Sd.kfz.221, Bronco 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez KK » wtorek, 5 lipca 2011, 20:04

Witam.
Sd.kfz.221, Bronco prosto z pudła.Model sklejony przeleżał 3 lata w kartonie, pomalowany przez przypadek chciałem przetestować nowy kompresor :). Malowany: podkład czarny ze spreja lakier do zderzaków, baza vallejo rozjaśniony jakimś jasno szarym Mr Hobby, łosz Miga, filtr Miga, zacieki oleje i benzyna do zapalniczek, pigment z fixerem nakładany aero, na koniec matowy vallejo.
Sdek w barwach 1 Dywizji Pancernej SS Leibstandarte SS Adolf Hitler, wrzesień 1939r.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KK
 

Reklama

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez Iwan » wtorek, 5 lipca 2011, 23:52

Ładny model. Podoba mi się malowanie, zacieki, otarcia farby (chociaż niektóre jak na mój gust nieco za duże), ślady kurzu również wyglądają nieźle.
Tak z ciekawości: widzę, że wash od Miga się sprawdził całkiem dobrze. Twoim zdaniem warto się bawić z np. farbami olejnymi czy gotowy wash zastępuje je / jest od nich lepszy?
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez Korowiow » środa, 6 lipca 2011, 00:59

Ładny model podoba mi się, taki wyszedł w stylistyce Warhammera.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez spiton » środa, 6 lipca 2011, 01:22

Fajna wyścigówka. Bardzo profesjonalnie pomalowany i foty też fajne. Tylko ta lina jakaś taka ...mało wojskowa.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez rzelu » środa, 6 lipca 2011, 07:45

1.Te siatki na wieżyczce były bardzo delikatne, praktycznie przeźroczyste - odpowiednikiem w skali byłaby chyba rozciągnięta pończocha.
2. Reflektory wydają się być za nisko.
3. Te osłony na reflektorach były z brezentu, więc powinny być matowe.
4. Ogólnie pojazd w ciekawym, mrocznym klimacie.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez KK » czwartek, 7 lipca 2011, 23:34

Witam

Dzięki Panowie za dobre słowo :)

Co do łosza Miga jest naprawdę super tylko mam wrażenie ,że nie rozpływa się dostatecznie dobrze i muszę przetestować oleje i ten rozpuszczalnik o którym Artur pisał viewtopic.php?f=76&t=16767

Reflektory zamontowane w/g instrukcji co do ich osłon to trochę poprawię ,siatki są cieniutkie na zdjęciach tego nie widać.
KK
 

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez el Rozito » piątek, 8 lipca 2011, 00:07

Korowiow napisał(a):... taki wyszedł w stylistyce Warhammera.

... i uciekł od realizmu ale z Warhammer'em masz rację :mrgreen: . Patrząc na błyszczące opony można odnieść wrażenie, że jest tuż po deszczu, tylko wtedy to błoto takie nijakie. Użycie przez Autora matowego (nie bardzo :-/ ) Vallejo jednak temu przeczy. Ten sznur na przodzie pojazdu też nie wiem co imituje, bardzo gruby sznur właśnie czy zardzewiałą linę holowniczą (ale to z holownika dla statków chyba ;o) )?
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez KK » piątek, 8 lipca 2011, 00:15

:) Michał tam błocka nie ma raczej bardzo gruba warstwa kurzu, co do liny-sznura to właśnie ma to imitować kawał sznura znaleziony gdzieś na wsi którym załoga przytroczyła kanistry co by nie spadły ;o)

Jeśli chodzi o mat a raczej nie mat vallejo to masz rację .
KK
 

Re: sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez el Rozito » piątek, 8 lipca 2011, 10:55

Znaleźli na wsi takiego sznura? Hmmm... ok, historię kupuję tylko on jest grubszy od trzonka szpadla z tego pojazdu :D . Kurz moim zdaniem powinien być jaśniejszy, a takie ciemne to nawet suche błocko nie jest, popatrz na maszyny rolnicze, budowlane czy też auta terenowe lub osobówki.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Sd.kfz.221, Bronco 1:35

Postprzez uki761 » piątek, 8 lipca 2011, 16:38

Ma klimacik ten Twój model. Podoba mi się.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości