem co też niemiaszki poskładali z dostępnych im części - normalnie cyberpunk jak na tamte czasy ;) - oczko mi się zaświeciło, i wiedziałem, że kiedyś może sobie coś podobnego ulepię. Tj. postaram się jak najlepiej skleić/ociosać/przeszlifować ;)

Obrazek

Uzbierałem co powyżej i dobre 9 miesięcy temu zabrałem się do roboty.

Niestety ostudziła mój zapał wieża fototrawiona od parta - okazało się że nie potrafię jej złożyć tak, aby nie wyginała się...
No cóż, i tak trudno by było na niej zasymulować fakturę spawów ;)
Wykonanie wieży z pasków polistyrenu wchodziła w rachubę, ale podejrzewałem że efekt byłby daleki od zadawalającego.
Pocieniowałem więc z grubsza wewnętrzne boki wieży. W środku, zrezygnowałem z fototrawionych zasobników na amunicję, na szybko wyciąłem je z kawałka PS.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieża trzyma się jako tako do zdjęć, rozłożę ją i jeszcze spróbuję wyciąć te grube podstawki pod zasobniki i zastąpić je cieńszymi. Działko chciałem przyozdobić w pocienione ekrany i lufki. Reszta działka miała pozostać bez zmian - nie posiadałem jakiś fajnych planów/rzutów aby w miarę szybko przygotować scratchbuildowe działka. Jak widać, dodałem kilka elementów z plastiku, z blaszki wykorzystałem ładną fakturę magazynków, oraz dodatkowo krzesełka i pedały. Po wklejeniu całości dojdą tam też siedziska boczne, ale przedtem skonfrontuję to ze zdobytą literaturą.
Obrazek
Zamiast celownika optycznego wstawiłem dwa kawałeczki drucika - a niech symuluje celownik. Wymienię tę grubą rurkę, która ustawia celownik w tej samej płaszczyźnie co lufy.

Kadłub i reszta została wzięta z Pz IVH Revella. Dodałem kilka elementów z blaszki, ale bez przesady. Pojemniki na zapasowe lufy są z zestawu hasegawy. Wstępnie też zapasowe kółka są z tego zestawu.
Z tyłu zapodałem linkę z eureki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Warto zachować sobie wizjery z Hasegawy. Przy wizjerach pojawią się jeszcze po dwa nity.
Obrazek

Na tylnych błotnikach pojawiły się sprężynki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niebo obserwuje czujny załogant z dragonowskiej Pantery. Jakiś chłop jest taki nieźle wyrośnięty.
Obrazek
Obrazek

Model będzie na podstawce - takiej minimalnej winietce.

Jak wrażenia?

pozdrawiam,
Marcin
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Reklama

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez rollingstones » wtorek, 3 listopada 2009, 11:33

wrażenia powalające - bardzo podobają mi się małe skale. Nie mam jakoś serca do nich ale oglądanie prac osó trzecich to duża radocha.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez spiton » wtorek, 3 listopada 2009, 14:43

śliczne maleństwo.
Bardzo podoba mi się poczwórne działko!!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mysiek13 » wtorek, 3 listopada 2009, 22:29

Świetna robota, na mnie czeka Wirbel z ESCI i blacha Parta, ale bez osłony wieży. Czekam niecierpliwie Twoje na malowanie, bo samym sklejeniem narobiłeś mi ogromnego smaka na dalsze etapy :D
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mnowogro » środa, 4 listopada 2009, 14:00

rollingstones napisał(a):wrażenia powalające - bardzo podobają mi się małe skale. Nie mam jakoś serca do nich ale oglądanie prac osó trzecich to duża radocha.


W tym naszym modelarstwie, złożenie surowego modelu z różnokolorowych części to taki miły dla oka fetysz ;) Pewnie dlatego, że ładnie wygląda połączenie dwóch zestawów. W sumie niewiele było przerabiania, ale za to sporo kombinowania co i jak połączyć. Twoje prace też dają sporo radości, fajnie że przez net można się tak wspierać.

spiton napisał(a):Bardzo podoba mi się poczwórne działko!!

Jest w nim sporo uproszczeń i zakłamań, ale cztery równo ułożone lufki robią swoje wrażenie :)

mysiek13 napisał(a):Świetna robota, na mnie czeka Wirbel z ESCI i blacha Parta, ale bez osłony wieży. Czekam niecierpliwie Twoje na malowanie, bo samym sklejeniem narobiłeś mi ogromnego smaka na dalsze etapy :D


No to zestaw na warsztacik i jedziemy :)
Na świeżaka będę mógł wspomóc jakimiś uwagami co do budowy.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez Panzer » czwartek, 5 listopada 2009, 16:01

Sorki, że tak na chama ze strzałkami się w zdjęcia wpycham, ale w dobrej wierze :)

Tutaj się chyba wizjer był zjechał w dół z jednej strony:

Obrazek

Nie myślałeś, żeby chociaż te cztery blachy wymienić na cieńsze? I tak będziesz dłubał podstawki pod pojemniki na amunicję, to można by się pokusić. Na pewno doda to lekkości całości wieży.

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mnowogro » czwartek, 5 listopada 2009, 16:07

Ten wizjerek poprawię, ale wczoraj właśnie skleiłem całość wieży, dodałem spawy i już nie dam rady wymienić tych elementów.

Dzięki za czujność :)
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez bartek piękoś » czwartek, 5 listopada 2009, 16:29

Wysmażyłem długiego posta, ale mi go zjadło :(, więc tylko tyle: na razie jest pięknie. Będę zaglądał.
Działko robi ogromne wrażenie!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mnowogro » czwartek, 5 listopada 2009, 23:01

bartek piękoś napisał(a):Wysmażyłem długiego posta, ale mi go zjadło :(


Znam ten ból, więc dziękuję za dobre słowa.

Działko to raptem kilka blaszek, 4 lufki i kawałek polistyrenu, po pomalowaniu pewnie uwidocznią się braki ;)
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez Panzer » piątek, 6 listopada 2009, 10:37

No to czekamy na malowanko :) Plamiasty, pasiasty, czy jednolity? :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez matejson » piątek, 6 listopada 2009, 19:19

Elegancko :) jaki masz patent na zwisy gąsienic - wiadomo jeden długi pasek z plastyku sam się nie ułoży :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 9 listopada 2009, 20:40

Najpierw przymierzyłem obklejone gąsienicami koło napędowe, następnie zobaczyłem jak daleko sięga pierwszy kawałek gąsienic - zaznaczyłem flamastrem gdzie go trzeba wygiąć w środku i gdzie powinna się pojawić górka - rolka powrotna.
Wygiąłem brutalnie palcami (uwaga, przy wyginaniu lekko się skraca- więc najpierw wygiąć w dół, potem w górę). końcówkę za kółkiem dogiąłem lekko w dół i przymierzyłem kolejny kawałek gąsienicy. zaznaczyłem co gdzie i ponownie wygiąłem.
Aż dojechałem do koła napinającego, gdyby ostatni kawałek był za długi lub zbyt krótki, odpowiednio odcinam lub dodaję ogniwko.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez matejson » poniedziałek, 9 listopada 2009, 20:48

Czyli tak jak ja się mordujesz z tymi gąsienicami - lubią się odkształcać z powrotem. Dobry patent, ale wymagający wyczucia i treningu jest metoda na suszarkę. Podgrzewamy, podgrzewamy gąske....i robimy zwisy. Trzeba uważać, aby nie przesadzić bo raz połowę wanny razem z gąskami zdeformowałem :D
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 9 listopada 2009, 20:55

Nie pamiętam tego dokładnie, ale chyba pomagało mi wyginanie w jedną stronę poprzez zastosowanie jakiegoś okrągłego podkładu - chyba uchwytu od skalpela.

Pamiętam jak w moim drugi lub trzeci czołg - gepard nie dostał ostatecznie kapciów, ponieważ się zupełnie poodkształcały jak je potraktowałem zbyt ciepłym zefirkiem :)
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Wirbelwind składak z Revella, Hasegawy i innych

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 8 lutego 2010, 05:30

Ale ten czas szybko leci...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie trzy kolorki, dalej pójdą detale, całość będzie w zmytym kamo zimowym.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości