Tiger I 1/35 Italeri

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez TomSven » wtorek, 1 lutego 2011, 17:50

Witam,

Jest to mój ósmy model,a siódmy pancerniak.Na początku chciałem zaznaczyć że nie ma on nic wspólnego z prawdą historyczną.Podczas budowy dowiedziałem się na tym forum że model wypuszczony przez Italeri po prostu nie istniał.Trzeba było by go przerobić,jednak nie miałem ochoty ani doświadczenia.Model malowany pędzlem,nowy sposób na podstawkę i malowanie "ala aero".Osobiście patrząc na inne moje modele jestem zadowolony,choć dostrzegam błędy i zamierzam je poprawić przy następnych modelach.Zdjęcia robione starą cyfrówką przy warunkach polowych,niestety na chwilę obecną tylko takie mogę zaprezentować.Proszę o jak najwięcej praktycznych porad.Pozdrawiam Tomasz.

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Reklama

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez Axel1st » wtorek, 1 lutego 2011, 18:21

Jakimi farbami malowałeś?
Warsztat: Szyłka 1:35, T-55AM 1:35
Pozdrawiam Paweł Koseda
http://www.plasticscalemodels.blogspot.com

Grupa Modelarska Valkyria Grudziądz
https://web.facebook.com/grupamodelarskavalkyria/
Avatar użytkownika
Axel1st
 
Posty: 606
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:02
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez Stratocaster » wtorek, 1 lutego 2011, 19:07

O fotografiach: część zdjęć nieostra i balans bieli chyba "poleciał", bo kolorystyka dziwna. Może zrób sesję lepszym aparatem, albo zaingeruj w ustawienia. Dziwnie to wygląda. Kwestią gustu natomiast jest ten karton za modelem, w kolorze tak potwornie dominującym, że ledwo Twoja praca się przebija przez tę poświatę.
O modelu powiem tylko tyle, że umiesz malować pędzlem bardzo dobrze.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez TomSven » wtorek, 1 lutego 2011, 19:22

Axel1st napisał(a):Jakimi farbami malowałeś?


Pactrami,ale po paru lekturach i praktykach przechodzę na vallejo.

Stratocaster napisał(a):O fotografiach: część zdjęć nieostra i balans bieli chyba "poleciał", bo kolorystyka dziwna. Może zrób sesję lepszym aparatem, albo zaingeruj w ustawienia. Dziwnie to wygląda. Kwestią gustu natomiast jest ten karton za modelem, w kolorze tak potwornie dominującym, że ledwo Twoja praca się przebija przez tę poświatę.
O modelu powiem tylko tyle, że umiesz malować pędzlem bardzo dobrze.


Wcześniej miałem lepszy aparat,lecz niestety nie ma już do niego dostępu.Jak znajdę czas to może jeszcze coś pokombinuję.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez TomSven » wtorek, 1 lutego 2011, 19:22

Axel1st napisał(a):Jakimi farbami malowałeś?


Pactrami,ale po paru lekturach i praktykach przechodzę na vallejo.

Stratocaster napisał(a):O fotografiach: część zdjęć nieostra i balans bieli chyba "poleciał", bo kolorystyka dziwna. Może zrób sesję lepszym aparatem, albo zaingeruj w ustawienia. Dziwnie to wygląda. Kwestią gustu natomiast jest ten karton za modelem, w kolorze tak potwornie dominującym, że ledwo Twoja praca się przebija przez tę poświatę.
O modelu powiem tylko tyle, że umiesz malować pędzlem bardzo dobrze.


Wcześniej miałem lepszy aparat,lecz niestety nie ma już do niego dostępu.Jak znajdę czas to może jeszcze coś pokombinuję.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez JaS » środa, 16 lutego 2011, 18:47

Mi sie bardzo podoba trawa i ta odkryta ziemia.
Licentia Poetica
JaS
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 5 listopada 2008, 19:04
Lokalizacja: Sztokholm (czasem W-Wa)

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez TomSven » środa, 16 lutego 2011, 19:49

JaS napisał(a):Mi sie bardzo podoba trawa i ta odkryta ziemia.


Dziękuję.

Niestety zdjęcia są bardzo kiepskie,oddają złe kolory.W rzeczywistości model wygląda całkiem inaczej.

Pozdrawiam Tomek.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez TomSven » czwartek, 12 maja 2011, 19:14

Witam ponownie.

Odgrzewam temat ponieważ zakupiłem statyw,poczytałem trochę o fotografowaniu i postanowiłem wybrać się plener.Wrzucam poprawione,myślę że lepsze zdjęcia.Mam nadzieję że teraz będziecie mieli większe pole do komentowania :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapomniałem dodać,że go przykurzyłem oraz usunąłem te duże kamienie,ponieważ moim zdaniem kiepsko wyglądały.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: Tiger I 1/35 Italeri

Postprzez karambolis8 » czwartek, 12 maja 2011, 20:06

Powinieneś jeszcze jednak poczytać o kadrowaniu i kompozycji. Bardzo słabe są kadry, na których obcinasz lufę czołgu. Ale to po części jest też konsekwencja nienajlepszej kompozycji samej dioramki. Jednak poza pierwszymi dwoma, gdzie kuleje ostrość, zdjęcia są znacznie lepsze technicznie. Przede wszystkim poprawiłeś światło i widać, że panujesz nad kolorami.

Odnośnie tej uciętej lufy:
Jest taka (może niepisana) zasada równowagi kompozycji. Twojemu modelowi lufa wystaje poza podstawkę, a z tyłu czołgu "straszy" puste miejsce. Kompozycja jest ciężka z jednej strony, krzaczki słabo równoważą tą gołą przestrzeń. Wg mnie znacznie lepiej by było, gdyby czołg był ustawiony lufą w kierunku tego pustego obszaru za nim. Ale oczywiście to nie jedyne rozwiązanie.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości