[Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez Stroju » czwartek, 12 sierpnia 2010, 14:24

Właśnie nie ma co się spierać, z resztą jeśli ktoś już coś mówi o fiacie to raczej to raczej w drugą stronę, czy nie jest za mały...

Dzięki za opinie i miło że się podobało, mam nadzieję że nie wywołałem zbyt ponurych wspomnień :mrgreen: .
Dziś już wykonałem ostatnią robótkę przy dioramie, więcej już nic nie będę ruszał (chyba że matowienie figurek jak kupię lakier).
Figurki dostały fototrawione orzełki na czapki, które dziś otrzymałem.

Za pomoc niezmiernie dziękuję Wojtkowi Fajdze, który je wytrawił i albertowi091283 który zrobił ich projekt na podstawie zdjęcia oryginału.

Najpierw zbliżenie na same orzełki, zdjęcie Wojtka Fajgi, świetnie pokazujące wielkość:

Obrazek

i moje, bardziej ogólne:

Obrazek

A teraz jak to wygląda na figurkach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

(dopiero teraz zobaczyłem że ten przy koksowniku ma krzywo...)

KONIEC! Inne projekty czekają.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Reklama

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez ROMAN » czwartek, 12 sierpnia 2010, 15:12

Orzełki super. Teraz zdecydowanie lepiej te czapeczki wyglądają i pasują do całości . A to, że krzywo to nic. Orzełki posiadały dwa rodzaje mocowań do czapek. Pierwszy to dwa sztyfty (te trzymały się prosto) Drugi to bolec z nakrętką jak we "wzorce"...te zawsze się obracały. Co do matowienia....ja zawsze traktuje modele matowym ModelMasterem i zawsze jest matowy.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez spiton » czwartek, 12 sierpnia 2010, 15:46

Teraz wyraźnie widać, że towarzysz Jaruzelski zrobił stan wojenny wspomagany przez kosmitów ,-)).
Kurde, nie mogę przeboleć tych figur. Trzeba było im chociaż twarze podmienić.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez Stroju » czwartek, 12 sierpnia 2010, 16:12

A nadal będę powtarzał jak zdarta płyta że nie są tak złe jak wyglądają na zdjęciu, znika im połowa kontrastów i kolorów, stoją zaraz obok w gablocie to widzę i wiem co mówię :mrgreen: .
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez Mamelon » poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 13:28

Fajny pomysł. Troche sniegu na skocie i mniej błyszczące mundury. :mrgreen: Ach ten fiacior... poezja!
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 11:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez BKA'44 » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 23:01

Nie. Twoja diorama nie była pierwsza o tej tematyce. Zrobiłem podobną z 4, może nawet 5 lat temu. Tylko ja wziąłem BWP Звезды, ale żołnierzy wziąłem dokładnie tych samych dragonowskich (zacząłem robić w 2004 - wtedy po wielu latach nieobecności na rynku ponownie pojawił się ten zestaw). Ja wykorzystałem wszystkich 4. Mój siedzi na skrzynce plastykowej - ale tak samo wyciąga rękę do koksownika!... (trzyma PK) A ten z papierosem - niemal identyczny!
Za to podziwiam pomysł z dużym fiatem! Mi strasznie brakuje osobówek do różnych "mieszanych" dioramek. Ale nie brałem pod uwagę "żelaźniaków" ze względu na ich kiepską jakość...
BKA'44
 

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez imek46 » wtorek, 21 grudnia 2010, 18:23

BKA'44 napisał(a):Nie. Twoja diorama nie była pierwsza o tej tematyce. Zrobiłem podobną z 4, może nawet 5 lat temu. Tylko ja wziąłem BWP Звезды, ale żołnierzy wziąłem dokładnie tych samych dragonowskich (zacząłem robić w 2004 - wtedy po wielu latach nieobecności na rynku ponownie pojawił się ten zestaw). Ja wykorzystałem wszystkich 4. Mój siedzi na skrzynce plastykowej - ale tak samo wyciąga rękę do koksownika!... (trzyma PK) A ten z papierosem - niemal identyczny!
Za to podziwiam pomysł z dużym fiatem! Mi strasznie brakuje osobówek do różnych "mieszanych" dioramek. Ale nie brałem pod uwagę "żelaźniaków" ze względu na ich kiepską jakość...

Tylko kolego merytorycznie BWP jednostki LWP zaczęły otrzymywać przynajmniej pół roku po wprowadzeniu stanu wojennego latem. Wiem bo sam byłem uczestnikiem tych wydarzeń i na początku stanu wojennego stałem na tzw. szlabanie jako dowódca SKOt-a a dopiero gdzieś jak pamiętam koło lipca dostaliśmy BWP na wyposażenie. Czyli najpierw było przeszkolenie i zgrywanie załóg i cała reszta. Przynajmniej było tak w mojej jednostce czyli 36 Pułku Zmechanizowanym w Kołobrzegu, a trzeba ci wiedzieć ze jednostki Pomorskiego Okręgu Wojskowego były jednostkami pierwszorzutowymi i myśli ówczesnej doktryny wojennej dostawały lepszy sprzęt. Ale po tylu latach pewnie nie które fakty mogą mi się mylić.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez Tofik » wtorek, 21 grudnia 2010, 21:02

Z tego ci się orientuje to BWP1 zaczęły być dostarczane do polski w 1972r . A w linku niżej fotka z grudnia 1981r.
http://www.garnek.pl/zdyrma/3864105/bwp-na-krakowskim-przedmiesciu
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 20:22

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 21 grudnia 2010, 23:43

Tofik napisał(a):Z tego ci się orientuje to BWP1 zaczęły być dostarczane do polski w 1972r . A w linku niżej fotka z grudnia 1981r.
http://www.garnek.pl/zdyrma/3864105/bwp-na-krakowskim-przedmiesciu

Ale genialna galeria zdjęć z PRL... świetna
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez Patterson » środa, 22 grudnia 2010, 00:36

Super! Widziałem na żywo ludki wyglądają o wiele lepiej niż na foto. :)
Orzełki rewelacja- ale to już nic nowego jeśli chodzi o trawionki Wojtka.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35

Postprzez BKA'44 » czwartek, 23 grudnia 2010, 22:04

Już koledzy zrobili to za mnie - więc właściwie moja wypowiedź nie jest przesadnie istotna. Ale ja jednak widziałem zdjęcia BWP (również te do którego zamieszczono odnośnik) na ulicach polskich miast w 1981... Malowanie wziąłem ze starych "Żołnierzy Polskich" z owego okresu (choć po kilku latach nie mogę zaręczyć, czy były z 1979, czy 1982...). Tak więc odrzucam argument, że BWP w LWP wówczas nie było (przychodzi mi też do głowy książeczka "Prezentuj broń" z 1972 w którym twierdzono, że BWP są na wyposażeniu LWP - nawet jeśli w tymże 1972 było to lekko naciągane - to w 1981 chyba jednak już trochę ich było!).
Gdyby były normalne (plastyk, jakość i cena - bo na żywicę nie mam ochoty) SKOTY - to już dawno napadł bym nimi Czechosłowację, albo pomęczył demonstrantów w Szczecinie w 1970r. A tak trza się zadowalać tem co jest... :P
BKA'44
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości