Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Kuba P. » niedziela, 22 stycznia 2012, 22:29

Ok z klapą w porządku. Jeśli to "retro-fit" i pojazd był przebudowany do wożenia PaK 40 a nie nowa sztuka to może zostać.
Ja dla swojego kupiłem nowy kadłub, bo chcę zrobić wóz walczący na Śląsku pod sam koniec wojny i tu potrzebuję późnej sztuki.
Ale zarzut klapy wycofuję.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » niedziela, 22 stycznia 2012, 22:31

Tak jak napisał p.Marek pakwageny pochodziły z dwóch źródeł i były to fabrycznie nowe wozy jak też przerabiane 251/9. Wszystko zależy jaki pojazd robimy bo jak widać na fotkach możliwe są także nawet wczesne gaski.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Kuba P. » niedziela, 22 stycznia 2012, 22:32

Ok, w porządku. Tu jest jasne i cofam zarzut klapy.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 22 stycznia 2012, 23:28

Panowie o co te krzyki, jest to forum modelarskie i krytyka też jest tu obecna, nie ma się co napinać. Tomek masz w swojej modelarskie historii lepsze modele ten w moim odczuciu jest słabszy.
Po kolei:
- Zbyt duże i nienaturalne co niektóre obicia
- To nieszczęsne podwozie, nie podoła mi się jego malowanie szczególnie opon i felg dla mnie wygląda bardzo nienaturalnie i jak by malowane przez świeżaka modelarskiego - jakiś wypadek przy pracy
- Otwarte zasobniki też mnie nie przekonują, jak wspomniałem to takie trochę teatralne, "otwórzmy, wrzućmy jakieś graty, będzie git" - dla mnie to tak trochę na siłę (taka moda) szczególnie zawartość (nie czepiam się koloru szmatek)
- Słabo zmalowane bambetle w środku - jesteś lepszy z aero niż pędzlu
Plusy:
- Kolorystyka
- CM
- Wash i inne chemie AK etc.
- Wiadro - miodzio
- Trzonki narzędzi saperskich

Model oczywiście nie jest zły i na pewno wyróżnia się "z tłumu" prezentowanych tu pojazdów, ale wchodząc do galerii sygnowanej Twoim nickiem spodziewałem się czegoś lepszego.
Mam nadzieję że w Bytomiu go wypatrzę i jak znam życie będzie wyglądał dużo lepiej niż na fotkach.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » niedziela, 22 stycznia 2012, 23:36

No i to jest to czego oczekiwałem. Dzięki za cenne uwagi. Czy nie można tak od razu? :)
PS. Tę gąskę co szła do góry już mi się udało poprawić, odkleiła się. Do Bytomia jeszcze daleko to i reszte podrasuję.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 12:23

No to wychodzi na to, że jestem laikiem w dziedzinie modelarstwa bo uważam ten model za świetny, a przede wszystkim wygladajacy bardzo realistycznie, co jak sądziłem dotychczas, ma w modelarstwie redukcyjnym największe znaczenie. Uważnie przeczytałem wszystkie posty, raz jeszcze obejrzałem fotki i jedyne co muszę przyznać to faktycznie dość kiepski zwinięty kocyk w środku - argument Autora, że nie on go rzeźbił uważam za całkowicie chybiony bo jeśli to widział to nie należało go używać, a jeśli chciał mieć taki element to można sobie było taki zrobić choćby z barwionego wikolu i chusteczki higienicznej. O technice robienia uszkodzeń powłoki lakierniczej możnaby godzinami dyskutować - osobiście stosuję inną, co jednak nie oznacza, że nie podoba mi się to co zrobił Kolega, którego uważam za jednego z najlepszych modelarzy w tematyce "pancerkowej" - widziałem jego prace na fotkach jak i na żywo - ostatnio na konkursie w Lublinie. W ogóle nie ogaraniam krytyki, że szmata niebieska, zasobiniki pootwierane itd, itp. Nie wiem o co tu chodzi :?: To, że Kicuś potrafi budzić kontrowersje już wiem, gdyż dość jasno i dosadnie formułuje swoje poglądy i nie bawi się w dyplomację. Ale wiem też, że ma świetny warsztat, robi modele bardzo sprawnie, co w żaden sposób nie ma wpływu na obniżenie ich jakości, mistrzowsko posługuje się aerografem i co najważniejsze zamieszcza bardzo interesujące wątki warsztatowe. Całkowicie też podzielam jego pogląd, że uwagi krytyczne co do modelu powinny zawierać konkretne zarzuty, a nie ogólnikowe sformułowania, które tylko irytują. A reszta jest rzeczą gustu. Jedni kochają Chopina a inni Hip-Hop. Pozdrawiam. Robert Bednarczyk - Lublin.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Slash » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 13:23

Jednemu Chopiny innemu Hip Hopy, jednemu realnie innemu nie. Ale świata mody w realności od dawna wiadomo, że nie ma co mieszać.
Obrazek
W takim przypadku można co najwyżej stwierdzić, że model miły dla oka lub nie. Mi się podoba, kują obicia i zacieki widoczne pod światło. Wiadro z RB model za piątkę debest ;o)

A te obicia Cię kują tylko jak się paczysz czy tak ogólnie? Mecenas
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 13:59

Czy jeśli powiem, że mi się podoba to koledzy napiją się ze mną wódki w Bytomiu i zajarają szluga?
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:05

kicus napisał(a):Witam. Model AFV Club wzbogacony o zasobniki ABER i trochę różnych dodatków z magazynku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ze skromną podstawką:

Obrazek

Mam nadzieję, że się spodoba. ;o)


Jeśli usunięcie fotek z serwera photobucket jest wynikiem Twojego świadomego zabiegu (a widzę, że z innego forum też zniknęły), co miałoby stanowić formę protestu w związku z dość gorącą dyskusją na temat modelu to powiem szczerze, że zupełnie tego nie rozumiem. Robisz w ten sposób głupków ze wszystkich, którzy wzięli w niej udział, a przede wszystkim z tych, którym się podobało. Jeśli to jakiś wypadek przy pracy - z góry przepraszam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez shivadog » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:07

Wygląda na to, że kolega przekroczył limit oglądaczy na photobuckecie.
Pozostaje przzejść na opcję płatną, czekać na minięcie cyklu obliczeniowego, lub zmienić host.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:22

No mam nadzieję, że to nie jest wynik złych emocji. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:40

Nie jest, oczywiście, że nie jest. Kasy chcą, cóż, będzie trzeba wkleić.
Dziękuję za żywą dyskusję, co się da to jeszcze poprawie. Spotkajmy się tu po Bytomiu i ewentualnie wróćmy do dyskusji. Będzie okazja zobaczyć go na żywo a i emocje nieco opadną.
robert.bednarczyk napisał(a):To, że Kicuś potrafi budzić kontrowersje już wiem, gdyż dość jasno i dosadnie formułuje swoje poglądy i nie bawi się w dyplomację.

A to święte słowa, nerwowy bywam i dlatego zacząłem sklejać modele bo to nieco uspakaja.

Adam Obrębski napisał(a):Czy jeśli powiem, że mi się podoba to koledzy napiją się ze mną wódki w Bytomiu i zajarają szluga?

Adam, myślę, że się napiją bez względu na to co napiszesz. Ja niestety w tym roku nie ale jeśli wybrałbyś się w kwietniu na konkurs do Inowrocławia to jak najbardziej.

A teraz idę kaskę przelać do bukieta, żeby zdjęcia wróciły.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:06

kicus napisał(a):
Adam Obrębski napisał(a):Czy jeśli powiem, że mi się podoba to koledzy napiją się ze mną wódki w Bytomiu i zajarają szluga?

Adam, myślę, że się napiją bez względu na to co napiszesz. Ja niestety w tym roku nie ale jeśli wybrałbyś się w kwietniu na konkurs do Inowrocławia to jak najbardziej.

To dobrze, bo serio mi się podoba.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:22

Uffff.....uspokoiłem się - fotki wróciły. To dobrze bo zdania na temat modelu nie zmieniam. Czyli niesłusznie zacząłem Cię brzydko podejrzewać o gwałtowny protest :oops: . Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 22:58

Poboczna część dyskusji o kryteriach oceny i zawartości wypowiedzi wylądowała w HP: viewtopic.php?f=43&t=19757
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości