Beutepanzer IV, Emhar 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Beutepanzer IV, Emhar 1:35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 22 listopada 2007, 22:59

emhar, tak dla odmiany..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: Beutepanzer IV

Postprzez fabisz » czwartek, 22 listopada 2007, 23:26

Jaką techniką malowałeś belkę?
Model świetny zacieków akurat nie za dużo nie za mało, co mi się najpozytywniej i najszybciej rzuciło w oczy , no i belka też

ponawiam pytanie kolegów
Kamil ty śpisz czasem? :mrgreen:
Pozdrawiam
Tomasz Fabiszewski
_________________
Obrazek
Avatar użytkownika
fabisz
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Beutepanzer IV

Postprzez MarcinKK » czwartek, 22 listopada 2007, 23:35

Trójbarwny kamuflaż? :roll:
MarcinKK
 

Re: Beutepanzer IV

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 22 listopada 2007, 23:45

MarcinKK napisał(a):Trójbarwny kamuflaż?

własciwie to nawet czterobarwny


fabisz napisał(a):Jaką techniką malowałeś belkę?


najpierw machnięta deck tan tamiyi a potem przetarta rozcienczonym natural wood vallejo. na to lekki wash z brązu van dyke

fabisz napisał(a):Kamil ty śpisz czasem?

czasem tak
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Beutepanzer IV

Postprzez ewpiga » piątek, 23 listopada 2007, 10:37

Nie pamiętam, który to był model z tych "prawdziwych tanków" prezentowanych przez Ciebie na spwm, ale wymalowany był bardzo ciekawie co zachęcało mnie do kupna takiego pudła> wtedy zakupów nie zrobiłem. Mikołaj się zbliża napiszę list to mi takiego przyniesie. Wykonanie "tego" wszystkiego> malowanie, ogólny syf, zaschnięte błoto- pierwsza klasa> czyżby było to wyrabianie nawyku u klienta interesowaniem się tym co naprawdę ładne ?
Zapytam do czegoś ta konstrukcja ramowa na górze służyła ?
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Beutepanzer IV

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 23 listopada 2007, 11:52

ewpiga napisał(a):Nie pamiętam, który to był model z tych "prawdziwych tanków" prezentowanych przez Ciebie na spwm


zapewne A7V. wiekowy, dośc paskudny model, co więcej słabo dostępny. Mimo wszystko- dobry, bo jedyny.. i pewnikiem jeszcze kiedyś do niego wrócę..

ewpiga napisał(a):czyżby było to wyrabianie nawyku u klienta interesowaniem się tym co naprawdę ładne ?


z nawyku byłbym kontent, bo mam niesłabnący sentyment do Wielkiej Wojny..

ewpiga napisał(a):Zapytam do czegoś ta konstrukcja ramowa na górze służyła ?


zabezpieczała sylwetkę kadłuba i służyła do mocowania 'urządzeń' do pokonywania okopów- faszyn, ich drewnianego odpowiednika, czyli konstrukcji o nazwie crab, lub poprostu drewnianej belki, widocznej na tym modelu. dwie pierwsze służyły poprostu do wypełniania okopu. natomiast w jaki sposób belka w jego pokonywaniu była pomocna- nie mam pojącie. Na jednym ze zdjęc widziałem jedynie, ze jest przytroczona do gąsienic- ale nadal to nie wyjaśnia tego, jak działała, i dlaczego nie była kwadratowa w przekroju. pewnikiem, jak przestanę szukać informacji na ten temat, to sama do mnie trafi, tak 'przy okazji'..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Beutepanzer IV

Postprzez Sherman » sobota, 24 listopada 2007, 08:10

W tym modelu razi mnie tylko... łańcuch. Ani go rdza nie tknęła, ani go nie pobrudzili błockiem... Belka też zaczysta do tego czołgu... a poza tym to mi tylko nazwa Motorhead do głowy przychodzi... :P
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Beutepanzer IV

Postprzez Komar » wtorek, 27 listopada 2007, 12:46

Bardzo ładnie pomalowany i zrobiony model, widzę że zainteresowania są w kierunku rzadko podejmowanego tematu przez modelarzy jak I wojna światowa. Jeżeli mogę zauważyć to przy dolnych krawędziach modelu zabrudzenia imitujące błoto powinny mieć bardziej zbliżone kolory do błota niż do koloru modelu. Jednak samo wykonanie to pierwsza liga modelarska jest na co popatrzeć. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Komar
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości