Kriegslokomotive BR52, Trumpeter 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Kriegslokomotive BR52, Trumpeter 1:35

Postprzez spiinacz » czwartek, 20 września 2007, 01:49

Firma: Trumpeter
Model: BR52
Skala: 1/35
Model malowany farbkami MM.
Ślady eksploatacji: Pigmenty TALEN, ołówek i farbki olejne.


Miałem przyjemność (?) sklejać nowy produkt Trumpetera, jakim jest BR52. Do niedawna jeszcze Brki dostępne były tylko z CMK i to za duże pieniądze (niestety). Jako, że mam modele obu tych firm na stanie (a kolejna BRka z CMK już w drodze) trzeba przyznać, że Trumpeter, w znacznej części wykonany jest lepiej od modeli CMK. Jedyny WIELKI MINUS dla Trumpetera jest za to, iż nie było elementu, którego nie trzeba by w jakikolwiek sposób obrabiać. Mnóstwo śladów po wypychaczach, nadlewki, przesunięcia formy. Nie wygląda to na model z 2006r. Model do tanich nie należy więc jak ze 400 złociszy, powinno się tam znaleźć m.in. troszkę więcej blach (szczególnie wszystkie zegary)… Mimo braków i błędów w modelach osobiście wybrałbym CMK (częściowo dlatego, że lubię modele pachnące żywicą ).

Co do malowania to miałem wielki problem i brak jakiejkolwiek wizji na "przybrudzenie" ciuchci. Wyszło, jak wyszło ;) Lepiej można zrobić zawsze. Ale jakby nie patrzeć, jestem zadowolony z końcowego efektu.


:!: Chciałbym podziękować Pawłowi Grochowskiemu za miły prezent w postaci tego modelu :!:


PS
Na kilku zdjęciach są przekłamane kolory.
Jak za dużo zdjęć to przepraszam ;o)


Miłego oglądania:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00
Lokalizacja: Poznań `84

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości