Jeep Willys -1/6 Dragon

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez ROMAN » sobota, 8 października 2011, 16:58

Ja tylko dopytam przy okazji tego świetnego modelu, dlaczego niektóre firmy modelarskie wycinają część atrapy Jeepa. Co o tym myślicie, bo sam robiąc ten model wiem, że Artur sam tego nie wycął.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Marcin Łukawski » sobota, 8 października 2011, 17:47

Roman wycinają jedynie w przypadku jeepa SAS, bo one tak miały :)
Ja sobie zamówiłem 2 różne konwersje żywiczne dedykowane do modelu Tamki tyle, że w 35-ce super sprawa...plus 3 zestawy także różnych figurek(kierowców). Chcę jeszcze kupić chevroleta 30 LRDG do kompletu :)
Ostatnio wyszedł model Dragona z serii Cyber Hobby...trochę kiszka...nie dosyć, że drogi to starsza Tamiya jest o wiele lepsza. Nie postarali się niestety. Sorki za ot...
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Soris000 » sobota, 8 października 2011, 19:04

ROMAN napisał(a):Ja tylko dopytam przy okazji tego świetnego modelu, dlaczego niektóre firmy modelarskie wycinają część atrapy Jeepa. Co o tym myślicie, bo sam robiąc ten model wiem, że Artur sam tego nie wycął.


Ciekawe. W moim ta atrapa jest cała i trzeba ją wycinać samemu. Inna sprawa, że jak na tą skale, to Dragon się nie popisał finezją odwzorowania detali.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez ROMAN » sobota, 8 października 2011, 19:08

Marcin Łukawski napisał(a):Roman wycinają jedynie w przypadku jeepa SAS, bo one tak miały :)

Obrazek
Niekoniecznie, zrób konwersję lub model żywiczny całego modelu i zapłać za ten znaczek powyżej. Na żadnym z pudełek jakie były opakowaniem do świetnych modeli Artura nie ma nazwy Jeep. To nie ma nic wspólnego z SAS. Italeri, nr 6468 z walk europejskich ma wyciętą atrapę. Jak to się ma wobec praw autorskich i planów i odwzorowania modelu względem oryginalnego pojazdu? Piszę to po to nie bez Kozery, bo wielu z nas sprzedając modele używa nazw własnych jak JEEP lub innych nie zastanawiając się, że nazwa dana może być czyjąś własnością i może dlatego poprawiamy model bo firma modelarska jak Dragon go z premedytacją nie wypuszcza, poprawnego bo znaczek kosztowałby ogromne pienążki. Bezpieczniej jest dla firmy zrobić tudzież podobiznę jeepa niż jego dokładność a później jakaś firma wypuści konweresję coś upadabniającą. Ani jedna ani druga nie przekroczy progu dostępności pod zarzut kradzierzy praw autorskich. Tylko my durni sprzedajemy swoje modele dopracowane pod względem merytorycznego oryginału, nieświadomi tego, że wytwórcy danego modelu przeżucają na nas odpowiedzialność za prawa autorskie. Artur na Alegro wpisz jak na pudełku stanowi, będzie dla Ciebie i dla Twojej rodziny bezpieczniej.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Marcin Łukawski » sobota, 8 października 2011, 19:36

Roman trochę się nie zgodzę z Tobą. Dragon robi wersję zarówno SAS, która miała wycięte żebra na atrapie, jak i wersję z żebrami europejską etc.
Jeśli chodzi o Italerkę to ja miałem identycznego jeepa jakiego podałeś nr katalogowy tylko z Revella i miał całą atrapę, jeep Tamiya też ją posiada, Italeri z przyczepką także. Natomiast wydaje mi się, że ramka która jest w tej Italeri którą podałeś znajduje się w modelu Commando Car...czyli SAS wersji europejskiej.
Nie wydaje mi się aby to miało znaczenie jeśli chodzi o prawa autorskie...ale nie znam się.
Natomiast co do nazw pojazdów to oczywiste, chodzi o prawa autorskie jeśli nie używają słowa Jeep.
Z drugiej strony, Dragon sprzedaje niepomalowaną zabawkę...a Artur odwalił kawał dobrej roboty i ma prawo nazwać swoją pracę jak chce. Myślę, że nie będzie miał problemów z tego powodu :).
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez ROMAN » sobota, 8 października 2011, 19:43

Masz racje co do modelu i Artura pracy, reszta na inny temat, mnie tylko powiedz gdzie pisze, że to Jeep. O niuansach porozmawiamy kiedyś jak się spotkamy. "Jeep, jest tylko jeden".
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 9 października 2011, 00:44

Na wypustach Dragona nie ma napisane, że to jeep, i jest to jasne, że chodzi o prawa autorskie...Tamiya ma zarówno na pudle i instrukcji z odpowiednim znaczkiem. Niestety co do wycinania tych poprzeczek w kwestii praw autorskich jakoś nie daję wiary ;).
Ja nie kupię tych wielkoludów. nie mam na to miejsca :) Poza tym uważam, że producent mógł się pokusić o dodanie trochę więcej bambetli (no ale przecież to wypust typowo pod ich laleczki).
Nie mówiąc o wersji w skali 1/35, która jak na plastik mimo iż to wersja SAS, nie jest warta swojej ceny . Ostatnio kupiłem podwójną konwersję na 2 jeepy i kosztowało mnie to tyle co jeden jeep w skali 1/35 z Cyber hobby a tam oprócz kanistrów z dodatków nie ma nic... trochę przegięli - circa 200 zł za model i to jeszcze z babolami... http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... h6681.html
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 9 października 2011, 00:47

Marcin Łukawski napisał(a):Tamiya ma zarówno na pudle i instrukcji z odpowiednim znaczkiem.


Z tym to bym się nie do końca zgodził ;o)

Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 9 października 2011, 01:17

Owszem Tomku ale pisaliśmy o Jeepie nie o innych modelach ;o)

Obrazek

A tu jest jak byk właściwa nazwa i znaczek oryginalności
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Artur » niedziela, 9 października 2011, 01:27

Panowie ! Jeep SAS porażka , pręty przed chłodnica trzeba usuwać samemu , instrukcja błędna,zero dodatków , zrobione na odwal dla ludzi co zajmują się figurasami 1/6.
Mam na warsztacie ich najnowszy wypust-Pz II-totalna porażka,żadnego spawu,błędy w mocowaniach,uproszczone maxymalnie,szkoda słów.
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Pan_Cerny » niedziela, 9 października 2011, 10:57

Pomysł że pręty osłony chłodnicy zostały usunięte w modelu po to by nie płacić praw autorskich jest jednym z bardziej karkołomnych i bezsensowych z jakimi się spotkałem.
Wystarczy zadać sobie trud i zajrzeć do literatury. Pręty były wycinane w pojazdach SAS w warunkach pustynnych żeby zwiększyć przepływ powietrza do chłodnicy. Pojazdy były mocno przeciążone przewożonym osprzętem i silnik ostro dostawał w kość.
W Europie te same auta już miały coraz częściej zakładane różne osłony pancerne z przodu albo wspawywane żaluzje, żeby zabezpieczyć chłodnice. Wozy już nie były tak obciążone sprzętem, temperatury były mniej krytyczne a możliwość ostrzelania znacznie większa.
A że nazwy Jeep nie ma na pudełku też nie ma się co dziwić. Te samochody tak się wtedy nie nazywały. Zwyczajowa nazwa jeep została zarejestrowana jako marka dopiero w roku 1950.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Yantom » niedziela, 9 października 2011, 11:25

Bajka ! Mogą służyć za eksponaty w muzeum. A przepis na karabiny wart wypróbowania. Gratulacje.
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez ROMAN » niedziela, 9 października 2011, 11:30

No toś mi Panie "cerny" dokopał. :mrgreen:

Pan_Cerny napisał(a):Pomysł że pręty osłony chłodnicy zostały usunięte w modelu po to by nie płacić praw autorskich jest jednym z bardziej karkołomnych i bezsensowych z jakimi się spotkałem.
Wystarczy zadać sobie trud i zajrzeć do literatury.


No właśnie zajrzyj, w kontekście dzisiejszego prawa.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez Pan_Cerny » niedziela, 9 października 2011, 11:40

Absolutnie nie było to moim zamiarem.
Tylko w każdej monografii jest zawsze wspomniane o kłopotach z nazwą, o zawiłościach własnościowych, o producentach itp. A jeśli jest pokazany jeep SAS-u, to i o prętach atrapy się mówi.
Ale to może tylko mi się wydaje, ze to taka oczywista oczywistość, bo jeep to moja ulubiona konstrukcja i mam trochę makulatury na jego temat.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Jeep Willys -1/6 Dragon

Postprzez ROMAN » niedziela, 9 października 2011, 11:55

No właśnie ani ja ani Ty nie jesteśmy guru bo zawasze się znajdzie inny gość co przedstawi kontrapunkt. Wiedza jest zmienna a jej zasadnosć ulega płynności np. na tym forum. Rób swoje a ja robię swoje. Robimy modele jak nam fabryka dała i dodajemy interpunkty do danego modelu jak wiedza lub dodatki nam na to pozwalają. Koniec kropka w pracy Artura.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości