BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez Arkady72 » czwartek, 14 sierpnia 2008, 15:14

Obrazek

Model ukończony... Jako, że to mój pierwszy model pojazdu wojskowego nie było łatwo.
Zdobywając jednak nieco wiedzy z poradników i obserwując relacje z budowy innych użytkowników jakoś udało mi sie dobrnąć do końca.
Były takie momenty, że kiedy testując nowe dla mnie techniki ( filtry ) przeżywałem na nowo dziecięcą fascynację modelarstwem
jak i chwile ( odłażący płatami sidoluks po washu na bazie terpentyny... ) gdy model miał już trafić pod but.
Generalnie jestem umiarkowanie zadowolony z efektu końcowego - głównie pod wpływem tego co widziałem u Mistrzów tej tematyki na tym forum :roll: .
Powoli małymi kroczkami do przodu może i mnie uda się liznąć podobnego poziomu...
Model Dragona/Zvezdy generalnie do trudnych nie należy. Malowanie irackie, kamuflaż domniemany, gdzieś na drodze w stronę irańskiej granicy ...
Dość ględzenia, pora pokazać parę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

modele polskich samolotów

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez Chudziutki » czwartek, 14 sierpnia 2008, 15:20

Witam
Model świetny, aż trudno uwierzyć, że to Twój pierwszy pojazd ;o) Jedyne co rzuca się w oczy to szkiełka w peryskopach- strasznie niebieskie.
Pozdrawiam
Chudziutki
 
Posty: 560
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:04

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez badger » czwartek, 14 sierpnia 2008, 17:01

Model całkiem fajny. Niestety gąsienice to nie z tego modelu.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez klajus » czwartek, 14 sierpnia 2008, 19:21

Czysto zbudowany model.
Jak dla mnie to wykończony jak model samolotu... (choć Twoje model samolotów podobają mi się bardzo!) a według mnie jak na model
pojazdu gąsienicowego trochę nie dokończony. Brakuje mi obić, otarć, gołej stali na układzie jezdnym.... może błota.
Może trzeba by więcej go pobrudzić, uważam, że wash jest za mocny i przez to model jakiś taki sztuczny.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 sierpnia 2008, 20:11 przez klajus, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 14 sierpnia 2008, 19:48

Chudziutki napisał(a):Witam
Model świetny, aż trudno uwierzyć, że to Twój pierwszy pojazd ;o) Jedyne co rzuca się w oczy to szkiełka w peryskopach- strasznie niebieskie.
Pozdrawiam

Dokłądnie, model prezentuje się bardzo dobrze, ale szkiełka bym trochę przyciemnił.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez Arkady72 » czwartek, 14 sierpnia 2008, 21:44

badger napisał(a):Model całkiem fajny. Niestety gąsienice to nie z tego modelu.

Co jest nie tak z gąsienicami ? Czyżby były dobre tylko do BMP-2 ? Pytam bom laik...
klajus
Brakuje mi obić, otarć, gołej stali na układzie jezdnym.... może błota.

Obicia po fakt porażka, może kiedyś nauczę się to robić lepiej. Gąsienice chciałem przetrzeć na srebrno ale pomyślałem, że skoro pojazd jeździ po pustyni to w tym pyle i tak tego nie widać... W zasadzie jednak można łatwo to jeszcze poprawić :) . Błota to tam chyba walcząc z Iranem nie mieli ;o) .
No i szkiełka, też racja. Zrobiłem je z białej plexi pomalowanej niebieskim clearem. Jak to zrobić coby nie kłuło tak w oczy tą optymistyczną niebieską barwą ?
Dzięki za wszystkie opinie :) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez krzysiekk » piątek, 15 sierpnia 2008, 10:08

Ja tam oceniac nie powinienem, bo w sumie za dużo sam nie potrafię, ale dla mnie model świetny :) Chyba właśnie przez to lotnicze wykończenie... Jakoś tak do mnie bardziej przemawiają modele czystrze i nie tak strasznie ubrudzone... Gratuluję super modelu!
Ostatnio edytowano piątek, 15 sierpnia 2008, 10:32 przez krzysiekk, łącznie edytowano 1 raz
krzysiekk
 

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez badger » piątek, 15 sierpnia 2008, 10:14

Fakt - nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że gąsienice (moim zdaniem oczywiście) odstają (malowaniem) od reszty pojazdu i maja nienaturalny moim zdaniem kolor. Sam model fajny, choć faktycznie wash troche za mocny. Mi osobiście się podoba, jest inny od "pokazywanych" ostatnio i to moim zdaniem jest na "+".
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez Arkady72 » piątek, 15 sierpnia 2008, 13:03

badger napisał(a):Fakt - nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że gąsienice (moim zdaniem oczywiście) odstają (malowaniem) od reszty pojazdu i maja nienaturalny moim zdaniem kolor. Sam model fajny, choć faktycznie wash troche za mocny. Mi osobiście się podoba, jest inny od "pokazywanych" ostatnio i to moim zdaniem jest na "+".

Masz rację. Może jeszcze oprócz podkreślenia srebrnym otarć układu jezdnego pokuszę się o zróżnicowanie kolorystyczne gąsienic pigmentami ?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BMP-1 Dragon/Zvezda 1:35 standard

Postprzez Arkady72 » sobota, 16 sierpnia 2008, 14:17

Przetarłem srebrnym gunmarkerem układ jezdny oraz dodałem ciemniejszy ( glina ) pigment na gąsienice:

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości