su-85 Tamiya 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

su-85 Tamiya 1:35

Postprzez ups » piątek, 9 września 2011, 17:40

Po bólach chyba skończyłem. Zestaw starej tamki z blaszkami abera i lufką rb, plus gąski od bileka.
Z malowania i brudzenia o dziwo jestem nawet zadowolony, gorzej z samym klejeniem. Zdaję sobie sprawę ,że kratki , wloty nad przedziałem silnika które wykonałem to porażka. Niestety poległem na zestawie abera :hmmm: , który po prostu był dla mnie za trudny. Nie miałem drucików o małej średnicy i posiłkowałem się drucikami obieranymi z izolacji , które jak się okazały były za twarde i przy tym zbyt sprężyste do kształtowania :sciana: .
Próbowałem maskować to "gałązkami" ale jak wyszło oceńcie sami.

Pozdrawiam.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: su-85 Tamiya 1:35

Postprzez macius » piątek, 9 września 2011, 20:53

Źle to nie wygląda:) Nie mniej na 1 i 4 zdjęciu widać mały bubel przy gąsienicach. Gąska nie przylega do koła napinającego a przy kole jezdnym jest o jedno ogniwko za dużo. Spróbuj to zlikwidować po przez imitację ugięcia się gąsienicy pod własnym ciężarem między kołami. Radził bym też przetarcie gąsienic jakimś metalizerem. :) To tyle z mojej strony. Pozdrawiam :)
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: su-85 Tamiya 1:35

Postprzez mae » piątek, 9 września 2011, 21:23

Model wygląda dobrze. Poza minusami jakie wymienił mój przedmówca, mam wrażenie, że kalki numerów są położone na jakiejś plamie zieleni w innym kolorze.
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Re: su-85 Tamiya 1:35

Postprzez ups » sobota, 10 września 2011, 11:10

Witam.



mae napisał(a):Model wygląda dobrze. Poza minusami jakie wymienił mój przedmówca, mam wrażenie, że kalki numerów są położone na jakiejś plamie zieleni w innym kolorze.


To celowy zabieg mający imitować zmianę numeracji w warunkach polowych.


Co do gąsek przesunięcie wynika ze sposobu montowania przednich kół. Oczywiście wystarczy przesunąć lekko oś do przodu i wszytko wraca do normy.
Posłużę się tu fotką siostrzanego zestawu tamki 1-34/76 , który składam.


Obrazek


Pozdrawiam
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: su-85 Tamiya 1:35

Postprzez Ostach » sobota, 17 września 2011, 17:41

Jak te gałązki zrobiłeś? Potrzebuję takich :D

Model wg mnie udany, trochę jedynie tę gęś trzeba omijać wzrokiem.

pozdrawiam i gratuluję
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: su-85 Tamiya 1:35

Postprzez ups » niedziela, 18 września 2011, 15:31

No cóż gałązki to nic innego jak krzeczki gotowiec firmy polak , które troszkę porozrywałem i lekko pokolorowałem.
Pozdrawiam
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości