M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Maciek » wtorek, 20 kwietnia 2010, 16:41

No i koniec. Jak to mawiają: Szału nie ma. Mimo to kolejny humvee do kolekcji jest, a ja z niego jestem zadowolony. Zwłaszcza, że udało mi się co nieco poprawić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłego oglądania.
Maciek
 

Reklama

Re: M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Czarny » wtorek, 20 kwietnia 2010, 18:11

Fajny modelik. Podoba mi się zielony kolorek i sposób jego wycieniowania natomiast mam troszkę zastrzeżeń co do kurzenia. Z własnego doświadczenia jazdy troszkę mniejszym potworem "w ciepłych krajach" wiem że znacznie bardziej powinieneś uwalić tył, tam zwykle jest najgorzej i dach, bo chmura pyły pokrywa samochód kiedy ten się zatrzymuje. Również okna szczególnie z przodu powinny być lekko przetarte a nie tak zasyfione. Jak kierowca ma widzieć co się dzieje po bokach? Po za tym jak podnosisz i opuszczasz szyby to kurz się trochę wyciera

Jedną rzecz natomiast muszę skrytykować - to koła. Wyglądają zupełnie nienaturalnie, nie mają widocznego na zdjęciach cieniowania a i brudzenie jakoś się gubi.

Nie myślałeś żeby użyć jakiegoś bardziej pustynnego koloru kurzu czegoś co się będzie bardziej odróżniało od zieleni pojazdu?
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Maciek » wtorek, 20 kwietnia 2010, 19:01

Dzięki za uwagi. Trochę się wytłumaczę. Ciągle uczę się kurzyć modele. Z pewnością, jeśli chodzi o te "ciepłe kraje" kurz układa się tak jak mówisz, jednak w tym wypadku, wbrew nazwie, ten pojazd raczej do takich nigdy nie trafił. Kolor kurzu to zwykły szary pył/kurz z dróg klimatu umiarkowanego. Czasem jakieś kałuże, a brud zasycha i pokrywa pojazd od dołu do góry z mniejszym nasileniem. Tak mi się przynajmniej wydaje. Co do zabrudzenia okien, to moje niedociągnięcia. Nie wpadłem na to, aby "wytrzeć" boczną szybę kierowcy.

Koła natomiast to "koszmarek" tego zestawu. Nawet nie przypominają oryginalnych. W swoim czasie zostaną wymienione na żywiczne, a na razie musi postać trochę na takich kapciach.

Dzięki jeszcze raz za uwagi, te z prv też. ;o)
Maciek
 

Re: M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 20 kwietnia 2010, 19:21

Maciek, jak zwykle fajny hummerek, ale ciągle przypierdzielam się do mało widocznego washa. Nie bój się go, on naprawdę bardzo uwypukla model. Jakby co to służę pomocą.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Czarny » wtorek, 20 kwietnia 2010, 19:31

Maciek, kurz to kurz on nie lata inaczej w arabowie a inaczej w stanach czy europie. Pewnych prawidel fizyki przeskoczyć sie nie da. Po prostu samochód jadąc wzbija tuman kurzu i ciagnie taki warkocz za sobą. Kiedy staje kurz nadal jest w ruchu ale że pęd wiatru już go nie ciągnie to zaczyna opadać, najczęście, tfu tfu na głowych tych co wysiadają szybko z auta :( :( :(
Po za tym nie ma jakiegoś rozróżnienia, że kurz w europie ma kolor szary a w arabowie piaskowy no może tylko na antarktydzie jest biały bo tam wszystko jest białe, nawet misie ;o) ;o) ;o)

Przyłacze się do Adama, więcej washa!

PS
Taki kurz fajnie robi sie aerkiem i pigmentami.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Maciek » wtorek, 20 kwietnia 2010, 22:31

Owszem, moj brud nie jest idealny bo się dopiero uczę, ale na pewno nie dam sobie wmówić że zawsze jest tak samo. :P
Obrazek
zdjęcie z Niemiec.
Natomiast kolor zależy od koloru ziemi. nie wmówisz mi że Sahara ma taki sam kolor jak leśna droga w Polsce.

Natomiast co do washa, nie tyle go nie stosuję, co mi nie wychodzi. O ile z liniami podziału sobie radzę (tych w hummerze dużo nie ma), to washowanie nitów, rączek, klamerek itp. mi po prostu ciągle nie wychodzi. Lepiej chyba wygląda model wycieniowany bez washa niż z nieudanym washem. :roll:
Maciek
 

Re: M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 20 kwietnia 2010, 22:44

Kombinuj! Warto poświęcić model i później wrzucić go do kreta, ale się nauczyć ;)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: M998 Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Czarny » wtorek, 20 kwietnia 2010, 23:38

Nie zrozumiełes mnie zupełnie. Nie mówię, że na każdym pojeździe będzie to wyglądało tak samo ale że generalnie jesp pewna zasada, np to co w pojeździe brudzi się najszybciej trzeba tylko pomyśleć i pooglądać rzeczywistość do okoła.
Co do koloru to oczywiście, że masz rację, że kolor zależy od koloru pyłu który unosi sie w powietrzu, jego miąższości na pojeździe i koloru samego pojazdu. Uwierz mi, że kurz z sachary może, ale nie musi wyglądać jak z leśnej drogi w polsce. Z resztą tym pytaniem strzeliłes sobie w stopę bo np na południu naszego kraju wiele lasów rośnie na przepieknych piaskach, prawie tak samo cudnych jak te na sacharze ;o)

Każdy z nas się uczy nie tylko ty. Kiedyś jak byłem na pierwszym roku studiów mój nadkomędny na praktykach powiedział mi jedną rzecz: spoko nauczysz się, musisz tylko wcześniej spie$%#^& ze 100 rysunków i dalej będzie już z górki. I wiesz co, miał rację :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości