Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez badger » wtorek, 1 czerwca 2010, 06:32

Dziękuje koledzy, zawsze miałem problemy z poprawnym pisaniem, a to dlatego ze laptop i niejednokrotnie pisane na lotnisku, czy innym ciekawym miejscu, a głównie to na szybko bo półgodzinnym połaczeniu z netem następuje blokada na połączenia ogólnodostępne (takie zasady w firmie). Poprawianie więc literówek działało na mnie jak płachta na byka ;o)
Wracając do modelu to największe wrażenie robi jego wielkość. :mrgreen:
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez Enigma » wtorek, 1 czerwca 2010, 11:54

Badger,
Obserwowałem Twój warsztat z uwagą i podziwem. Model wyszedł Ci bardzo dobrze. Nietypowe malowanie a sam pojazd to też nie Tygrys czy Pantera, więc można powiedzieć, że dość oryginalnie. Włożyłeś dużo pracy w ten model, ale warto było, bo efekt jest znakomity. Problem pojawił się, kiedy zacząłeś budować dioramę. Tu oprócz malowania i sklejania trzeba samodzielnie wymyśleć kompozycje i tu często modelarze, którzy potrafią pięknie wykonać model mają problem. Takie problemy mam i ja. Chodzi o to, aby model wraz z figurkami i diorama tworzył całość. Cała praca przy budowie modelu może pójść na marne, jeśli będzie stał na byle jakiej dioramie. Model w dawnej skali szkolnej ( od 2 do 5) oceniłbym na pięć, dioramę na 4. Mamy więc mały dysonans.

Na zdjęciach nie widzę całej dioramy. Chodzi mi o ramkę dioramy. Mnie osobiście bardzo rażą tandetne podstawki. Ramka jest też częścią pracy i warto się nad nią zastanowić, bo może popsuć cały odbiór. Znam osobiście modelarza, który ramki wykonuje sam: kupuje profile w sklepie stolarskim, przycina je na wymiar, bejcuje, lakieruje. Widziałem jedną ramkę gdzie kolega dodatkowo jakimś szpikulcem robił małe otworki i po pomalowaniu na ciemny brąz wyglądało to tak jakby ramka były nadgryziona przez korniki. Efekt był znakomity.

Reasumując: praca dobra, model świetny a niedociągnięcia na pewno uda ci się wyeliminować przy następnej dioramie, na co liczę.

pozdrawiam Cię serdecznie
Enigma
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez Radek Pituch » środa, 2 czerwca 2010, 16:40

Dobra robota Jacenty. Widzę, że robisz tez postępy w malowaniu figurek. Za co teraz się bierzesz?
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez badger » piątek, 4 czerwca 2010, 08:11

Radku robię 4 wersje Tygrysa I - może po Twoim bakcyla złapałem. Dzięki głównie za te figurki po większość mi za nie dołożyła :)
Enigma - ramka jest ładna z kątowników drewnianych zamalowanych bejcą i polakielowanych na wysoki połysk. Ze wzgledu na gabaryty modelu nie złapałem na zdjęciach. Ustawie raz jeszcze do zdjęć i zrobię perspektywiczne ;o)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez author21 » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 08:37

A mnie sam model się podoba ! Mniej nieco podstawka z tymi słupami i nienaturalną roślinnością. Ale sam na razie koncentruje się na modelach. Diorame trudniej zrobić. Model bardzo dobry, może ciut za dużo błota z przodu. Musiałby bardzo szybko jechać, żeby się tak schlapać. Krakowskie modelarstwo i tak jest najlepsze :)
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości