M-923 A1 BigFoot, Haubica M198 - Italeri & Trumpeter 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M-923 A1 BigFoot, Haubica M198 - Italeri & Trumpeter 1:35

Postprzez Przemek Przybulewski » poniedziałek, 5 września 2011, 15:35

Witam wszystkich,

Uff, w końcu udało mi się skończyć. :D
Modele kilka razy odkładane były na półkę. Big Foot'a zacząłem ponad rok temu i na początku tylko on miał być na podstawce.
Później koncepcja się zmieniła i doszła haubica, którą de facto też robiłem co najmniej w trzech podejściach.
Same modele nie powalają. Ciężarówka miała dużo śladów po wypychaczach, niektóre w dosyć upie...wych miejscach.
Haubica trochę lepsza w klejeniu choć też wymagała dużej ilości szlifowania.
Sama podstawka w założeniu ma być kontrastem do większości podstawek i samego sprzętu.

Jak wyszło, sami oceńcie. Zapraszam do oglądania i komentowania:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek Przybulewski
 
Posty: 551
Dołączył(a): piątek, 2 września 2011, 14:24

Reklama

Re: M-923 A1 BigFoot, Haubica M198 - Italeri & Trumpeter 1:35

Postprzez JagdPanther » wtorek, 20 września 2011, 09:48

Bardzo przyjemna w odbiorze diorama. Dla mnie modele są poprawnie złożone i pomalowane to samo tyczy się dioramy. Oby tak dalej i na jeszcze lepszym poziomie. ;o)
Avatar użytkownika
JagdPanther
 
Posty: 346
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 13:41

Re: M-923 A1 BigFoot, Haubica M198 - Italeri & Trumpeter 1:35

Postprzez shivadog » wtorek, 20 września 2011, 10:21

Ogólnie kompozycja ciekawa. Jest trochę detali, które nie grają bądź są dziwne: połączenie drogi z brukiem; dziury w bruku wypełnione wodą, a na drodze gruntowej ani śladu wody; liście tylko na drodze gruntowej, a nie ma ich na poboczach, pod płotem itp (nie wiem czemu ale jakoś nie wyobrażam sobie tu drzewa w pobliżu); trawa równo przystrzyżona - mogło tak być, ale pod płotem i przy słupkach z reguły jest dłuższa; przy psiej budzie powinne być miejsca wydeptane przez psa (często przy płocie jest też "wybiegana" taka ścieżka); przyłożyłeś się do śladów eksploatacji pojazdu, a odpuściłeś tą stronę otoczenia z psem - moż warto by ten wiatrak, budę, płot też trochę mocniej "poeksploatować".
Jeśli możesz wywal te opisy z ramki, strasznie odbierają uwagę od tematu i szpecą.
Fajny pomysł z tą konstrukcją.

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości