Pz.Kpfw.III ausf.M, Tamiya, 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.Kpfw.III ausf.M, Tamiya, 1:35

Postprzez Mecenas » niedziela, 23 października 2011, 15:11

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że musi sobie skleić czołg. Ja tak miałem już kilka razy. Swego czasu, chyba z 10 lat temu, dostałem owego panzera. Jak ustaliłem zestaw miał numer katalogowy 35011, wypraski były prawdopodobnie nawet starsze ode mnie. W pudełku były też chyba jedne z pierwszych blach Eduarda. Od siebie dodałem trochę detali z Abera, lufę działa, obu MG i antenę z RB oraz całą masę własnoręcznie zrobionych detali. Model miał swoje wzloty i upadki, raz trafiał do szafy to znów na biurko. Udało mi się go ukończyć ok rok temu w ramach prywatnego projektu kończenia za wszelką cenę kiedyśtam zaczętych modeli, ale w te wakacje dodałem i przemalowałem parę detali. Dzisiaj natomiast wprawiałem się w obsłudze aparatu więc i Panzerowi zrobiłem kilka zdjęć.

W pełni zdaję sobie sprawę z wielu błędów merytorycznych oraz techniki wykonania prezentowanego modelu, ale wybór był prosty: albo zostanie tak jak jest albo znowu pójdzie w odstawkę. Nauka nie poszła w las, trochę doczytałem o Trójkach, poćwiczyłem kilka nowych technik malarskich oraz ogólnobudowlanych a kolejna "never ending story" doczekała się ostatniego rozdziału.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pz.Kpfw.III ausf.M, Tamiya, 1:35

Postprzez KK » niedziela, 23 października 2011, 16:20

Michał popraw malowanie tłumika bo taki jakis mdły bez wyrazu ,reszta jak dla mnie OK nic bym nie poprawiał.
Kiedy nastepny dżołg :) ?
KK
 

Re: Pz.Kpfw.III ausf.M, Tamiya, 1:35

Postprzez Mecenas » niedziela, 23 października 2011, 17:35

Dżołg? Raczej joke w moim przypadku. Nie prędko chyba, walczę z innymi nieskończonymi modelami jeszcze. Mam fajny model Flakpanzera I z Dragona w wersji Smart Kit i trochę blaszek z Griffona (amunicja, skrzynki, jakieś części do samego Flaka 38). Pewnie na Euro zacznę chociaż chciałbym dużo wcześniej :)

Dzięki Robert za komentarz. Tłumik to była czysta improwizacja. Jakbyś widział poprzednie wersje to byś dopiero się uśmiał. Z braku odpowiednich środków robiłem ersatz z pasteli w kolorach żółtym, czerwonym i ziemisto-brązowym.

Zapomniałem dodać w opisie modelu, że wykorzystałem jeszcze ogniwkowe gąsienice z jakiegoś modelu Dragona, zdobyte dzięki działowi "Giełda" tego forum. :) Pojazd niby ukończony jest w barwach 4 kompanii Pułku Pancernego "Totenkopf", Dywizji Grenadierów Pancernych SS "Totenkopf", Charków 1943 - wzorowane na jakiejś sylwetce znalezionej w publikacji wyd. Ajaks/Militaria.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Pz.Kpfw.III ausf.M, Tamiya, 1:35

Postprzez Kosynier » środa, 26 października 2011, 09:56

Model wyszedł bardzo fajnie. Popracuj trochę nad tłumikiem i będzie ekstra.
Avatar użytkownika
Kosynier
 
Posty: 433
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2008, 23:44

Re: Pz.Kpfw.III ausf.M, Tamiya, 1:35

Postprzez Mecenas » środa, 26 października 2011, 10:52

Dzięki za opinię. Z tłumikiem będę ćwiczył, ale chyba w następnym modelu. Do tego po prostu nie mam już serca, za dużo nerwów mnie kosztował przez te wszystkie lata podczas budowy.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości