SU-102 Skala 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez KK » sobota, 27 sierpnia 2011, 15:05

Dajan 52 napisał(a): gaski -wedlug[/color] mnie do wymiany ( nie mowie tu o fruilach bo to koszta jak cholera, ale przynajmniej Bielika)


To jakaś nowa polska firma jest ten BIELIK :?:

Fajne su tylko malowanie odstaje od reszty.
KK
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez Paweł Czarnocki » sobota, 27 sierpnia 2011, 22:23

Bardzo interesujące modele prezentujesz.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez marder » niedziela, 28 sierpnia 2011, 01:06

Robert Ostrowski napisał(a):
Dajan 52 napisał(a): gaski -wedlug[/color] mnie do wymiany ( nie mowie tu o fruilach bo to koszta jak cholera, ale przynajmniej Bielika)


To jakaś nowa polska firma jest ten BIELIK :?:


Zapewne chodzi o Bilka ;o)
Obrazek
http://www.netmerchants.co.uk/product.p ... rack_links
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez rollingstones » niedziela, 28 sierpnia 2011, 09:27

Cześć, od siebie dodam że można by faktycznie trochę pobajerować malarsko, ale jestem pełen podziwu nie tylko umiejętności ale również samozaparcia w budowie tych skreczów.
Gratuluję
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez eljazz » niedziela, 28 sierpnia 2011, 15:43

Rozumiem twoje rozczarowanie malowaniem, ale brak materiałów ikonograficznych na więcej nie pozwala. Chyba że masz na myśli obicia, brudzenie, itp. nie jestem zwolennikiem upaprania modeli tylko dlatego, że taka jest moda. A na dowód, że również brudzę modele zamieszczę w najbliższym czasie model Pzkpfw III. Pozdro.
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez rollingstones » niedziela, 28 sierpnia 2011, 15:56

Hej. Nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. Nie chodzi mi o jakieś specjalne poobijanie pojazdu , a raczej na bazie tego co jest już zrobione dodanie jakiś akcentów. Na tle suchego błota zrobić mokre zacieki. trochę plam po oleju, jakieś wycieki z włazów inspekcyjnych itp. Do tego nie potrzeba specjalnej dokumentacji, tylko obserwacji pojazdów a zdjęć i inspiracji można znalesc mnóstwo. Tak jak napisałem wcześniej nie zmienia to mojego zdania o jakości pracy. Chciałbym tak umieć
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez eljazz » niedziela, 28 sierpnia 2011, 16:27

rollingstones napisał(a):Hej. Nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. Nie chodzi mi o jakieś specjalne poobijanie pojazdu , a raczej na bazie tego co jest już zrobione dodanie jakiś akcentów. Na tle suchego błota zrobić mokre zacieki. trochę plam po oleju, jakieś wycieki z włazów inspekcyjnych itp. Do tego nie potrzeba specjalnej dokumentacji, tylko obserwacji pojazdów a zdjęć i inspiracji można znalesc mnóstwo. Tak jak napisałem wcześniej nie zmienia to mojego zdania o jakości pracy. Chciałbym tak umieć



Uwielbiam rolingstones'ów i naprawdę ciebie rozumiem, ale będąc na kontrakcie w Rosji odwiedziłem muzeum w Kubince, i tak go właśnie zapamiętałem-był wyczyszczony na "glanc". Pozdro.
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez kicus » niedziela, 28 sierpnia 2011, 16:50

eljazz napisał(a):i tak go właśnie zapamiętałem-był wyczyszczony na "glanc". Pozdro.

Co jednak nie przeszkodziło Ci w wykonaniu na nim mało atrakcyjnego wizualnie błota...
Sama budowa imponująca.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez eljazz » niedziela, 28 sierpnia 2011, 17:01

No właśnie to jest uleganie sugestiom, po publikacji pierwszego zdjęcia otrzymałem telefony od znajomych, że pachnie płynem do mycia podłóg, sam już nie wiem co lepsze? dzięki za wpis pozdro.
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez marder » niedziela, 28 sierpnia 2011, 18:10

eljazz napisał(a):... odwiedziłem muzeum w Kubince, i tak go właśnie zapamiętałem-był wyczyszczony na "glanc".

Zatem jeśli chciałeś wykonać go jako eksponat muzealny, mogłeś zostawić go jako czyściocha, ale skoro zdecydowałeś się już na brudzenie układu jezdnego, to z Kubinką niewiele ma już wspólnego ;o) ... i wejść z brudzeniem, kurzeniem, zaciekami itp, itd, czyli wszystko to, co sugeruje ci Seba (Rollings) wyżej, na boki pojazdu i jego górę.
...bo teraz trochę dziwnie wygląda, taka czysta górna część pojazdu.
I o to chodzi adwersarzom ;o)
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez eljazz » niedziela, 28 sierpnia 2011, 19:59

Macie panowie racje, tyle, że teraz to raczej daremne żale, myślę że będzie lepiej. Prawda jest taka, że nie należę do tych co lubią brudzić dla brudzenia, jutro wrzucam ubrudzony model ocenicie. Na koniec pytanie, po której stronie siedzi pilot w sam. pasażerskim. dzięki.
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez Dajan 52 » niedziela, 28 sierpnia 2011, 21:02

Ja nie przyczepiałem się do rodzaju świec dymnych tyko do tego ze został widoczny ślad klejenia - zwłaszcza na lewej. Na zdjęciu akurat zostały pokazane najnowsze świece i ostatnie, później stosowano termiczna aparaturę dymotwórcza.Inaczej zwana TAD.
Dajan 52
 

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez eljazz » niedziela, 28 sierpnia 2011, 21:16

Dajan 52 napisał(a):Ja nie przyczepiałem się do rodzaju świec dymnych tyko do tego ze został widoczny ślad klejenia - zwłaszcza na lewej. Na zdjęciu akurat zostały pokazane najnowsze świece i ostatnie, później stosowano termiczna aparaturę dymotwórcza.Inaczej zwana TAD.



Dajan 52 ja czytałem twego posta no i pozostaje mi tylko przyznać się do błędu i ----tyle. Dzięki za uwagi .
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez marder » niedziela, 28 sierpnia 2011, 21:57

Dajan 52 napisał(a):Ja nie przyczepiałem się do rodzaju świec dymnych ...


A czy ktoś się tego czepiał?
A gwoli ścisłości, rysunek techniczny poniżej i owszem, pokazuje wczesny typ świec zamontowanych na SU-101/102, ale już na zdjęciach widać, że są to właśnie te nowsze, łącznie z mocowaniem, bodajże BDSz-5, ale jeśli się mylę, lepsi ode mnie oświecą was.
Obrazek
I fotki, zdjęcia przedstawiają i SU-101 i 102.
Obrazek
Obrazek
Nie wiem o co ten dym :roll:
Fotki i rysunek z netu.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: SU-102 Skala 1:35

Postprzez Dajan 52 » niedziela, 28 sierpnia 2011, 22:15

Marder - czytaj ze zrozumieniem.Eliazz nie dogodzisz nikomu, to raz a po drugie nie każdy ma zdolności rolingstonsa.
Dajan 52
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości